POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Durres - Postuar me: February 20, 2009 12:22 pm
Email

Lepurushja Edit

Per mua nuk ka gje me te bukur se kur jam me ty,
Nuk ka gje me te bukur se kur te shof ne sy,
S`ka me bukur se kur puth buzet e tua,
S`ka me bukur se kur me thua dhe te them TE DUA!!!!

Qyteti: h.elezit - Postuar me: February 19, 2009 9:14 pm

shedi

Te them diell,ai perendon...Te them lule, ajo vyshket...Te them jet,ajo mbaron...Me mir te them shpirti im se ne mua jeton vetm ti"A" TE DUA SHUMMM...

Qyteti: zyrit - Postuar me: February 19, 2009 7:36 pm
Email

albi

jam ne shpirtin tend e humbur e qeshur jam ne shpirtin tend e lumtur e zhveshur jam zjar i padukshem ne hyrin e fshehur ne aromen tende e pa pir e dehur jam jam si organ qe ty te buloj jam dora qe dridhet kur ti ledhaton jam nata pa gjum bushur me kujtime jam fjala gje digjet tek ti zemra ime jam fjala e then besa amanet jam pa zemren time se te ti ka bet

Qyteti: krush e madhe - Postuar me: February 19, 2009 12:33 pm

adelina hoti

zemra kur po dashurohet mendja e njerit po mashtrohet shum pak dit me embelsi i pagun me vjet n`vetmi..

Qyteti: fier - Postuar me: February 18, 2009 5:28 pm
Email

rea

midis djalit dhe vajzes rrallhere ka miqesi sepse shpeshhere kthehet ne dashuri

Qyteti: prishtin - Postuar me: February 18, 2009 2:41 pm
Email

meti

ari esht metal i cili lakohet dashuria esht nje semundje e cila nuk sherohet

Qyteti: ferizaj - Postuar me: February 17, 2009 3:15 pm
Email

dona

nje dite vjeshte them nje dite vjeshte qe nuk mude ta kuptoj prej asaj dite syte e mi mallkoj se di isha e re e veten se kuptoja por dashuira me shtyri ta pranoj syte e tu kishin qen mashtrues qe prej asaj dite jeten ma shkaterruan fillimi i dhashurise ish shum krenari menodja se si menoja edhe ti menova se jeten do ta ma kushtosh mua se dote me tradhetosh kurre se kam besuar

Qyteti: USA - Postuar me: February 17, 2009 2:46 pm
Email

Mondi__RrUgAc__Tropojan

I wrote your name in the sky but the wind blew it away
I wrote your name in the sand but the waves washed it away
I wrote it in my heart and for ever it will stay

Qyteti: USA - Postuar me: February 17, 2009 12:56 pm
Email

Mondi__RrUgAc__Tropojan

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?

Qyteti: USA - Postuar me: February 17, 2009 12:56 pm
Email

Mondi__RrUgAc__Tropojan

Perse sonde po hesht?
Perse nuk po flet,si dikur?
Me duhesh me teper,se kur!!
Fol te lutem?Heshtja me mbyti...
Me thuaj se dashuria jon jeton...
Me thuaj se kur,zdo te jemi te ndar,
Ty perseri po hesht?
Ty ndoshta flen?
A`po floket tjetrit ja ledhaton?
Ku ta dija une,se sa si une i mashtron..
Nese flen zgjohu,me mungon fjala yte
"Te Dua,sa ska me"
ZGJOHU SONDE UnE Te PrEs Me FJALET E TUA DUA Te VDES

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 101 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]