Mesazhe Dashurie Dashuria - Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:38 pm

miaa

Te dashurosh eshte veper,te fshehesh dashurine eshte kryeveper..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:37 pm

miaa

I tha dashuria miqesise;pse ekziston ti kur jam une?Miqesia u pergjegj;Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:36 pm

miaa

Buzeqesh edhe pse buzeqeshja juaj eshte e trishtueshme,sepse me e trishtueshme se buzeqeshja e trishtueshme,eshte trishtimi qe kur s'buzeqesh kurre..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:34 pm

miaa

Shiko dhe Mendo,Degjo dhe Beso nje fjale ty ta dhuroje Ti vlen mos harro..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:32 pm

miaa

Pranoje realitetin,c'moje sinqeritetin,duaje ate qe e dashuron por tradhetine kurr mos e mendo..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:31 pm

miaa

Kur zihen dashuria dhe urrejtja...urrejtja gjithmon fiton,sepse dashuria nuk urren,kurse urrejtja dashuron..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 21, 2010 1:30 pm

miaa

Nese dashuria eshte pergjigja e gjithckaje,pyetja cila do t'jete?Me duhet t'a kerkoj tek ti,vetem aty fshihet,kuptimi i saj i vertete..

Qyteti: Pastasel --Rahovec - Postuar me: April 21, 2010 12:58 pm
Email

Deshmir

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje cast e dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por cfar te them un tani,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.

Qyteti: Pastasel --Rahovec - Postuar me: April 21, 2010 12:56 pm
Email

Deshmir

Jame ne udhekryq
e nuk di se nga te shkoj,
Majtas apo Djathtas
S'arrij te kuptoj.

Nese beje udhe majtas
kame frike se gaboj...
po edhe djathtas
me thane se nuk duhet te shkoj...!!!
Veq nje zgjedheje mbetet
e Zoti te me ndihmoj
Dhe une do te nisem
ku Ai te me tregoje......
Dafin tdu shum

Qyteti: prishtin - Postuar me: April 21, 2010 12:17 pm
Email

shpejtim

sa umsova mir me ty ndarja zemren ma ka thy shum shum jam merzit si kajotoata veq tuj prit si kosov si me vi per ata qe ash eti shpirti jem o shpirti jejm fjalen efundit sun ta them duhet zemra kur me than lantumir dikujt mi than sa umsova mir me ty ndarja zemrwen ma ka thy shum shum merzit sikojova

Qyteti: shkup - Postuar me: April 20, 2010 9:49 pm

miaa

Po jetojm i dashur ne nje planet te vjeter,un nga njera ane ti nga ana tjeter,le ti mbledhim forcat ta mposhtim largesie te bashkojm dy zemrat te shijojm dashurine,dua te kem prane te jesh ne syt e mi jo me neper endrra si deri tani,kur do jemi bashk lodhje sdo ndjej aspak se ne zemer do tkem ty shpirti im binjak...

Qyteti: shkup - Postuar me: April 20, 2010 9:45 pm

miaa

Mos kerko tek une ate qe se ka ajo,nuk do jem kur nje zgjedhje e dyte...

Qyteti: viti - Postuar me: April 20, 2010 8:07 pm

zeshkanja

dashuria ashte shum e bukur kush di me shiju por,duhet me pas kujdes e mos me gabu,se gabimi nje her falet ,zdyti her ska falje po vetem ndarje,andaj ju rini mos gaboni ne dashuri?

Qyteti: shkup - Postuar me: April 20, 2010 6:34 pm

miaa

Shoqeria eshte celes i ndonje dhome te prishur,nese rastesisht e hap ate dere atehere prapa saj do ta zbulosh dashurine e fshehur..

Qyteti: shkup - Postuar me: April 20, 2010 6:29 pm

miaa

Buzqeshja i jepet kujdo kurse lotet vetem njerezve te rendesishem..

Top 31:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 60 nga 193   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]