POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:38 pm
Email

mentor corleone

Te shifja perdite shtatin si e hidhje,
te ndjeja aromen qe ti vete e zgjidhje,
kishe shume aroma,nga nje ne cdo dite,
doje shume te rriteshe por te duhej drite!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:37 pm
Email

mentor corleone

Te mbolla si lule,te mbolla ne zemer,
emrin "dashuri" te vura si emer,
te vadita gjate dhe kujdes te dhashe,
"behu ti e bukur",me fjale sec te thashe..

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:37 pm
Email

mentor corleone

Sa shume te kam kerkuar dhe lot per ty kam derdhur,
sa shume kam enderruar dhe male sa kam bredhur,
maleve te larta me ty kam qendruar,
me sy te dashuruar ket bote e kam shikuar..

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:36 pm
Email

mentor corleone

Shikoj buzet e saj dhe etja me terbon,
shikoj trupin e saj dhe bukuria me verbon,
shikoj zemren e arte dhe shpirtin e vajtuar,
shikoj brengen e saj per zemren e lenduar..

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:35 pm
Email

mentor corleone

Sa shume kam kerkuar te di ceshte dashuria,
sa shume jam menduar mes loteve te mi,
sa shume e kam njohur une lumturine,
po sa shume kam njohur edhe fatkeqesine!

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:35 pm
Email

mentor corleone

Me fal qe te dashuroj por ket ndjenj smund ta ndaloj si kam fajet une qe te dua por zemra ime qe s'me ka pytur mua.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:29 pm
Email

mentor corleone

Me gjith zemer do te doja por me mposhtia krenaria
S'guxoja te ta thoja keshtu e paska dashuria.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:28 pm
Email

mentor corleone

Qdo gabim ka pendim por e kaluara nuk ka kthim.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:26 pm
Email

mentor corleone

Merre zemren time
Mbyte me duart e tua se un do te vdes pa te then te dua.

Qyteti: london - Postuar me: March 29, 2012 6:25 pm
Email

mentor corleone

Ti je shpresa ti je gezimi
Ti je pjes e shpirtit tim
Te kam hen te kam drit
Te kam zemer te kam shpirt
Mbes me shpres dhe pa durim
Qe te behesh fati im.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 24 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]