POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:44 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:44 pm
Email

mentor corleone

7 dite ka java,
e nuk ka ma teper
7 nota ka muzika,
e ndoshta edhe noj tjeter
7 ngjyra ka ylberi,
plus nuancat e veta
7 mrekulli ka bota,
e ti je e teta, qe lexova hahaha.

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:43 pm
Email

mentor corleone

7 dite ka java,
e nuk ka ma teper
7 nota ka muzika,
e ndoshta edhe noj tjeter
7 ngjyra ka ylberi,
plus nuancat e veta
7 mrekulli ka bota,
e ti je e teta,qe lexove hahahaa

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:40 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:39 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:39 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:38 pm
Email

mentor corleone

Ne keto dite verore
ne vuajtje dhe nxehtesi
kur djersa pershkon trupin
E une mendoj per ty

Ditet me vape
Te gjata jane pa ty
enderrat me mundojne
Ne netet plote freski

Nen rrezet e diellit
Ulur mbi gjelberim
Keto dite verore
Ti me je kujtim

Ti me je kujtim
Dhe pjese e pa ndare
Keto dite verore
Buzet mi ke thare.
do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse te jetosh ???????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihesh vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do te ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri.

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:37 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:35 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:35 pm
Email

mentor corleone

Do te kujtohemi per fjalet,qe i lam jetime mes shkretires perveluse te heshtjes,do te kujtohemi per ate pjes veteje te shkrumbuar ne asgje,e do te derdhemi rrembyeshem shiun e pikellimit,mbi ate murane kotesie.

Neser eshte vertet vone,te themi se u deshem.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 25 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]