Smile   Domethenia  Smile   Domethenia
:-)   Buzeqeshje :)   Qeshje dredharake
:-}   Buzeqeshje me mall ;-)   Miqesor
>:-D   Zgerdhitje :-)   I merzitur
:-|   Indiferent :->   I kenaqur
:-<   Zhgenjim >:->   Djallezor
>;->   Djallezor por mik :-P   Gjuha
$-)   Para ne dore %-)   Konfuz
%*S   I bere m**  me grushta %-6   Me iku truri
(:-O   Shume i habitur (-:   Mengjerash
(:-)   Jam i qete (:-:)   Dy tipa
(:-|   Jam i zgjuar (:|   Jam nje koke veze
*.o)   Jam klloun *<:-)   Veshje e vitit te ri
.-)   Jam qorr ,-)   Ta bej me sy
:-#   Jam kapiten :-(   I merzitur shume
-:-)   Jam Punk :-(   Po qaj
:---)   Genjeshter e madhe :-))   Shume i gezuar
:-*   Puthje :*)   I dehur
:-/   I pavendosur :-?   Nuk kuptoj
:-@   Po bertas :-[   Jam vampir
:^)  Genjeshter e vogel :-=)   Kam mustaqe
:-{)   Mustaqe :-{}   Buze te lyera
:-||   I nxehur :~)   Ne lote
:=)   Kam 2 hude :8)   Derr
:-9   Po lepij buzet :-X   Censur
@-->-->-   Trendafili [:-)   Perdor WalkMan
[:]   Jam nje robot {:-)   Paruke
|-)   Po fle +-:-)   Baba ose pothuajse
<:-|   Jam gomar <|-)   Jam kinez
<|-(   Jam kinez mendjemadh =:-)   Me floket perpjet
8-)   Kam syze B-)   Mbaj syze dielli
B:-)   Syze dielli mbi koke O:-)   Buzeqeshje engjelli
X-(   Vdiqa ]:-)   Kokefort dhe i lumtur