LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:18 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:18 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:17 pm
Email

mentor corleone

Ne ate dite KOrriku dicka ndodhi se ndjej egersine e natyres pasi skutat e shpirtit tim jane ndezur......eshte egersia,krenaria e thyer,humbja dhe se fundi dashuria e lenduar.pse duhet te ndodhte pse??
kam dashur aq shume te te kem afer te te shtrengoj fort fort deri ne pafundesi e te jem i joti dhe vetem i joti....kane qene te shumta netet ku duke u rotulluar ne krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy........i jam lutur ZOTIT per ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time....eshte pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe ma the at fjal (Forget me) e cila shkundi pemen e dashurise sime te paster,ku cdo frut ra pa jete ne token e coptuar nga korrupsioni imoral.ajo fjal akoma,me ndjek me sy hapur,ne enderr,kudo.njeriut qe i dhurova zemren time,shpirtin tim,kohen time me vrau.mbylli me force librin e dashurise sone pa pyetur dhe gervishi cdo kapitull te saj,PSE,PSE, PSE?? dritherimat e trupit akoma i ndjej qenien time te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh.se harroj kurre ate fjal...spyeta pse per cfare,perse ma bere mua kete xhest, kjo esht edhe nje nate e trishtuar per mua,edhe nje nate plot kujtime per ty,per ditet e netet e kaluara bashke.... nuk mund te te harroj me beso,shpirt!ditet e netet qe kaloj pas muajit Gusht jane perplot te mbushura me kujtime per ty,perplot vaj e vuajtje...........................kam vendosur gjithe shpirtin tim,gjithe ndjenjat e mia,mendimet emocionet tek ty........sepse kam besim e te dua.........te dua.........te dua me shume se cdo gje ne bote.........e si mos te te dua ty......kur me dhe jeten???si mos te te enderroj kur ti me fale enderrat?????kaloi dhe nje muaj e 29 dite te tjera pa ty shpirt,nderkaq mua akoma me mundon kujtimi per ty,me mungojne ato fjale qe me jepnin jete,gjalleri,qe me falnin buzeqeshjen qe me mungonte prej kohesh.ishe ti e vetmia qe me beje te lumtur,qe me ndeze shkendine ne zemer e qe sot u shua!po a u shua valle kur une ende te dua si i marre,kur une kurre ste harrova as edhe nje sekonde te vetme?! padyshim se ajo qe me mban te gjalle sot eshte dashuria per ty,........ajo me jep force dhe shprese per te bindur veten se ti nje dite do te vish.......,me fal per gjithcka qe te ka vrare apo te ka merzitur.......me fal per gabimet e mia........
me fal per fjalet e pakuptimta.......per budalliqet........te pergjerohem mos me ler.....se ashtu do me sillje vdekjen.....se ti e di qe tani ne kete bote vetem ty te kam.....e vetem ty do te kem....me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh.......e mundohu edhe te me durosh ...edhe te me duash pak se kjo eshte gjithcka qe kerkoj nga jeta.......vetem dashurine dhe pranine tende...sido qe te shkojn punet une nuk do te largoj kurre nga zemra dhe se dashuri....... do te dashuroj cdo dite e me shume.......te lutem vetem vetem per nje gje...ti qe me dhe jeten te lutem mos u bej vrasese.......mos ma merr prape ate duke me braktisur..........te dua......sepse ti je endrra ime,jeta ime.......... TE DUA ZEMER pa ty jeta im nuk ka kuptim..........

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:17 pm
Email

mentor corleone

Ishte nje nate e e ndriqueshme vere me plot yje dhe shum gjera te vecanta rreth nesh.Ja keshtu ishte ajo nate,as qe e pata menduar qe ne nje atmosfere te tille te lekundet zemra ime.E mendova thjesht,do te jete nje nate si gjithe te tjerat,me pak buzqeshje, ashtu si perhere.Sapo mberiva ne vendin e caktuer syte me shkuan ne fytyren tende engjellore.Nuk mundem ti harroj per asnje cast syte e bukur,ata sy qe me skllaveruan me jave (49) dite te tera.Sa bukur ndriste buzeqeshja ne fytyren tende,sa te mira i kishe gropezat ne faqe.Nuk te njihja e mezi prisja te me prezantoesh plotesisht .Bota mu shfaq me gjith bukurite e saj kur dora ime preku doren tende.Doren e vel.... bukuroshe,asaj qe ndoshta ndjenjen time per te nuk do ta mbylli as erresira e varrit.Te ndjeva me tere forcen e shpirtit,e kuptova se cfare fshihnin vetullat e vrenjtura.Mjaftoi kaq pak kohe qe une te humbisja mendjen,te mbyllesha nen masken e heshtjes.Mjaftoi aq kohe,qe une te ndiqja me sy cdo veprimin tend.Ndoshta nuk ka bukuri me magjpese te natyres nga floket e tua te rrudhta qe te derdhen mbi shpatull.Kam zili eren e flokeve te tu qe me flladisnin aq embel.Nuk po zgjatem te flase ne detaje per pasojat qe me ndodhen mua,por te siguroj se isha dhe jam i yti me tere qenien time.Ke dicka te vecante ne shikimin tend magjpes,me duket sikur shpaloset kaltersia e detit me ate te qiellit, Nuk e paramendoja se do te qendroja para nje bukurie te tille.Te kujtohet shpirti i vogel kercimi i pare? Si mund te harroj trupin tend te brishte,duart e vogla qe me rrethonin qafen,dhe aromen e flokeve tua qe i adhuroj me shume se cdo gje ne bote.Isha i emocionuar si asnjehere me pare,po kerceja si mos me keq,por qetesohesha kur shikoja buzeqeshjen tende hyjnore qe me inkurajonte,me jepte shprese e me bente te te shterngoja embelsisht belin tend prej zane.Te kujtohet zemra im kur shihnim qiellin tone te paster e ashtu pakuptuar u fshehem prej te tjereve U mallengjeve me bukurine e qiellit qe gjdo yje shfaqte fytyren tend te ledhatuer....Nuk kujtoj me asgje.......... vetem se ndjeva embelsine e buzeve te tua,dridhesha i teri,e nuk ngopesha se shternguari trupin tend te dregjur si lastar.Ajo nate per mua eshte gjithcka,sepse jeta ime mori kuptim kur nder krahe te pushtova ty shpirti vogel.Tashme te kam larg,te kujtoj me mall.Por nuk do te vonoje qe do te kem perseri ne krahe si dikur.Te te perkedhel floket e te te ndjej zemren e vogel kur rreh prane meje...SHPIRT me ka marre malli shume zemer.

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:16 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:16 pm
Email

mentor corleone

dua te shkruaj aq shum deri sa te arrish te kupttosh se vertet ajo qe ndjej per ty kalon qdo limit,por eshte e kot perderisa ti nuk beson ne dashurin ton..qka te bej un me skam as forcen per te jetuar jeten time,kam frik nga gjithqka..e di se nuk je ti fajtor i ndarjes ton por shpresoj qe nje dit do te arrish te kuptosh se ajo qe te kan then per mua eshte veq se mashtrim..askush nuk i di me mir se un ndjenjat e mia, un e di qdo nat se kur bi ne gjum si ndihem e vetme, eshte shum e veshtir kur zgjohem ne mengjes e askush nuk me thot te dua ashtu si me thoje ti..e keto askush nuk i di por vetem un, ah sikur te ndiheshin ata kshtu si ndihem un tani do ta kuptonin se i kan ndar dy zemra qe shum duheshin..apo ndoshta nuuk do te kuptonin asgje sepse njerzit si ata skan pik ndjenje..kam frik engjulli im kam frik mos te kam humbur pergjithmon..me kujtohet dita se kur u patem betuar se aske sdo lejojm te na ndaj e ti harrove se dhe nje premtim, shkele fjalen e dhen vetem per nje fjal qe nuk ishte e vertet..ah sa e veshtir qenka te jetosh me nje enderr se nje dit do tte jemi si ishim dikur te pandar por endrrave mia po ii vjen fundi vetem kur po me kujtohet se me the LAMTUMIR pa pasur fakt qe te ikesh..shpresoj ta kuptosh nje dit se ajo qe te ka then ishte vetem genjeshter por shpresoj mos te jet von ateher se ndoshta do te vuash edhe ti ashtu si vuaj un tani per ty...por gjithmon do te arrij te te fal sepse te dua shumm.......PER TY ENGJULLI IM qe me bere te ndihem princesh kur nuk isha.

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:16 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 11:15 pm
Email

mentor corleone

"PSE M'HARROVE"
E pyes veten pse rash n'dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall une tash po vdes ma ben hallall.Pse t'jetoj kur sjam me ti ma ktheve shpinden me le N'vetmi.Sikur f'mi me le tuj k'ja si nuk te erdh aspak gjuna.Mi more shpresat e u largove dashnin tone ti e lendove.Ti shkove e me le te vuaj askend tjeter une nuk do ta dua,por edhe kujtimet tona une do ti ruaj.Dije se ne zemren time shpurt nuk ka vend per asnje tjeter emer.Arsyen pse vdeka kejt ne ta din ishte arsya EMRI YT.Jeto se une kam vdek per ti shko e mos me lyp me sy.Dashuroje tjetren e cila te gezon se per ne te dy dashuria perfundoj.Ti mu me lendove tradheti me tjetrin me dhurove.Qe une shume te deshta bema ti hallall,por pse me tradhetove ti te koft haram.S'Mundesh me me harru se te deshta pa hile,nuk jam une si ti me zemer katile.Kur te bie shi dije kush po qan,eshte ai djali me zemer te vrare.Ti je fajtor se ma prishe jeten,deshte me jetu me nje zemer tjeter.Tash more vesh se m'ke humbur mua,dhe i kerkon fjalet vetem ty te dua.sikur te ishim sebashku sabah per sabah vet i ke fjalet se lipe me u nda.Pi kujton ditet se ishe me mu vone e kuptove se me ke lendu.E lendove edhe veten se poo don me tu kthy vone e more vesh se zemren ma ke thy.Une po martona por i lumtur sjam.Si te martona kur vec ti ne zemer te kam.E dashurja ime ne darsem po te thrras,per me me shiku ti kur zemra me plas.Ne krahet e tu une dua me vdek po ta le amanet kurr mos me harro per jete.Deshira ime ke qe une me ti te martona por nuk mrrina e dashur dhe sun e perjetova.KUSH NE NA NDAU E VRAFT PERENDIA,SEPSE E VRAU NJE GJE QE QUHET DASHURIA.Me kujtimet e vjetra une tash poo jetoj ditet qe i kaluam smundem ti harroj.Koka po me thot mos qaj e mos vuaj.Por zemra spo me len ti me te harruar.sepse vetem, ty te deshta dhe te thash fjalen te dua.Prap erdhi koha te ecim rrugeve tona e kisha dasht nje perqafim per te fundit takim.N'Doshta me kurr nuk do te shoh,per jete.Se dita se keshtu qenka Fati te mbet pa ty i shkret.Vec edhe njeher te shoh me sy.Ti preki buzet e tua me lotet e mi.Ndegjoje zemren time qish po te te thot.Mos shko te lutem e dashur mos me le ty vet.Zemren do ta bej gur ti sdo te harroj kurre.Per takil te fundit thuaj diqka te mir vec jo ate fjalen qe quhet "LAMTUMIR"

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:31 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: maqedonij - Postuar me: March 20, 2012 6:36 am
Email

floro_ozil@hotmail.com

dashuria e sodit esht ber si telefon kur ske kredit askush sta cingron?

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 2 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]