POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: pogradec - Postuar me: February 17, 2009 11:20 am
Email

lenci

o yll qe re nga qielli,ti qe ndeze dashurine,ty qe te dhurova zemren bashke me lumturine,ste kerkova boten se e di qe eshte e madhe por te kerkova zemren Ti valle a ma fale?

Postuar me: February 16, 2009 7:01 pm
Email

ina

DEGJOVA SE ENGJUJT EKZISTOJNE, E BESOVA PERDERISA EKZISTON EDHE TI. DEGJOVA SE ENGJUJT MERZITEN, NUK ESHTE QUDI SE SHPESH MERZITESH EDHE TI. DEGJOVA SE ENGJUJT QAJNE, E BESOVA DERISA NDODH QE QAN EDHE TI. DEGJOVA SE ENGJUJT VDEKJE NUK KAN , A THUA UNE DASHUROJ NJE PAVDEKSHMERI?

Postuar me: February 15, 2009 1:16 pm

xxx

Dikur e kam dashur dikend por prap do ta dua dikend por asnjeher askend si dikur diknd heheh

Qyteti: DIBER - Postuar me: February 14, 2009 6:14 pm
Email

DIBRA E MADHE

Kujdes!Kjo vlen per ty me ka ikur zemra e ka ardhur tek ty kujdes mos i ndodh ndonje fatkeqsi ajo eshte e bute shum leht hidherohet qe vetem me NJE PUTHJE (K)qetsohet!....

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 3:01 pm
Email

mirushe

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 2:57 pm
Email

mirushe

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 2:55 pm
Email

mirushe

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 2:53 pm
Email

mirushe

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 2:51 pm
Email

mirushe

Ur only mine wen i dream.wen i wake i wanna scream.ur not mine im all alone.i can only text u on my fone.do dreams lie or r dey true-i hope so cos babes i want u!

If dreams werent dreams & dreams came true i woodnt b here id b wiv u.Distance is 1 thing dat keeps us apart.But ull always remain in my heart!

Y do we close our eyes wen we sleep- wen we dream, wen we kiss?dis is becoz the most precious thing in the world is unseen.Wen i close my eyes i c u!

Dream a dream 2nite as u sleep.smile a smile 2morrow that u may keep.may all of ur dreams and wishes come true cause i could`nt find a better friend like u!

Qyteti: diber e madhe ---SHBA - Postuar me: February 14, 2009 2:50 pm
Email

mirushe

ALL THE TIME
Good time,
bad time,
night time,
day time,
work time,
off time,
sad time,
happy time,
in the mean time i'm thinking of you all the time.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 102 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]