POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Vushtrri - Postuar me: February 11, 2009 2:15 pm
Email

Fitor'ee

Dashuria

Ah se qishte dashuria
po ti mbyllke syt
e po t'humbke dienia
spo mujshe me nejt
as te shpija.

Po qajshe e po bertitshe
po spo te nijke kush
po dojshe edhe veten
me e qit ne prush.

Per kon spo ta nijke
krejt po u tranojshe
edhe kilogramat e trupit
po i hargjojshe.

Veq terrin pe dojshe
e muzik po ngojshe
edhe venat me i pre ti qashtu po dojshe.

Po dojshe qka spo spo dojshe
nfund familja po te zbulojke
dikur pishmon po u bojshe po
von ateher po u bojke.

Qather pishmonli kur po
te thojshin me u nal
pej shkolle e me nejt n'shpi.

Po mos ta nin o vlla
se su prish kjo dynja
se edhe i pasuri dikur po
u bojke fukara.

1000 her tu rrezofsh
prap ne kemb zgjohu
se njeriu pa dashuri
si prindi pa femit e ti.

Qyteti: ferizaj - Postuar me: February 11, 2009 2:07 pm

vanessa

Kam aftesine qe te enderroj me sy hapur, nuk kam kufizime ne realizimin e asaj qe imagjinoj mendja ime dhe jam shume i sigurte po te te them se deshira ime e vetme JE TI

Qyteti: kristjanshtad - Postuar me: February 11, 2009 12:23 pm
Email

kaltrina

shko shko shko se jeta te thrret shko se tjetra te pret vuajtje esht e kot shko se etill qenka kjo bot ylli i jetes u fik fjala jon u shua merre rrugen e botes e mos mendo per mua

Qyteti: ferizaj - Postuar me: February 9, 2009 6:32 pm
Email

linda

kujtoje eren e malit kujtoje eren e leht kujtoje zemren time qe te do perjet

Qyteti: ? - Postuar me: February 9, 2009 1:53 pm
Email

Enkelejda

Dashuria jote me dogji,
bukuria jote me perveloi,
buza jote e thau timen
pazemersia jote jeten ma shkaterroj

Pse isha keshtu e shkreta,
keshtu thone qe eshte jeta,
te gjithe thone qe kane fund,
genjeshtra dhe e verteta,

Pse zemra shume duronte,
pse shpirti nuk degjonte,
cfare ishte kjo gje qe quhet dashuri,
qe vetem me lot, pa gezim por me merzi !

Qyteti: ? - Postuar me: February 9, 2009 1:52 pm
Email

Enkelejda

Qyteti: ? - Postuar me: February 9, 2009 1:51 pm
Email

Enkelejda

Per tyShume I bukur je ,
ah te ishe per mua,
eshte thjeshte nje enderr.
ti puth buzet tua.

Jeta kishte vuajtje,
Jeta kishte nderlikime,
a valle mund te ndodh,
ta kesh zemren time.

Pse je kaq I bukur,
syte nuk I besoj,
pse me terheq aq shume ,
as vet se kuptoj.

Kujt do tja falesh dashurine,
kujt do ja dhurosh lumturine,
kujt do ja dhurosh zemren tende,
kujt do tja falesh bukurine,

Zemra e thyer nuk shef pak drite,
qe ska ka pare as nate as dite.
Je drite e syve te mi ,
pse me vrave kaq shume ti ?

Qyteti: karlskrona - Postuar me: February 8, 2009 11:22 pm
Email

Bashkim.81

dite per dit per ty mendoj nuk ka nat qe s,te kujtoj te dua me shum se shpirtin tim jeta pa ty nuk ka kuptim nuk te dua per 3jav.por te dua sa te jem gjalle
un sa kam muj me vrejt, dashuria ish unervesitet qe shum regjistrohen e pak diplomohen!!!! Dhe Dashurija vlersohet veq ather kur provohet.!!!
Kto jan veten disa rreshta te shkurt!! Te duash dike dhe mos ta kesh eshte njesoj sikur te burgosesh dhe faj te mos kesh. kshtu endi un veten!!!
Zemra ime po qan dhe shum po vajton se ti e ke plagosur e tash nuk e sheron!!!

Bashkim. B

Qyteti: rugaqic - Postuar me: February 8, 2009 8:13 pm
Email

majii

Qyteti: gostivar - Postuar me: February 8, 2009 6:18 pm
Email

dita

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 105 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]