LETRA DASHURIE

Letra Dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Shtime - Postuar me: December 21, 2010 7:32 am
Email

LeTa Deliu

Qyteti: Mitrovic - Postuar me: December 5, 2010 9:58 pm
Email

Gjejlani

jom shum e vetmume po nejj weq tu menu... a thu pse?
dashnija u kallxu kaq e vrazhd per muu..
pse smu bo zemra gurii dashnin tonde me wraa..
psse un me dashnii gjdoo her ma posht po shkooj tu ra
kom harru qysh osht me kesh se ment weq te ti pi maajj
...po muunonna shuummm..po ndjenjat sun pi vrajj.*
psee une skom as ni shpress per 1jett me tyy.
weq 1her enderrooj...mme tii puth ata syy.!!*

Qyteti: BOLOGNA - Postuar me: December 3, 2010 11:28 pm
Email

EMI-emi

Edhe i heshtur,i heshtur sa vet heshtja,trokite ne zemren time aq lehte sa ajeri qe e mban ne jete,nuk e di cme terhoqi me shume dashuria apo syte e tua te zinje.?ata sy nuk e ke iden sa kam enderruar per ata sy aq te bukur,me kujtohet ajo dit si te ishte ne kte moment,nuk e di pse.?si..?por di qe ne ato moment me kapi korenti dashuris..nuk mu desh shum kohe te kuptoja qe ndjeja ime ndaj teje po fillonte te merrte masa gjigante..tashme ne jeten time deshiroja te mbizoteronte epoka e dashuris..endesha ne endra qe ishin strukur thell ne labirintin e zemres time dhe obsesioni per realizimin e kesaj endre nuk kishte limit..ndoshta se dashuria ime per ty ishte infiniti..nuk eshte e mundur te takova,te afrova pran zemres time,e ti tashme me largohesh,iken si flutura,si zog shtegetar,sepse e di qe nje dite do kthehesh dhe ajo dite e ka udhen te shkurter..por jo nuk je larguar sepse imazhin tend e ke harruar tek mua dhe kte sma mer dot njeri..emri yte tashme eshte i vetmi tingull qe mbizoteron te mua dhe e vetjma melodi e minutave stresante,ke len ne bresat e mia gjerat me siperfaqsore te tuat,por qe per mua jan teper te thella..me mjafton te shqiptoj emrin tend dhe dita ime i kalon kufijt e stresit,fletrat e dashuris me ngrejn humorin,...syte e tua...?per to nuk mund te them asgje se vet zemra ime do te tregoje,zemra dhe puthja,sepse ajo eshte pasqyre e shpirtit,ajo do te trasmetoj ndjenat e mia te zjarrta,ndjenjen e dashuris,ndjenje lumturis..ndjejen e...
ndjenjat me gjigante te miresise...
...LADA...
......................per..............
GENIN ALGENIN..

Qyteti: kumanov - Postuar me: July 13, 2010 11:54 pm
Email

melika

dashnija pa hile
kshyrni shka mka bo vaki mu kam mar lopt me kullot i kam lishu. puna jeme ma si katundar lopt per dore po hecin neper ar . shka me pa bari deri ngu kur pe sho nji cik mu ka afru. oj cik i thash ruju pot kac deni boll. ce po shkoj vec a ma jep ni moll. ndoshta asht marre me ta lyp vec valla shum nalt spo muj me hyp.ani i thash ska problem shti hypi ta ngas ni rrem.i lash lopt catngat ja cita pak san thash mes tem ikin se gazep mi nxan.i lajta durt se i pata pa la hypa nja dy molla ja ngata.kur zhdrypa ja kish nis me kesh i kish pas nipar dimija tmira vesht. me pas pa vec kralic i thojshe dyher syt sun ja lishojshe.ju afrova ngat dhe mollat ja dhash e kshyra mir edhe i thash.ndoshta ti cik sum beson po nasht vec dije se shum jam tut dasht. taman ja nisa me bo muhabet kur pe sho po vjen vllavi i vet.po vjen vllavi jot i thash shko vec dil neser apet mes harro.valla se di a mun dal kam shum pun nashta edhe sun dal.ja ka nis ka pak po nget qe mos ta diktoje vllavi i vet.un pi qefit u tranova lopt bile kejt i harrova.mezi pritsha me kalu kjo dit neser me dal ma heret me prit.u bo aksham lopt nshpi i cova vendin ma heret me flet e shtrova.i thash nanes sabale heret tum trazoje knusi i par kur tknoje.nona tha bir a je trenu ku po do cac heret me shku. shuj nan se kurr ma nqef sjum kon se ni cik tmir e kum zon. nona tha hajlikoft be bir se bash ja paske punu mir.nejse rash me gzim me flet se disha neser shka ka mem xhet.dola te vendi ku e lam mu pa prit kshyr asni cik nuk ka.kur dikur u bo von thash tybe se kam nijet met prit gjithmon.jom nise kadale te shpija tshkoj thash dikun udhes mos pe takoj.kur kum mrri te ceshmja nkatun ajo ish kan tu prit ren nfund.shum kallaballek tu u kthi pi nfush.hec mej i thash me kryje ja bona.jo tha zguxoj se pom shef nona .hec mej i thash vec bojm muhabet.jo tha se mem pa baba mvret.oj cik i thash kshyrem mu po du tdrejten me ma kallxu.pa tvet hic se kam qare a je kam don a je ka bon hajgare.pom vjen marre tha met kallxu pasha din e iman nime pot du.po ateher i thash shka po prit a don me tcu msit a met grabit.se kam rendin mu martu edhe 3 vllazni i kam para mu ani me ik edhe spo guxoj kurr mo nshpi teme sun shkoj.e pash se pom don amo spo guxon thojke ska turk qe mu mashtron.hajt oj cik i thash sa nuk ke ra hun lesh se ti per mu henez ke me mar vesh. se un ujin te perpjet e coj e ti selaken sun pot mashtroj
FIN

Qyteti: Gjakove - Postuar me: July 11, 2010 2:53 pm
Email

Engjellushja

Cdo nate te veshtoja ty ne dhomen e erret vetem momentin kur te zinte gjumi,shikoja syte e tua plot zjarr qe mbylleshin ngadale me nje tradheti te pafajshme.Pyesaj veten a valle keto syte e tu genjejne vetem kur jane hapur apo valle edhe te mbyllur?
Me kujtohen te gjithe momentet qe ishim bashke,po ashtu si perhere te qeshur dhe te lumtur ne syte e te tjereve po tani qe jam pa ty,duket se kam jetuar vetem nje jave te c'mendur ne kete bote te mistershme.
Keto ishin ditet e mia pa ty....si nje jave e vetme...
Te henen jetoja mes imagjinatave te prinderve te mi,
Te marten linda,
Te merkuren u rrita,
Te ejten mesova te tere misteret e botes,
Te premten dashurova,
Te shtunen u martova ,
Te dielen vdiqa per te mos lindur kurre me!!!

Qyteti: tirane - Postuar me: July 10, 2010 12:03 pm
Email

zemra

mbetem fshetesi si bjeshka e vjeter miq siperfaqesor nemrendsi dicka tjeter

Qyteti: shkup - Postuar me: July 3, 2010 9:46 am
Email

besar

Un me ty e ty me mu me njee fjal te duaaa shum

Qyteti: korish - Postuar me: July 2, 2010 2:22 pm
Email

djellza

dashuria pa takim si kerri pa benzin dashuria pa puthje si mobili pa mbushje pa s si cigarja pa shkreps

Qyteti: luzhan - Postuar me: June 29, 2010 3:03 pm
Email

jah

une te pusi ti te pusi per 1 peshke ke tu na marr pusi

Qyteti: prizeren - Postuar me: June 25, 2010 5:16 pm
Email

ilirijan

kur te dhemb koka mos pi aspirin vetem mendo per mua do te kesh sherim

Top 10:     1       2      3       4       5       6        7       8       9      10

Faqe 6 nga 34   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]