LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: fr - Postuar me: March 16, 2012 2:30 pm
Email

moza

kur te shkosh ne tjetren bot do te gjesh nje lum me lot do te pyesesh te madhin zot kush i derdhi kta lot? ai do te thot vajza qe te deshti fort.

Qyteti: gramsh - Postuar me: February 12, 2012 3:00 pm
Email

ledian shehi

E shkruajta te dua ne rere po e fshine dallget...
e shkruajta ne qiell po e fshine rete....
E shkruajta ne zemren time dhe do mbeti perjete...!!!!
Nese do te zbuloja rrugen per te zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..!!
Pash ne qiell qe mungonte nje yll...u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty...Me MuNgOn ShUmE

Qyteti: Vlora - Postuar me: January 4, 2012 4:44 pm
Email

Ina

Edhe boten te ma falnin une prape do te vuaj..Kur e di se dora jote mban unaze te huaj.. I kujtoj buzet e tua dhe pyes veten.. A me genjeve ti apo genjeva veten..Shko jeto larg meje edhe pse te dua, une sisha per ty e ti sishe per mua....

Qyteti: Tirana - Postuar me: December 22, 2011 4:32 pm
Email

kamela

Hape pak zemren,Te lutem mos vajto,,
Hape pak dritaren, e qiellin shiko...
Hape pak letren e fjalet mi lexo...
Te kam perjet ne zemer e ti mos e harro..
Pse jetojme kaq larg??!!Asgje sna pengon..
Se ky shpirti im vec per ty po jeton...
Sa lule ka pranvera..Te gjitha kan arome..
POR LULJA ME E BUKUR ESHTE DASHURIA JONE..!!!

Qyteti: Tirane - Postuar me: November 28, 2011 4:28 pm
Email

Kamela

E shkruajta te dua ne rere po e fshine dallget...
e shkruajta ne qiell po e fshine rete....
E shkruajta ne zemren time dhe do mbeti perjete...!!!!
Nese do te zbuloja rrugen per te zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..!!
Pash ne qiell qe mungonte nje yll...u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty...Me MuNgOn ShUmE..

Qyteti: prizren - Postuar me: November 25, 2011 9:13 pm
Email

albesjan

o llokum me marra me shije te mjaltes hajde te un sonte ne mes te nates ti puthi buzet trupin ta ledhatoj ta ha zemren se shum te dashuroj

Qyteti: tetove - Postuar me: November 24, 2011 12:50 am
Email

fadil

E filloj kete leter me e shkruar , me fjalet me te embla te zemres & te shpirtit tim te lenduar .Ne keto caste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar , me merzi, pikellim,dhe vuatje te pafund te zemres sime , dhe me syt te perlot e te permalluar per nje dashuri. Gezohem qe gjindesh shendosh e mire e po ashtu kalon.Po ashtu jeta dhe realiteti dora ime kur nuk do te ndihej lodhje duke shkruar per ty , do te vazhdoj te shkruaj , do te vazhdoj te dua, do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kur nuk vdes , nuk di cte them ,ndoshta e kam humbur rrugen e jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote . Edhe pse kam nje ndjenje deshperimi ne zemer te them te drejten se ti meriton gezim radeLB, lumturi dhe gjith te mirat e kesaj bote ,sepse vajz si ti nuk gjindet ne bot askundi, beso se nuk e kam te lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron kjo zemer qe te nxjere ato qe kam ne dhomat e saj. Kur nuk do te mundem tja fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po di gje qe beri ndryshim te madh mes nesh , kur nuk doshja te te lendoj ty dhe as veten time , gjithcka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova me ty .Heret e kam kuptuar qe jam nje njeri i denuar nga zoti , por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova , tash vashdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por nuk e gjeta , jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqeri te endrave , per kete pafatsi mbeta e vetmuar jeten duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta << ROB I DASHURIS >> kurr nuk desha te gaboj , e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtar i rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter , asgje ne kete bote nuk eshte e perjetcme e as e pavdekshme. Tani vashdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me s`kthehen prap, asnjehere ne jete nuk i desh aventurat e as interesin,C`doher dashurova me shpirte e me zemer te paster , sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund , se si ndihem une tani te tregon vete letra qe po shkruaj, kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje,te lendosh zemren e askujt te mos i tregosh , c`dohere qe shkruaj per ty ndihem i privelegjuar dhe krenar kur e di faktin qe ti e meriton kete gje radeLB , e meriton qe nje djal si une te vdes per ty , kjo eshte nje ndjenje qe shum me frikson sepse e di se c`ka DMTH ta dashuroj vec njera zemer , vetem zoti mund ta dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuatjeve te mia nese ka perfundim diku , une kam besim te zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe mund te me ndihmoj , pa dashjen e tij as ne nuk do ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori nje rruge tjeter dhe kuptim te pa kuptuar kete e deshmojne dhe poezit e mija qe tani ti shkruaj duke u frymezuar nga ty .Te mos harrojme qe dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ,ajo eshte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit, ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plagte pasheruar ne zemer, nese zoti e ka shkruar qe une per jete te vuaj .per ty dhe dashurin tende , nese eshte shkrruar qe kurr mos te takoj per te thene ne sy ate cka ndjej ne zemer per ty , nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoje perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua por mos haro se deri ne vdekje une ty do te DUAAA.Fati dhe lumturia jote me vrane nga rruga te cilen ti do sgjedhesh ne jete .Me fal te lutem per te gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemre dhe kur mos e harro se me shpirt e me zemer ty nje djali te do,e di qe pas kesaj letre nuk do te gjej force te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mas por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuatjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer. Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten e tregon kjo leter e mos me urrej.Valle c`eshte kjo qe ndihej une per ty 1 dashuri ...1 pikellim ...1 gezim...apo 1 plage e pasheruar e shpirtit tim Do vije 1 dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjithe zemere por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do me gjesh askund, do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te celura mbi te , ku mbi koke do qendroje kurora e dashuris qe kisha per ty , une ne zemren tende do te mbetem si 1 dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri, do te jem i vetmi ne endrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realitet .Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale, e ato dite ra 1 shi i madh e i pazakonshem, kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres e te shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardheje dhe qau me lot, u mundova qe ta bind me te vertet por u mundova kote sepse plaget qe kisha nuk laheshin me lot .Lumturis dhe dashuris time shpej ju shfaqen kufinjt e pengesat , endra ime e vertet nuk zgjati shum, ajo u be realiteti i hidhur dhe shum e hidhur per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturin , dashurin dhe fatin qe aq shum e deshe dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesine qe me bere mua . <<Nje amanet dua me te lene .... pas vdekjes time te varri im kurr mos u afro..... plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo....Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe 1 djal si une per ty te vuaj, le te mbetet kjo 1 misteri...1 ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri ... pa ty jam mbet si 1 jetim, si 1 zog pa krahe e nje lot i nxire ... si mundesh ta thyesh zemren time si nje gote kristali ,kur une kete nuk e meritova ?? Nuk pate nevoj qe per lumturin e kenaqesin tende te lendosh 1 zemer te pafajshme >>Kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per te mos mbetur borxhe i ndarjes ne dashuri....beso se tani gjindem i pa force, brenda 4 mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi ...Nuk mjafton krenaria e as shpresa qete me shuaj mallin per ty ....nuk jetohet me shprese te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...eshe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo varesi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk mundem ta di... kur te lexosh kete leter mos u ndiej fajtor e sa krenar , le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe tregon. Jeta ime tani shum ka ndryshuar, ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise , ne dite e dashuris se humbur per jete mbeta nje ....<<ROB i DASHURIS>>.--(PER TY)...

Qyteti: Tirane - Postuar me: November 14, 2011 4:30 pm
Email

Kamela

......Ah sikur te me besoje...se sa me mungon sonte...
Perse me mer malli kaq shum per syrin tend qe e dua..zerin tend..per gjithcka tenden??? Te ndiej shummm largg......Te duaaa... dhe do te te dua gjith jetennn sa ti kem syte hapur.....(

Qyteti: prishtin - Postuar me: November 12, 2011 7:40 pm
Email

qendresa

Fol...

Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!!
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire..

Qyteti: Las Vegas - Postuar me: October 16, 2011 9:19 am
Email

Tupac Shakur

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 3 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]