POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:44 pm
Email

mentor corleone

Te huajes
Ne gjuhe per ty te pakuptuar
Te fundit vargje te kushtoj
Por kete cast te mjergulluar
Vemendjen tende deshiroj
Gjersa i teri te venitem
Gjersa te digjem larg nga ty
Ti do te jesh nje yll i ndritur
Qe do te kem gjithmone nder sy
Nje tjeter kur te kesh perpara
Vec zemres sime i beso
Si ke besuar dhe me pare
Pa ditur se cte thosh ajo

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:44 pm
Email

mentor corleone

Fytyren tende t fundmen here
Guxoj me mend ta ledhatoj
Guxoj te zgjoj ne zemr e cjerre
Me ndrojtje endrrat qe mu shtere
Dhe dashurine te kujtoj

Vrapojne vitet pa ndalur
Ndryshojme ne,ndryshon cdo gje
Ti per poetin je shuar
Me terrin e varrit je mbuluar
Dhe shoku yt per ty srron me

Pranoje,pra,nga zemr e tretur
Nje pershendetje plot renkim
Si nusja ime e ve mbetur
Si shok qe shokun puth i heshtur
Perpara nisjes n internim.

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:43 pm
Email

mentor corleone

si zog shtegtar po bredh permbi re
hap zemren i dashur te ngrej fole
ketu ne emigrim e vetme jetoj
dhe pranine etnde shume e deshiroj
me prit i dashur,me prit se do vij
jeten qe na mbeti ta jetojme te dy
mbylli syte e fli, me enderro mua
te koka do te vij, e do te te them TE DUA

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:42 pm
Email

mentor corleone

e dehur me duket koha
e dehur ndjehem me ty prane
e mjere ehste e gjithe bota
me sy mbyt miliona fjale
c'planet te lindi si dhurate?
kush valle te zbriti nga unviersi?
je magji apo krijese me fat?
je zoti im apo vet dielli?
te ndiej, te ndiej ne pafundesi
te dua, te dua si kjo jeta
je zot per mua apo njeri
si qiriri mua po me tret
gjumin si dhelpra dinake
zemres time ja rrembeve ti
si rrufe shpirtin ma perflake
je zoti im, dielli, apo njeri?
pakez te te prek kam frike
nga zjarri i shpirtit te ndezur
druaj se kush do te fike
druaj se mos digjem e heshtur
ndaj rend un per te fluturuar
qe shpirti te mos digjet ne vetmi
si zot me fal ti bekimin
je diell, drite apo njeri?
me shprese serish te ti mbetem
drejt teje syte i kam kthyer
e prej vuajtjesh ngadale tretem
porsi krishti ne kryz i mberthyer
si me magji fjalesh i iku ngjyra
shpirti flet me nje puhize te lehte
degjoje zerin qe del prej meje
TE DUA a ka fjale me te sinqerte?

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:42 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:41 pm
Email

mentor corleone

SA LULE KA NE BOTE
TE GJITHA KANE AROM
PO LULJA ME E BUKUR
ESHTE DASHURIA JONE...

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:41 pm
Email

mentor corleone

Nese tradhtova ndrojtjen
dhe ty te thashe dy fjale
i hapa rrugen zemres
tek ty te vij ngadal
por edhe nese ti spranove
dhe the "nje tjeter dua"
un ste ndal.
vrapo drejt endrrave te tua
por nese ti genjen dhe mbrohesh me keto fjale
genjeshtra eshte tortur
ndaj zemra nuk te fal.

Qyteti: london - Postuar me: May 8, 2012 9:35 pm
Email

mentor corleone

Hape pak zemren
te lutem mos vajto
hape pak dritaren
e qiellin shiko
hape pak letren
fjalet mi lexo
te kam perjete ne zemer
e ti mos harro
pse jetojme kaq larg
asgje sna pengon
se ky shpirti im
vec per ty po jeton
sa lule ka pranvera
te gjitha kane arome
por lulja me e bukur
eshte dashuria jone.

Qyteti: pej - Postuar me: May 3, 2012 6:35 pm
Email

elona

I love you
Ich liebe dich
Te amo
Te dua perzemerisht

Qyteti: mitrovic - Postuar me: May 2, 2012 11:39 am
Email

fitore

ne nje lule gjenden dy emra une jam shpirti ti je zemera

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 20 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]