POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:52 pm
Email

mentor corleone

dashurin nuk e nderova kurr
se ishte gjeja me rendesi
por kurr nuk menova se nje
dit do ta hubmi
pergjithmon

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:51 pm
Email

mentor corleone

Per ate qe me vrrau

E heshtur ri ne parmakun e dhomes time
me nje flete te bardhe e nje lapse
dua te shkruaj po lotet nuk me lene
dua te shkruaj po duart me dridhen

Filloj te shkruaj vargjet qe kam brenda ne gji
po ti pa pritur iken e me le ne vetmi
me leter e lapse ne dor cfar te shkruaj tani
te shkruaj se ti me vrrave,e po me vret perseri


Dikur vetem per ty shkruaja
lodhje nuk ndjeja kurre
dikure te kisha prane zemres te mbaja shtrenguar
por tani iki ike pa me thene asnje fjale pse,,,,,,o njeri


I mora te gjitha dhimjet qe ti mi shkaktove
i mbajta keto dhimje qe ti mos ti shikoje
se zemren time ti e coptezove
edhe ti nje jete me tjetren fillove


Filloj te mendoje po nuk di pse
nuk gjeje dote fjale te shkruaj
nuk di nga tja filloj e per ke te shkruaj
te shkruaj per ty apo per jeten e shkateruar

Se kjo jete nuk do te jete kurre me e mirre
te ndahemi se keshtu duhet e keshtu eshte
nuk di valle a do duroj kur ne rruge te shikoj
nuk di sa e forte do jem kur ti me tjetren ,,,,,,

Nese ka Zote ne kete bote pse me le te vuaj
pse valle nuk me degjone lutjet e mija
por me le qe lote te derdhe
pse o zote nuk me shpeton nga ky ferre???

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:50 pm
Email

mentor corleone

Lamtumire po te them
me kurre nuk do takohemi
casti i fundit i te vertetes do te vi
dikure te kisha jet,zemer,shpirt
por tani te kam armike

Sa shume malle
sa shume deshperim
sa vuajtje
sa shume dashuri
kjo u kthye gjitha ne merri

Dhimja me thote???
se perhere do mbetesh tek une
nje ender per mua vetem nje shpres
nje lote qe ti nuk e deshe
nje jete qe ti nje shqelm i dhe,,,,

Nga cfare kendi te shohe kete dashuri
me thuaj? vetem me thuaj nga cfar kendi?
nga kendi ku ti i fure flaken,,,,,,,
apo nga kendi i bukuris,apo nga kendi i tragjedis.


Lamtumire po te them se kete e deshe ti
lamtumire po te theme ne vargje
lamtumire i dashur se keshtu deshe ti
lamtumire dhe jeto jeten qe do
lamtumire se une nuk isha ajo qe ti do


VETEM PER TY ?

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:49 pm
Email

mentor corleone

Vdekje Per Dashurine!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avantur
Une su pendova aspak

qe per ty humba rinine
tani kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:49 pm
Email

mentor corleone

SEKRETI...

Te dish nje gje qe nuk e di,
eshte e lehte qe ta kuptosh.
Dicka dua te te them,
ane mbi kete shenim,
shkruhet gjithe SEKRETI IME!!!
Une sekretin e ruaj fort,
rri mendoj e sta them dot
O moj vajze mendje lehte,
je e zgjuar GJEJE VETE

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:48 pm
Email

mentor corleone

Mos kujto se jam poet,jam nje njeri qe po vuaj ne kete jet..

cigare eshte jeta,
tymi lumturia,
dhe ajo qe mbetet
eshte dashuria...
..........................................................................................

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:47 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:47 pm
Email

mentor corleone

te isha nje pik loti
do te dilja nga syt e tua
do te zbrisja ne faqet e tua
dhe do te vdisja ne buzet e tua

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:46 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:46 pm
Email

mentor corleone

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 19 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]