POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:47 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:46 pm
Email

mentor corleone

Mall

Eshte mesi i nates
yjet kane dale
permbi tastier hutuar rri
mundohet mallin ta largoj
mundohem heshtjen ta perpij


vall ku do jesh keto caste ti
dua patjeter te perqafoj
dua te shof ne syte e tu
dua te ndjej qe jetoj

me prek ne sy, ne buze, ne floke
me prek ngadale, por mos me zgjo
me fol ne vesh, ato qe ndjen
te lutem fol, vetem fol

dua te ndjej, se te kam prane
dua te prek, kam mall per ty
me ler te puth, edhe pse larg
na la kjo jete ne te dy

mos ik ti kurre nga endrra ime
aty qendro me ledhato
sado larg teje un do jem
te lutem kurre mos me harro

ja dhe tani, e njejta enderr
te shof cdo nate me lot ne sy
por ti se di,,ste kam treguar
sa mall qe kam un per ty.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:44 pm
Email

mentor corleone

Dikush po fle ngadale,dike ka perqafuar,
"po ti moj hene e bukur,per ke po rri menduar"?
dikush shume larg po ndodhet dhe malli e ka zene,
nje dhimbje dashurie sa prapa e ka lene....

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:44 pm
Email

mentor corleone

Dikush sot jep betimin..."gjithmone do te te dua",
dikush kendon nje kenge dhe me rri prane mua,
ky yll sa fort shkelqen dhe nates i jep drite,
me mall po e veshtroj...."te lutem mos u fik"!!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:43 pm
Email

mentor corleone

E njoha dashurine,e takova vete,
me tha "mikja ime,jam mese e vertete",
shume sekrete kam,smund te ti them dot,
gjeni shtepine time,po mos dirdhni lot..!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:42 pm
Email

mentor corleone

Sa here kam pyetur veten,kush eshte dashuria,
ku jeton kjo ndjenje qe mori mendte e mia,
ku e ka burimin,ku eshte vete sekreti,
a jeton ne toke ,a eshte cope deti?!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:42 pm
Email

mentor corleone

Dashuria eshte nje ndjenje qe cdo gje parakalon,
dashuria eshte e verber dhe asgje me nuk shikon,
Dashuria eshte mizore sepse vuajtje shkakton,
dashuria eshte njerezore,lumturi ajo krijon!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:41 pm
Email

mentor corleone

Njehere sec tu luta_"te lutem fli pak",
"nuk kam kohe me the sepse nuk rroj gjate",
te putha petalet dhe zemra mu lendua,
ah sa shume me dhemben keto fjalet e tua!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:40 pm
Email

mentor corleone

Te dhashe dhe te dhashe,gjume me nuk flija,
vec prane teje lule doja qe te rrija,
te jepja,te jepja dhe me shume kerkove,
dhe nga une njehere ti pushim nuk doje!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:39 pm
Email

mentor corleone

Nje dite ti u rrite,u bere trendafil i bukur,
"dua te rritem akoma",ate dite sec me je lutur,
"mos me ler te thahem",mes lotesh mu lute,
ah ne ate cast zemren ma kepute!

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 23 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]