Kenge Shqip

Tekste Kenge Shqiptare Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Durres - Postuar me: April 12, 2013 1:47 am
Email

Kiara

Nis te shkruaj nje kenge
per diku e dike
dhe pse ne munges te saj
e ndjej te ndjej per te
te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymzim me pushtoi
ne cast nis t'kompozoooj
ref..
Cdo dit e me shum
era vjen e m'sjell kujtimin tend
un kam nevoj per ty
te t'shoh ne syyy
cdo nat e me shume
ndjej te dua dhe te perqafoj
ajo qe s'mundem te bej
ty s'do te harroj

Dhe kur fletet mungojn
dike nisin kerkojn
vijn me eren ngadal
kto vargje sjell dhe mi fal
te dy donim nje keng por me shum ajoo
nje frymzim me pushtoi
ne cast nis t'kompozoj
ref...
....
....
....

Ndjej nje jet qe te kem prit
nga trishtimi me i trisht
me thahet fryma duket se me ndal
dhe her me duket ndryshe
sa te them jam shume me fat
sa per veten dhe per ty jam lutur gjattt

cdo dit e me shum
era vjen e m'sjell kujtimet
un kam nevoj per ty
te t'shoh ne syyy

ref....
....
....
....
....

Faqe 1 nga 205   Tjeter »   

[ Login Staf ]

Akullore.Com