LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: tirana - Postuar me: September 23, 2011 3:11 pm
Email

Kamela

Ne dasmen tende do te vij patjeter, jo si nuse po si plage e vjeter, do te ulem vetem ne tavoline, per fatin tim do te ngre dolin... e pa ftuar ne dasmen tende do te vije strukur si nje zog pa fole do te ri, e me lotet e mi do te pi, po te me shohesh mos mu afro se sdua te me njofesh, dua ta mbaj ne heshtje kete durim e prap te qaj per fatin tim... e nese e bukur te dukem perseri mos ma thuaj nuk dua ta di, te pakten ki pak meshir.., thuaj nuses tende ti dukesh me e miree, as bota as jeta nuk kan faj sepse fati deshi te na ndaj... Prandaj te lutem femiut te par verja emrin e DASHURISE SE VRARE......

Qyteti: Gjakove - Postuar me: September 23, 2011 10:10 am
Email

Shtrriga

...Kurse filloi te zbriste nga shkallet dhe prapa saj la nje kujtim, ecte posht shkalleve dhe per here te fundit ktheu koken te shikonte ate...nuk kishte guxim ta shikonte ne sy sepse ishte edhe me e veshtire por e tera qka shikoj ishin kembet e tij qe rrinin tek dera gjysem e mbyllyr...zbriste shkalleve teksa mbahej fort ne hekurin qe kerciste sikur donte te shkeputej nga vendi, i cili sikur i thoshte: mbeshtetu tek un se ske tjeter njeri. Doli edhe nga ajo ndertese ne te cilen kishte hyre para disa oreve per te takuar ate qe ajo donte, ate qe ajo e enderronte gjdo nate prej se e kishte njoftuar...filloj te ecte rruges per tek vendi i saj kurse lotet dhe shiu sikur benin bisede se bashku qe rrokulliseshin ne fytyren e saj, nganjiher hapte krahet sikur donte te fluturonte, nganjiher ecte e trishtuar, sikur nje endacake qe ska guxim te kthehet me ne shtepi...
Ecte ashtu e perlotur ne shi, kurse femijet e tallnin rruges se mos kishte humur ombrellen e saj...ajo sikur donte te mbulonte merzine qeshte me nje buzeqeshje te mekur...kurse afrohej tek shtepija e saj edhe me shume zemra donte te shkulej nga vendi...kujtonte puthjet e tij, prekjet e tij, por kujtonte edhe sjelljet e saj qe ishin sikur te nje adoleshente te shthurur qe eshte dashuruar marrezisht. Kujtonte qastet qe kishte kaluar ate dite te bukur por edhe te trishtuar...nga ajo dite kur degjoj zemren e saj...por me vone e kuptoj qe ishte gabimi me i madh qe kishte bere ndonjiher, por prap se prap nuk pendohej, sepse thjesht kishte puthur ate qe ajo donte...

Ashtu ne shi sikur nje kotele e humbur, e lagur e tera po shikonte shtepin e saj teksa po afrohej dhe per nje moment ndjeu nje lehtesim, posa hyri brenda, ofshau thelle: ah shtepia ime ! Filloi te qante me te madhe, sepse ate dite te bukur jo qe kishte puthur ate qe donte, por poashtu kuptoj se ai nuk e donte, jo qe kishte prekur lekuren e tij, por kuptoj se bluzen qe preku lekura e saj ai nuk e morri, e la aty ne nje vend te panjohur...kuptoj shume gjera...por perseri e mallkonte veten se pse e donte ate pse...pse kur ajo dashuri nuk ka bilete kthyese, filloi te zhvishej dhe merrte ere rrobave, era e tij qe kishte mbetur tek rrobat e saj, dhe qante sikur e qmendur, shikonte veten ne pasqyre dhe mallkonte syte e saj se pse kishin pare ate njeri, mallkonte buzet e saj se pse kishin puthur ate njeri, mallkonte duart, trupin gjithqka te sajen qe kishin prekur ate njeri...hyri te bente nje dush te ftoht sikur po shperlante mekatin qe kishte bere, por ai ishte ne mendjen e saj, prekte trupin e saj, ajo e donte ate...doli nga banjo qe mbante aromen e djerseve te nje dashurije te vdekur, ashtu e zhveshur u mbeshtill ne qarqafin e saj dhe duke qare me lote te nxehte qe preknin faqet e saj te ftohta.

Duke menduar se pse nje here te vetme ai nuk i tha sa e mir qe je, pse anjihere nuk i perkedheli floket e saj me nje dashuri, siq ajo i perkedhelte floket e tij, pse asnjiher nuk i tha: te kam zemer, te kam shpirt, mos u frikeso, pse asnjihere te vetme nuk e mbajti doren e ti thoshte nje fjale te embel, nje fjale qe do i mbeste gjithmone ne kujtimet e jetes se saj, por ju kujtua se ai nuk beri asgje qe kjo do te mund te lendohej, por ajo ishte lenduar se pse nje njeri qe e donte, ai se don pse?Oh Zot sa e merzitur ishte, i rikthente momentet kur ai e prekte ne tere trupin e saj, kur ai e puthte me buzet e tij magjike qe e benin te dridhej e tera, kujtonte syt e tij qe kurr sdo ti harroj!

Pas pak filloj qe qeshte sikur ne kllapin e gjumit, per nje sekond kujtoj se ishin prekjet e tij, kur pa se shoqja e saj po qeshte me te se ishte komplet e zhveshur, ajo u zgjua dhe per te lene kujtimin e saj mbrapa, qeshi me te madhe duke bere shaka me shoqen e saj, te cilen e kishte ftuar te takoheshin...

Postuar me: September 14, 2011 10:24 pm
Email

jozi

sonte me mungon,me mungon shume...me mungon buzeqeshja jote,fjalet e tua,me mungon ti....ku je valle??ku humbi ajo dashuri??-Kthehu te lutem jam e trishtuar,lotet rreshqasin si pa e kuptuar.Dikur isha endrra jote e nates,mendimi i dites,endrra e jetes,qellimi i se vertetes..Isha shpirt qe ti nuk jetoje dot,por tani e kuptova qe shpirt me thoje kot,isha shpirt i lene ne harres,shpirt qe luaje me te pa pertes,isha shpirt ne burgun tend te zi,isha shpirt i genjyer nga nje quajtur dashuri,...Por mjaft me tani,ska me mashtrime,tani do perqafoj nje shpirt te ri,ai quhet ''UNE''dhe njeh vetem liri..prandaj po te shkruaj sonte kete te fundit leter dhe dhimbjen ta hedh mbi te,,me lot ne sy o shpirt i vjeter te them,,,''LAMTUMIRE DHE SDO DEGJOSH PER MUA ME''

Qyteti: Gjilan - Postuar me: August 8, 2011 12:52 pm
Email

Engjellushe

engjellit tim... Ti ishe engjelli im,ishe diell per mu pse ike nga un hala mir pa ja fillu. Tash u be koh qe ne kem ndryshuar tjetren e ke pran e un jam fejuar. Un nuk beso a kur e pash me syt e mi me tjetren ishe ti ,kaluan dit dhe uj vetem qaja sepse lotet e mi smundesha ti mbaja. Me ne fund jam e lumtur qe tjetrin kam pran a e din sa shum e dua e sa shum me don,sepse ai nuk esht si te miren e qmon kshtu qe ti i ke ra pishman por esht von per ty te me afrohesh vazhdoje jeten me at tjetren,sot qdo dit ju flm zotit qe nuk ishe fati im se ti je egoist i till je...

Qyteti: telaembel@live.com - Postuar me: July 11, 2011 12:08 pm
Email

tela embel

po te shkruaj kete leter me shum dhembje dhe trishtim per te then se sa e lendove shpirtin tim te desha me shum se veten po ti ma shkatrrove jeten te kam dash vetem ty ne ket jet dhe borgj per as gja ste kam mbet ........shko nuk do te kthehem me kurrse ti nuk je burr tani nuk pres agja ngati dhe ket gje mir edi.lamtumir per gjith jeten dhe ne emer te kesaj dashurie do te mallkoj gjith jeten

Qyteti: ferizzaj - Postuar me: July 6, 2011 3:15 pm
Email

Jetaa

Qyteti: kacanik - Postuar me: July 5, 2011 10:03 pm
Email

3na

E dashur .....kjo leter eshte per ty
Nje dit prej ditesh pash nje vajz te bukur e cila me nje shikim me tronditi ne zemer
Buzeqeshja e saj me tronditi e ajo ishe ti ...... Deri ne ate dit isha i vetmuar por ne ate qast ndodhi dicka u dashurova ne ty ate dit dit kuptova qe esht dashurija nE shikim te par deri sot nuk kam arritur qe te them te dua por sot permes nje letre te shprej dashurin me te ngroht dhe me te sinqert qe ndiej ndaj ty e dashur por prap nuk di si ta spjegoj keshtu qe leje krEjt ma mire heheh>

Qyteti: gjilan - Postuar me: June 28, 2011 11:16 pm
Email

G-code

I dua syt e tua te shkruar
qe kurr nuk do te jen te harruar
Buzet e tua te embla si qershi
kur i puth e ndjej qe me don vetem ti
Ma treguan nje Ndjej,
qe shum me pelqej
Me than se shpirti yt pa temin nuk jeton
me than se zemra jote timen shum e dashuron..!!

Qyteti: Prishtina - Postuar me: May 17, 2011 2:55 pm
Email

Diamanta

E di , qe ti ke ende vleresime rreth meje, por nuk e di si tete bind dhe te forcoj zemren time te te them TE DUA por,nuk eshte e leht edhe ashtu. Edhe pse kurr sdo jesh fati im , mjafton te dish qe une te deshiroj te gjitha te mirat , edhe deshiroj qe edhe gruaja jote te te doj kaq shum si un. Te dua prej kur jam nje femi , dhe ndoshta do te vdes me fjalen te dua ty edhe pse ndoshta sdo te te kem afer. Me mungon shum edhe ky fati erdhi deri ketu . Ta dish se te dua , kja ka qen e shkruar nuk mundemi ta ndryshojm duhet te mos ndalojm njeri tjetrin ta dashurojm. D+H <3

Qyteti: prishtin - Postuar me: April 17, 2011 11:20 am
Email

DeeN!Sa

T-e dish te lexosh
E-shte e lehte te kputosh
D-icka dua te them
A-nash me shkronja te medha
S-Hiko sekretin ku e ka
U-ne e di edhe e mbroj
R-ri prane teje sta tregoj
O- moj vajz mendjelehte
J-e e zgjuar gjeje vete

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 4 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]