POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: v.l.o.r.a - Postuar me: February 2, 2009 7:59 pm
Email

dorjansweet

Per buzet e tua njerez do te vrisja per nje fjal te dua ngadal do te vdisja. NGA CUNAT TE SERVETI

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 1:46 am
Email

BLENKY

ME SYTE E HENES,TE VESHTROJ QE NGA LARG,ME BUZET E SAJ,TE PUTH NE KTE NATE,DHE NATEN TA NDRICOJ,KU JE NE ATE SHTRAT,MUNGESA IME TEK TY,KUR TE NDJEHET PRANE,PER TY NJE YLL,DO LESHOJ QE NGA LART,DESHIREN TE SHPEHESH,REALITET I PAFAT.ME BUZQESHJEN E DIELLIT,FYTYREN TA NDRICOJ,MENGJESEVE TE TUA,ENDRRAT TI LARGOJ,KU SHPIRTI IM TY ATY,NDOSHTA TE MUNDON,TE NGRIHESH,TE DALESH...REALITETIN TE TAKOSH,TE GJITHA TI DUASH,TE GJITHA TI PRANOSH.ME RREZET E TIJ, TRUPIN TE TA NGROH,SI VEGIM I BARDH TEK TY,FYTYRA IME KUDO,POR SHPIRTI IM I HESHTUR...PA FJALE...TEK TY KUJTIMI IM KAQ I GJALLE,DHE KUR HIJA IME, TE PERNDJEK TY CDO CAST,NDONSE SJAM ME ME TY,NDONSE NUK JETOJ,TRUPI IM VEC KA VDEKUR,SHPIRTI ENDE VAZHDON TE TE DOJE.JAM NE CDO GJE QE SHEH,NE CDO GJE QE PREK,TI VETEM MUNDOHU TE ME NDJESH,DHE PRAN SI ATEHERE DO TME KESH,NE NETET E TUA, NE FYTYREN E HENES DO JEM,DITEVE TE TUA,ME BUZET E DIELLIT DO TE BUZEQESH.MESOHU TE FLASESH ME TE,DHE ZERIN TIM DO DEGJOSH,SI NJE TINGULL KEMBANE JETO BRENDA KUJTIMEVE TONA,SE ATY DO TME TAKOSH,TE ME NJOHESH SERISHT,SERISHT TME DASHUROSH,DHIMBJEN VETEM KESHTU,DO MUND TA LARGOSH.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 1:15 am
Email

BLENKY

NE ZEMREN TIME BRENGA,RRI E HESHTUR CDO DITE,LOTE PAFAJSIE,QE PIKOJNE NGA SYTE E MIJ.I NGUJUAR PA JETE,JETON KY SHPIRTI IM,NJE GJAKMARRJE QE U LEJUA,PER TE DHUNUAR LIRIN,PAS XHAMIT DUKE VESHTRUAR,UNE VUAJ PA MBARIM.ME THUAJ TI O ZOT,PERSE UNE TE VUAJ,ME SYTE NGA QIELLI,ME LUTJEN E SHUAR.NE NATEN E FTOHTE,HENA BUZQESH GEZUAR,SHOKET ENDERROJNE,UNE JAM I TRISHTUAR,SE ENDRRAT TEK UNE,TE GJITHA KANE MBARUAR.NJE MELODI CDO CAST,SI MORG VJEN QE NGA LARG,DY BUZE QE DRIDHEN,SFLASIN SI ME PARE,SA SHUME TRISHTIM NE SHPIRT,KU ZBRESIN AQ SHUM LOTE,KESHTU DO JETE CDO DITE,NDOSHTA ME KEQ SE SOT.MINUTAT E GJATA,HESHTJA MI TREGON,KU DHIMBJA NE SY,BASHKE ME JETEN VAZHDON,PERSE UNE KAQ I VOGEL,I MBYLLUR TE JETOJ,PSE TE TJERE MOREN GJAK,DHE GJAK DUHET TNA MARRIN,PAFAJSIA IME QUHET,MIZORI E FATIT.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:49 am
Email

BLENKY

NJE DITE TE BUKUR, NJOHA DASHURINE,POR AJO QE KERKOVA, LENDOI SHPIRTIN TIM.U DOGJA NEPER FLAKE,AVENTURA SKISH MBARIM,AKTORE NE CDO SHTRAT,PER TE SHITUR TRUPIN TIM.DUROVA DHIMBJET,POSHTERSIN...DHE MBETA E VETMUAR,PADASHURIN.AJO QE ME BERI,TE BEJA CDO GABIM,TE HRROJA DHE VEHTEN,PER PASURIN.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:39 am
Email

BLENKY

NE TRUPIN E PAJETE,ZEMRA JOTE JETON,TRISHTIMI PER TY,TE GJITHEN ME GLLABERON...MES LOTEVE TE NJE NENE,MES FJALEVE NE HESHTJE,NE DIALOGUN E FUNDIT,EDHE ZEMREN MA TRETE...E LUMTUR DHE HUMANE,QE ZEMRA JOTE TE JETONTE,SHPETOVA NJE TJETER JETE,QE ZEMRA JOTE TE MOS VDESE...NE NJE TJETER KRAHAROR,DEGJOJ TIK-TAKET E ZEMRES TENDE,SI ORA E VARUR NE MUR QE ME THOTE,PO AFRON KOHA KUR ME MALL E ZJARR,TE MBESHTES KOKEN ATY NE KRAHARORIN E TIJ,E TE FLAS ME MALL MES LOTESH ME TY PERSERI.......

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:27 am
Email

BLENKY

PARAJSEN HUMBA,NGA NJE MOLLE E NDALUAR,FERRIN MERITOVA,KUR ATE MOLLE PATA KAFSHUAR.KJO TOKE ME PAS,MORI NJE TJETER DREJTIM,KUR MOLLEN JA DHASHE, DHE ADAMIT TIM.NJEREZIMIN ZOTI NDESHKOI,NGA KENAQSIA DHE PADITURIA,DHE UNE NDOSHTA GABOVA,KUR ZOTIN TIM SE DEGJOVA.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:15 am
Email

BLENKY

ZEMRA MU BE GUR,AI GUR U COPTUA NE MIJERA TE TJERE,NDJEVA DASHURINE TE ME VDISTE,DHE ZEMRA NE SHKRETETIRE U KTHYE MENJEHERE.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:09 am
Email

BLENKY

4EVER.....DO TE DIDJEM NE FLAKET,E ZJARRIT TE ZEMRES TENDE,DO TE MBYTEM NE UJVAREN,E SHPIRTRAVE TE DASHURUAR,DO TE MARR DIELLIN,HENEN DHE YJET NE QIELL,TE GJITHA PO ARRITE TI NUMROSH,SA SHUME TE DUA,VETEM ATEHERE DO TA KUPTOSH.

Qyteti: TIRANA - Postuar me: February 2, 2009 12:02 am
Email

BLENKY

DHE KUR BOTA TE PERMBYSET,UNE DO JEM GJITHMON ATY,SIKUR DHE TI TE ME LARGOJE,STREHA IME KRAHET E TU...DHE KUR SHISHJA TE JET ZBRAZUR,TI MES SHIUT DO ME PUTHJE,PASTAJ PAS MEJE DO VRAPOJE,VETEM TMOS ME HUMBJE...SA BUKUR DHE NJE CAST, NE KUJTIME DO ME MBESTE,DHE AS NDARJA APO VDEKJA,KURRE ME ZDO TA TRESTE.

Postuar me: February 1, 2009 10:49 pm
Email

naser

veq ty te dashuroj!

Eja Me Mua, Se Ty Te Kam Shpes,

Eja Me Mua Se Pa Ty Sdua Te Vdes.

Ti Je Djelli Qe Mua Me Ngroh,

Ti Je Ajo Endrra Qe Un Gjithnje e Shoh!


SHFLETO NJE FLETE TJETER

FILLO NJE JETE TE RE

KUJTIMET E SE KALUARES

TE LUTEM HUDHI NE DHE

VUAJTJE -PERSE LINDE

LOT -TI PSE PIKOVE

ZEMER -PSE U THEVE

VALLE TI KU GABOVE

Nese egziston drit esht ne syt e tu,

nese ka drejtsi esht pran teje,

nese ka dhimbje kjo esht pa ty,

nese egziston dikush qe te don,

dije se une jam aj person!!

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 108 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]