LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: vitija - Postuar me: May 8, 2010 11:07 am
Email

Lina

perse kjo dashuri
keshtu mbaroj
nuk kam mundesi
te te perqafoj

kohen qe kaluam bashk
gjithmon do e kujtoj
dashurin qe kam per ty
kurr sdo ta largoj

zemra ime me shum
po copetohet
shikimi yt
dot sme largohet
cdo dit e me shum
po me afrohet

a thu vall ku je tani
athu ke per mu merzi
athu vall mendon per mu
edi se e ke njeriun
me te qetesu

me kujtohen fjalet
kur mi thoje mua
me kujtohet kur me thoje
se sa shum te dua

Qyteti: vitija - Postuar me: May 8, 2010 10:57 am
Email

Lina

Dot nadlemi te flasim per takimin te pare
ne kto fusha te bukura plot lule e bare.

Dy luftra te ashpra kaplojn zemren time
si vrull i vullkanit vlon dashuria ime.

Keto sjan vargje as proz as poezi
por keto jan vuajtje per dashuri.

Bota kerkon paqe zemra kerkon ilaq
per nje vajz qe e dua zemren po ma plas.

Piktori ne skulptur si e ka ngjirosur
dy zemra e nje trup nga dashuria e lulkosur

Nje lule ne pranver vyshket nga etesia
a thua , a ka pas mundime vall nga dashuria

Pse sme shikon ne sy ste kam bere asgje
por vetem me trazojn fjalet qe mi thae

Brigjet me te larta i bashkon dashuria
brigjet me te aferta i shkatron trathtia

Kur lahem ne lum kur bie ne gjum
fetyra e juaj me duket gjithkund

Kot po defrena me shkoi mundi kot
kur sjam me te dashuren ne hotelin Mariot.

Me more zemren mendjen ma mashtrove
kur buzet e tua me te embela me te miat i bashkove.

Kur ne leter me thae i dashuri ..........
pa durim e pres edhe nje takim.

Me puthe aq embel me shikoje ne sy
u ndave ne at qast me lae me lot ne sy

Lamtumir i dashur me ty kaq e pata
por ne zemer si t`me theri shigjeta dhe shpata.

Ndarja eshte vdekje qe e uren perendia
a me tregon pershtypjet qe te mbeten nga dashuria.

Tradhtin qe e mora une qe se mendova
prej te dashures sime ate e fitova.

Jeta mu shkurtua qe mbeta pa dashuri
besoj qe ti nuk ki qe bere kete tradhti

Mendo pak e dashur por mos ke gabu
se bashku si ishim kush ska me te pranu.

Jeta eshte e gjate por edhe ndalohet
pushimet per dashurin si te dashurohem.

I endroj vuajtjet qastet qe te brengosen
nga dashuria vjerosur ce tash po mbaron.

Jeta eshte e gjate sa shpejt kalon
te gjitha pershtipjet ne pleqri i endron.

Flaka e zemres po dashja e dashuris
me beso oj e dashur nga une ske tradhti.

Ne zemer me mbete kujtimi i pa haruar
fillimi i jetes dashuris kur ja filluam.

Filluam dashurise me aq lumturi
se besova oj e dashur se dot m`bojsh tradhti.

Me le te pikelluar qe se haroj dot
vajtoj te deshta mundi me shkoi kot.

Tri vjet jane te gjata por kur pata lumturi
me duk mua si dita dhe nata.

Kur ne fillim thash te dashurohem
mendova me ne fund edhe te martohem.

Per xhdo vend qe shkoj xhdo vend qe te takoj
menden te ti e mbaj dhe kur ste haroj.

Te pash se pari her te shikoja ne sy
me dhe shone te flas ,me prite me aq butine.

Me trazove zemren shpirtin ma tumbove
sa mir me bere qe me tradhtove.

Sa kenaqesi ishte kur dalshim ne takim
sherbimi me tretke kur ishim ne perqafim.

Vetem nje disher qe une e pata
drejten e jetes ti digjke floka.

Ndoshta se ke plotmend per keto keshilla
se therat e egra se s`qelin trandafila.

Nje emer i kalter qe rjedh zemra ime
............. pjesa e jetes sime.

Kur i kuptoj qastet te cilat kan kaluar
tretem nga jeta duke menduar.

Lekundet bota zhduket eresia
fillova dashurine fillova lumturine.

Gjitha keto vuajtje quhen SUZHE
tash shenohet kot , se filloj jeta e re.

Si lodra me del kur e ferfellon stuhia
ashtu jane te mundeshme vuajtjet nga dashuria.

Mendova sa u treta deshmova dashurine
por nese me dashuron do te gjesh lumturine

Vetem kaq e pata u shpreha sa dita
por lumturise time a thua a do ti vjen dita.

Me shiqo ne sy veshto e te dua
prandaj mund te dish a kam me te tradhtuar

Me plaqkite plaqkite zemren mendova se je njeri
te prisja me gezim te bejme dashuri

Me paraqit nje ender gjumin ma largoj
mendova ter naten se si te dashuroj

Edhe te dashurova vuajtjet vazhdojne, vazhdojne
por perse tash vuaj kur shum mire kaloj

Ke qen e re edhe me premtove
vuajtjet mi humbe plaget mi sherove

Deri kur te vuaj te urej moj jete
pse ne mes dashnores lumturi nuk mbet

Dashuria eshte jete prandaj edhe e dua
mos mi humb shpresat se s`kam me te tradhtu

Sa vuajten zemrat qe sa te dashurohen
por smjafton kenaqesi deri sa te martohem

Jeta eshte flak paraqet, zbulohet
por diten e pranveres kurr s`do te harohen

Luajtem biseduam shprehem dashuri
sa te lumter nato qaste kur shprehem dashuri

Pranvera erdhi ne brigje te shtegta
qe te dashuren time qe te takoj

Prisja ty te takoj por te dashuren e gjeta
shum me perqafoj jeta jon filloj

Karshi dashurise qendron lumturia
si te veproj i mjeri qe te mbes te dua

Plot tri vjet te perziera gezim dhe hidherime
vuajtje deshprim u n`dihsha i gezuar kur ishim ne takim

Tash e kom nje ide prandaj dua ta provoj
me te dashuren time shum mir ta kaloj.

Qyteti: ferizaji - Postuar me: May 8, 2010 10:48 am
Email

lina

kur shuhet nje zjarr shuhet nje dashuri
kur shuhet nje zjarr mbetet nje dor hi
ne zjarrin e tretur mos u lodh me kot
se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot

Qyteti: fier - Postuar me: May 4, 2010 10:35 am
Email

orioli

dua 1nat me shi 1perqafim te ngroht ku s'na sheh njeri 1enderr te shthurur 1klithme et dua.1dit kur te zgjohesh ne mengjes mos laj syt me lot se dikush do te thot se s'jam me ne kte bot.ti mos pyet si vdiqa por si jetova si me kaluan ditet qe pa ty i kalova.do te dua perjet

Qyteti: prishtin - Postuar me: May 3, 2010 1:03 pm
Email

laura

te dergova nje leter te te them se sa shum te dua dhe se pa ty nuk me flehet dua te te kem ne shtratin tim nje njeri me mungon ne shtrat pra ai je ti un jam ajo qe digjet per ty dhe qan shum per ty dhe ka shum deshir te ket pran zemres qdo dit e qdo nat mendoj per ty dua qe qdo nat te te kem pran dhe te bejm dashuri(sexy)........................................................................................................................................................................dhe ti je artani qao te pres sot artan ne shtratin tim te jemi zgjuar se te bejm dashuri pa u ndal

Qyteti: Prishtina - Postuar me: April 26, 2010 4:40 pm
Email

Jeton.

Qyteti: prrizrren - Postuar me: April 25, 2010 4:00 pm
Email

ges'cheeee

moos me marto nan se ende nuk jam rritur..ku dreqin te shkoj femijerin pa e ditur,si ti them te dua dike qe e urrej si ta puth dike ku fare nuk e ndjej..te gjth keta dasmor pse kajn ardhur sot,te gjith luajn e qeshin vetem un derdh lot,pse asht jeta e padrejt askush sme ka than pse moj nan e dashur pa pyetur me ke dhan...ktheji prapa krushqit mos me thauj te shkoj,me fal nan ste kam than por un tjeter dashuroj,si ste vje keq qe bija jote jam dhe ne trupin tim gjakun tand e kam...pse moj nan e dashur e ke zemren gur Zoti le ta fal se un smundem kurr,me fal dhe ti i dashur se spata fuqi te luftoj por te betohem se pos teje tjeter s'dashurojj..nese sjam e jotja e askujt sdot jem ne zemren time vetem emrin tand do ta kem,do te shkoj me vdekjen se ajo me shpeton por te lutem tiii mos qaj se vetem ty te dashuroj..te gjth keta dasmor le te vin ne varrim tregoju tii te gjithve se ishe shpirti im.....te duaaa deri ne vdekjeeee kussss

Qyteti: Gjilan-KmeToVc - Postuar me: April 23, 2010 3:59 pm
Email

LoR`Aaa

Kete leter shkruaj per ty"Ylli im",
Me fjalet qe rrjedhin nga Zemra dhe shpirti im!
Ku ti gjej fjalet me te mirat per ty??,,
Ska fjale te pershkruaj ate qe ndiej per ty,
por dot mundohem ti gjej thell ne zemren time.!!!!

Prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje,
por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke,
Fillove ngadal te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time,
u bere pjese e jetes sime,
Ne fillim nuk deshta qe ti te hysh ne zemren time ,
por e kuptova se kam nevoj per nje njeri si ty...
Tek ti gjeta veten dhe kuptova Misterin e quajtur "Dashuri",
se at qe ndjej per ty,se kisha ndjer kurr me par!
Ne pranin tende ndihesha e persosur dhe asgje sme mungonte...
Qastet qe i kam kaluar me ty,
dot mbeten thesari me i bukur i kujtimeve te mia....
Ti je kujtesa e veqante e jetes time..
Jeta din te jete e vrazhde dhe e poshter,
por ta takosh nje person si ty ....Bota eshte nje Mrekulli,
Krenohem qe mu ka jep munesia te njoftoj nje person si ty,
Lidhja jon ishte e perkohshme por besoj, Dashuri e perjetshme....

Pa ty do te jetoj ne nje pjese te Botes se erret,
ku drita dhe rrezet e diellit nuk me ngrohin do te ndjej mungesen tende,
do me mungoj zeri yt i embel qe me pesperiste dej ne oret e vona.....
Sa me mall do e kujtoj lumturin dhe vuajtjen qe e ndanim se bashku,
Ne oret e vona ne vetmi,do te rri dhe do pys veten,a thu ku je ti??,
a mendon per mua,aje ne vetmi,? at djeg malli per mua,si mu per ty!!??
Aka faj zemra qe aq fort te don,athu kush eshte fajtor qe nuk jemi bashk..??
"Mallkuar qofsh moj Jete"
Me vret qeshtja qe kurr sdo te kem pran,e te tregoj se sa te dua...
ndoshta sdo te me jepet as rasti as te takoj..
Por kjo jet gjythqysh duhet vazhduar...


Nga thellsia e Zemres te uroj Yll,Jeta jote te shkon ashtu siq ke deshir ti.....
Te realizohet qdo Enderr,te arrish qdo qellim qe ke para syve.!
Shpresoj qe edhe vitet e tua me radh qe dot vijn,te jen edhe
ma te gezushme dhe me plot lumturi ashtu qysh e meriton ti ,
Dashuria gjithmone le ta ngroh shpirtin tende,
Por nje mos harroo une jam me ty,ne qdo moment,
mos harroo Diku ne Bot eshte nje person qe kurr ste harron,
Qe gjithnje per ty mendon(Kur nuk je vetun,mu me ke gjith ne Zemer).!
Gjithmone dot mbetesh thelle ne Zemren time,
Je nje person i veqant thuja se i persosur per mua.!? Shummm Bre T`Duuuu

Qyteti: Gjilan-KmeToVc - Postuar me: April 23, 2010 3:58 pm
Email

LoR`Aaa

Per TY Je strukur ne thellesine e shpirtit tim, ne trupin tim jemi bere nje...ne ender je prane buzeve te mia.Pse dashuria ime te ndodhe e tere kjo?Per TY do te beja cda gje..do te hija ne zjarr do te vdisja.Tretem ne mendimet e hutuara e zemra ime gjen prehje vetem kur te kujton ty.Sa te paqelluara jane pyetjet qe ja bej vetes a thua a me do?-e lehtas rrjdhin lotet .Vertet te dua pse nuk me kupton? -Te shkruaj me forcen e lapsit TE DESHA TE DUA dhe do te DUA gjithmon. Edhe nese me trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj Vetem TY. Do te jesh pjese e pandarshme e jetes time. Kur trupin tim do ta mbuloje dheu i zi,shpresoj se do te me pushojne dhimbjet e zemres,lotet e derdhur per TY. Ateher do ti takoj vetem ZOTIT shpresoj te me fal per mekatinqe ja bera vetes duke te dashur ty ma shume se veten.

Ah sikur te jemi bashke e te mos mendoj per vdekjen por Vetem per TY... Vetem per TY... Vetem per TY...

Qyteti: therand -bllac - Postuar me: April 22, 2010 1:09 pm
Email

denisssaaa

Kam zgjedhur
tri gjera
ne jete!!
diellin henen
dhe ty!!
diellin per diten!!
henen per naten!!
e ty pergjithnje!!
te duaaaa.......

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 10 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]