LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: malishev - Postuar me: March 30, 2011 2:59 pm
Email

Adelina thaqi(j)

VETEM PER TY
Vetem per ty shkruaj
se te dua shum vetem
per ty vuaj ne kete nat
pa gjum vtem ty te deshta por ti prap sme besove
vetem per ty rrjedhin lotet qe nga ajo dit
qe u largove ti u besove
fjalve te botes por ato sishin te verteta nga ajo
dit qe u largove pa ty nuk
esht jeta.........tedua

Qyteti: ferizaj - Postuar me: March 22, 2011 10:06 am
Email

erza

Ndoshta kisha frike te puthja buzet e tua, dhe dridhesha e tera prane fjales 'te dua', por tani e kuptoj qe kam nevoje per ty si njeriu i verber qe kerkon sy..

Qyteti: e vetmuar - Postuar me: March 16, 2011 11:12 pm
Email

zeshkanja

po filloj me e shkru kete leter per ty.. si amanet te dashuriss tond..! keshtu me brenga, me halle, me idhnime ne vazhduam lidhjen tone deri sa niu shfaqe kufijt. nje dit ike nga une duke menduar se do te kthehesh, do te jesh seriisht ne prehrin tim, por kjo ndodh vetem ne endrrat e mia ilozionare. sa veshtir te duash e t`mos duan, me the te dua por ishte vetem genjeshter e qastit. dole me mua vetem per knaqsin tende e nuk mendove aspak per dashurin time qe e ndjeja per ty..
do te falenderohem vetem per nje gje ti me mesove qishte dashuria, nuk do te mallkoj jeten, e as ty sepse te deshta dhe te dua.. mfal zemer, mfal se skom dite met kosinderu si dashni po jom bo kishe per ty s`ni, ani zemer une ka met kuptu edhe ka met kujtu se ti ma mezoove fjalen te du.keshtu po kalon koha duke te kujtuar ty, duke menduar per ty dhe per nje qast paranojat me zgjojne nga gjumi duke me thene te dua, me duket sikur je ti sepse ende e dua zeriin tendd.. une ka met dasht edhe hala tdu.. nje cop parajse do ta ruaj per ty e dot pres edhe aty, se qysh ndina tash une tregon vete letra e shkruar, ndoshta as sdo ta lexon, ndoshta do ta coptosh kujtimet mos ti kujtosh, por tlutem lexooje dhe kuptoje pak kete dashuri, kur ta lexoosh ndalu e mendo por mos qaj zemer e as mos u pendo, mos e ndjej veten fajtor se dashnia nuk shkon me zor..
ndoshta edhe kur vdes do te qash, apo do te gezoohesh kete une nuk e di, por esht zoti i madh qe krejt ka me i mar..te lutem per nje gje qe kur tjetre ne krah e ke e pran e mban kthehu te e kaluara e pak kujtom une do te shoh nga parajsa e do te ngushelloj por nuk mundem te te ledhatooj, nese mbes zemer pa lot prap se prap loti me behet shok, esht pjes e imja qe qdo here me ngushello, e di se ketoo letra qe po i shkruj as ne doren tende sdo te mberrin por do ta kuptosh nje dite se nje zemer e thyer ty te don, veq diqka tu kisha lut, veq diqka ty tkisha thon, kone e ki per zemer ruje se mo se gjon.. une ka me vazhdu per ty me shkru edhe ne keto letra te bardha dashnin me shpreh se nuk tkom mo ty me te thon tduu, ndoshta per ty u kon koh e kaluar, ndoshta per ty u kon kohe e shkuar amo nje gje dije se me gjith zemer tduu.. te takoj ne rrug e sdi ka me mor kahje tejter qe mos met pa mo ty se sdi zemer qka me bo, keshtu qe me mir po te shikoj nga larg qe ti te mos e shihesh vuajtjen time, po prap se prap ajo me ka dalur edhe nga jasht, mfal nese naj here gabova me ty edhe pse kurr nuk isha per ty,nuk ta kom plotsu nje deshir zemer, e nuk jo aspak pishmon se ti kurr njete sdite me kon real.. "lamtumir" dashuri, "lamtumir" shpirti im, "lamtumir" per jete, fati keshtu e paska desht. " lamtumir" pergjithmon tdooonnnn nje zemer e lenduar dhe e thyer perbrenda saj (zemres)..
< by:zeshkanjja jooote > ajjLowwJJuu..!!

Qyteti: Tetov - Postuar me: March 15, 2011 2:37 pm
Email

bleti

Ku jan shtigjet e ardhmerise
ku jan brigjet e vetmis
ku jan endrrat e rinise
ka jan lotet e femirise

Ku i kam tingujt e gezimit
ku i kam plaget e hidherimit
ku jan lulet e amshimit
ku i kam dhembjet e pikellimit

Qyteti: gjakova - Postuar me: March 12, 2011 7:33 pm
Email

Linda

te dua te dua as vet se beson pyete zemren time ajo te tregon??????
ti je shpres ti je gzim ti je pjes e shpirtit tim
se pari te pash zemren time ta dhash un kurr nuk do te urrej gjithmon diqka per ty do te ndiej ti je aj qe syve mi jep drit un pa ty smund te jetoj as nje sekond
nese ty nuk te kam pran do te vdes ok zemr tung te dua shummmmmmmmmmmmm

Qyteti: ch - Postuar me: March 8, 2011 12:36 pm

sh_a

plott historii plot vujtje plott dhimbjee por dashuria mbi gjithqka...e kam dashur e dua dhe do ta dua derisa ta kem frymen e fundit...isha vetem 18 vjeqare kur te takova qe nga ajo ditt asgje pos teje nuk dii..gjithqka njeten tem je kon veq tii gjithqka ty tpata fal ta dhash edhe jeten..por fati deshi e na ndauu athuu me deshiren ton apo te tjervee..ti me doje un te dojaa at her pse u larguam..tash je i martuar e un e fejuar por athuu si ndihesh kur ne krahet e tu asht tjetra athu a ndihesh sikur un ne krahet e tjetrit por me mendje tek tii..te duaaaaa edhe sikur e ter bota te ishte kunder un ket fjal do ta thoja vetem tyy..qe 1 vit jemi nda qe 1 vit tek un vetem lott ne faqe kan par te gjith e ti athu si e kalon jeten..ti me dooo pasi qe ende kerkon tme takosh e kur je afer meje thu se je njeri me i lumtur ne bottt..fjalen engjull vetem mua ende ma thuaa qfar jete je ka e ban ti e qfar jete jam tuj e ba un..sot u takuam trupi i tij u dridhte kurse nga buzet delte vetem nje fjal ENDE TE DUAA tyy nuk ta kam harruar...Zoti i madh i sheh te gjithaa por qka do te ndodh me ne aj ka jet tjeter nje jet ku ne shtepi e pret gruja e edhe pak dit edhe femijaa kurse un jeten tjeter duhet te krijoj familjee..po sii do te jetojm kur zemrat tona ende duhen kur zemrat tona ende rrahin fort per njeri tjetriin..teee duuaaaaaa je njeri u vetem qe deri me tani ja kam than ketoo fjaal je jetaa imeee endrra imeee jetoj vetem qe nje ditt te jem e jotjaaa...tduuu shpiiirtiii iiim

Postuar me: February 3, 2011 8:31 pm
Email

AngeL

GJITHMONE TE DESHA....
Cdohere kur me pyesnin per ty..u thosha : Ai eshte ajri qe une e thith ,eshte buka qe un e ha,uji qe une e pi.. e tani .. ! Mbeta pa buke,pa uje mbeta pa ty...S'me mbeti asgje pos loteve vuajtjes dhe dashurise ne heshtje.. Te duash do te thote te vuajsh! Kete tani e mesova.. Te duash do te thote te arrish deri te ajo qe e deshiron! Thone se shpresa vdes e fundit,por dicka nga mbrenda me thote se edhe ajo fije shprese qe ne e kishim ngadale po tretet dhe vetem hiri i mbetur nga zjarri i dashurise tone mjaafton te tret shpirtin tim! Asnjeher nuk e mendoja se dashuria dhemb... e dija se eshte diqka me e bukur,me kuptimplote...por tani pe shoh se dashuria shkakton plage te cilat sa me shume kohe te kaloje,atra rriten..shtohen !! Tani asgje ska kuptim..lotet,netet pa gjum,dashuria per ty,endrat, asgje....... Kur nuk do te mundem te te zevendesoj me tjeter,do te mbetesh i vetmi dhe me fuqine e fundit qe me ka mbetur nga kjo dashuri do te mundohem te krijoj nje tempull ku te pavdekshme do ta ruaj .. DASHURINE PER TY....

Qyteti: shkup - Postuar me: January 31, 2011 5:38 pm
Email

havzi

Sa her me ke lendu,te vraft perendia,kur te jesh e lumtur,ti ktheft zoti vuajtjet e mia,qe ti ma vrave zemren,kjo ty te gezon,por edhe nese ta fal un,zoti te denon...HG

Qyteti: Gajkove - Postuar me: January 1, 2011 1:57 pm

Albulena

ne kete bote jetokam me plot ngjyra, e bardha edhe e zeza qenkan vetem iluzion per ne...midis ketyre 2 ngjyrave qenkan edhe plote te tjera qe na bekan te ndjejme dhimje, dashuri, gezim, hare, miresi, urrejtje edhe shume e shume ndjenja te tjera te cilat nuk i shohim por ne zemren tone jane si pika te vockela mu sikur yjet ne qiellin e pafund...

Qyteti: gjakove - Postuar me: December 25, 2010 5:11 pm
Email

Albulena

pengu i dashurise...

Na ishte njEhere je vajze...me plote jete, e dashur e bute e mire shpirterisht, kishte shume enderra, jetonte jeten me plot vullnet derisa nje dite u fut nen ujerat e te ashtuquajtures dashuri...
Kishte mesuar te mos i besonte askujt...por mendja nganjiher fluturon sikur zog i sapo leshuar nga kafazi, i besoj dikujte qe i mbushi mendjen se dashurija egziston, dikujt qe ajo i fali te gjjitha, por ai dikush nuk i diti vleren kurre ketyre gjerave...
Vajza luftoi shume, duroj shume, por edhe dashuroj shume me gjith forcen e zemres saje...por keto i ktheheshin vetem me ofendime e mosbesim nga dikush...nga dikush te cilit ajo i besoj shume.
...Sa veshtire e kishte e gjora, qante gjdo nate me lotet me te thelle te syve te mekur...me denesjen e shpirtit te mbytur, therriste emrin Neneeeee, por ajo nuk shfaqej askund, kishte deshire ta ngushellonte dikush, por ai, ai vetem e shkelte me kemben e nje diktatori, e mbyllte ne merzine e saj te gjithe ate qe ajo deshironte ta bente...i ndaloj Lirine qe i fali Zoti...
Por ajo vetem vazhdonte te qante...derisa nje dite i tha qe donte te ndahej edhe pse e kishte te veshtire, shume te veshtire aq sa shpesh here i`u kishte lutur Zotit ti merrte jeten, sespe per te s`kishte mbetur me per te jetuar...
Sa lote pati derdhur por asnji nuk u qmua nga ai, ai qe e mban peng nga frika, kjo nuk quhet dashuri, ajo eshte peng e tij, qe eshte i vyshkur nga tjerat femra ne zemer...
Ajo do te vdes nje dite, te lirohet nga prangat qe i jane vene...
Ai kujton se ajo do ti nenshtrohet gjithnji, sepse ajo gjdohere i kthehej, por tani qe ajo deshirone lirine ai e mban peng...
Ajo eshte peng i nje gjeje qe nuk egziston...ajo eshte peng i dashurise


"Qmojeni lirine qe keni...mos i besoni askujt as per nje gje te vetme, jeta juaj vlene, jeta juaj nuk meriton te udhehiqet nga askush, dashurija nuk egziston, dashurija eshte thjesht nje iluzion, sepse ju i besoni verberisht dikujte, por kur ai heq masken ju e kuptoni gabimin me te madh te jetes tuaj"


...Dhe nje dite vajza vdiq nga merzija e madhe qe kishte brenda vetes, nga lotet qe ishin deshmitaret e heshtur te vuajtjeve te saja, vdiq nga cenimi i te drejtes te jetoi...vdiq nga vuajtjet e medha qe ai i shkaktoi...
dhe vetem nje gje i`u lut Zotit: "Zot nese ndonjihere e merr ate malli per mua i thuaj sa here me kishte marre malli mua per ate e ai nuk ishte aty, nese ndonjihere ai pyet per mua i thuaj se kam shkuar ta kerkoj lirine ne boten jeter sepse ti ma ndale lirine time ketu... nese ndonjiher pyet se ke deshta une, i thuaj se un e deshta vetem ate, qoft ajo dashuri e mire apo e keqe ai me mesoj ta kem ne shpirt, dhe nese ndonjiher ai qan per mua...i thuaj : Mos qaj sepse lotet nuk jane per ata si ti, lotet jane per dashuri te paster, lotet jane per vajzen qe kurr se kuptove se qfare donte"
Dhe vajza la nje amanet te vetem, mbi varrin e saj te shkruhen vetem keto fjale: BOTA E HIQIT PER HIQIN PREJ HIQIT, SILLET RRETH QELLIMIT TE HIQIT...

" thone qe eshte dobesi ta mbytesh veten, thone se vetem njerezit e lige e bejne kete...por o Zot a mund te jetosh nen hijen e dikujte, a mundesh tere jeten tende ta jetosh pa liri, prandaj po ju them se veten e mbyta vetem qe te jem e lire ga ai qe i besova shume, aq shume saqe ja fala te gjitha, por ai sme la te jetoi ashtu siq dua. Sa shume u mashtrova, me dhimbset familja ime te cilet sdo te kene me per qka te jetojne...por smundem me, e ai shpresoj te jetoi i lumtur pasi beri qe un te mos jetoi me, gjithqka me eshte bere monotone, dua te jem vetem, e tera vetem, te gjithe me jan bere te tepert, madje edhe prinderit e mi, urrej gjdo gje qe shoh, por askujt si ve faj per gabimet e mija, dashurova thjesht dashurova derisa ajo dashuri u kthye ne urrejte per veten time separi pastaj per jeten qe jetoi, mos mendoni se dua te vdes...kisha pas deshire te jetoi edhe shume gjate, por kjo jete me mundon, sepse jam peng e askush se di, skam kujt ti qirrem, sdua qe edhe keta te vuajne si une, keto gjera po i le kur dikush ti lexoi e te kuptoje se pse shkova nga kjo bote, per te vetmen arsye se desha te jem e lire, i them prinderve te mi me falni qe kurr nuk iu rrepsektova sa e meritonit, por ju dua, kam qajtur shume per ju kur kam menduar se nuk i dita vleren lirise qe me dhate...po vuaj shume smundem me...dua te ik por se di menyren se si...por me duket se dua te bej diqka qe askush te mos jet i lenduar, ju le amanet qe askush te mos qaj per mua sepse po iki vet...askush te mos mbaje zi per mua....sepse po iki vet, te mos me futni ne dhe por te me digjni se sdua te jem as e vdekur ne kete toke.
Mos qani per mua sepse mjaftojne lotet qe i derdha un, per lirine time qe ma morri dikush...
Lamtumire "

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 5 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]