POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Durres - Postuar me: April 17, 2012 12:14 pm
Email

Anduel Gjaci

Nga larg thiri nje ze vajze
zemra reagoj e shpirti insistoj
e trupi po ecte- kerkonte per ta takuar bukurine e asaj
qe po fliste por nuk munda ta gjej,
mu be opsesion zeri yt i embel
sikur me thirte edhe ne ender,
a thua ska qene fat per tu takuar,
pra edhe shpirti im te uron nje drite te madhe
kurse zemra lumturine jetesore.
Nuk eshte fundi i botes
jeta vazhdon me sakrific per nje takim lumturie,
por lumturia eshte dashuri kur behet reale!

Qyteti: peje - Postuar me: April 12, 2012 10:28 pm
Email

Janet

Shpresa,ajo po humb,nuk pres me dite te bardha ...
Jeta ,ajo po vazhdon,por per mua ndaloi...
Dielli,po shndrrit mbi horizont,por asnje rreze e saj mua nuk me ngroh...
Hena,naten e zbardhe,kurse mua me kaploi terri i zi...
Gezimi,cdokend e shoqeron,mua me shoqeron vaji....
Dashuria,secilin e perqafon,asnje cike e saj nuk ka mbetur per mua...
Humbja eshte ajo qe kam ne duar ,me ka lidhur ne dy pranga...
Zhgenjimi fytyren ma mbuloi,si nje pelhure e zeze...
Mllefi,eshte i vetmi qe mbizoteron...,kurse Vdekja ajo qe ne fund do te triumfoje....

Qyteti: prrishtin - Postuar me: April 7, 2012 2:32 pm
Email

isni

I love you
Ich liebe dich
Te amo
Te dua perzemerisht

Qyteti: prizren - Postuar me: April 6, 2012 4:34 am
Email

leotrim

edhe pse je larg asgje sme pengon largesija na ndal dashurija na bashkon

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:56 pm
Email

mentor corleone

Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je e imja?

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:54 pm
Email

mentor corleone

Dashuri e shkrete ,
ti nuk je e vertet ,
se shum te ri/reja shqiptar/e,
per Ty kan humb jete!

Ti gjithcka je por jo Dashuri,
i len te rit/rejat shqiptar/e ne vetmi,
jeten rinise jau skkatron,
Ty per jet e per gjithmon!

Dashuri te vertet nuk ka ne Bote,
ndegjoni keto fjal qe ju them dot,
dashuri e vertet Ty ta humb jeten ,
si Romeo per gjulijeten!!!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:52 pm
Email

mentor corleone

ja ky vit .qe sapo hyri..
ty atje dhe une ketu..
do te lutemi te dy..
vitin tjeter tjesh me mu..
......................................
ose une te jem me ty..
eshte njesoj .keshtu mendoj..
do ti lutemi ketij viti..
zemrat prane ti bashkoj..

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:50 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:50 pm
Email

mentor corleone

Engjuli im

Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:49 pm
Email

mentor corleone

sme pelqen poezia..
trishtimin ka ne mes...
aspak sme pelqen..
deri sa te vdes..
...........................
as dhimbje as ndarje..
harrim a largim..
skane vend keto poezi..
brenda ne shpirtin tim..
.................................
me pelqenj lulet..
heret ne mengjes..
kur ngrihen nga gjumi..
mbuluar jane me vese..

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 22 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]