POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:17 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:17 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:16 pm
Email

mentor corleone

Zjarr ne zjarr
syte e mi tek te tute
diell ne diell
puthja ime mbi te tuat buze.

Te lutem me beso
sjane fjale,jane pasion
se e bekuara dashuri
me fjalepaktin ne poet shnderron.

perpiqu te kuptosh
sa vlere ke per mua
shihe realitetin
me beso,shume te dua.

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:16 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:15 pm
Email

mentor corleone

Ne boten time ka vetem lot
Ne boten time nuk ka bote!
Ne horizontim tim nuk ka qiell
Ne horizontin tim nuk ka diell!
Ne jeten time gjithecka po vdes
Te vdes dhe une mezi po pres!

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:14 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:14 pm
Email

mentor corleone

Kete vere dielli nxeu pak si shume
Me shume se cdo here tjeter
Aq sa dogji edhe te fundmet shpresa..
Cdo te ndodh veren tjeter nese une dhe ti
Me nuk do te ecim hapsirave tona..
Nenqiellit te vranet te ketij qyteti plot fjale
Nese je hidheruar me kengen time
Mua ku me ke lene..?
Sa keq qe harrimi eshte vdekjeprures..
Kjo vere mbet ne kalendarin tim bashke me ty
Rrumbullaksuar me ngjyren e kuqe te cilen asnjeher nuk do ta prekim.

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:13 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:12 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 11, 2012 9:10 pm
Email

mentor corleone

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 17 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]