POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:34 pm
Email

mentor corleone

Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.

Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:33 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 26, 2012 10:32 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: shkup - Postuar me: March 26, 2012 6:59 am
Email

elvira

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:49 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:48 pm
Email

mentor corleone

gjaku im ka mbaruar,
frymemarrja ime ka ndaluar,
fjalet jane thare
syte veshtrojne te pikelluar,
per here te fundit ty per te takuar,
te pakten eja sot te une
te me varroses ti,
se shpirtin ma vrare
dhe zemra nuk rezistoi
dhimbjen shpirti zemres ja kaloi,
ti me vrave pa faj,
me dashurove pa kufi
me premtove se edhe e vdekur
ne vendin tim sdo vesh tjeter njeri.......
Te dua o jete......

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:48 pm
Email

mentor corleone

Kur te njofta une TY,e dija vetem fjalen Dashuri
Domethenjen e mesova,kur ne TY u Dashurova
Dashuria Jote me mesoj,dhe Shpirtin ma qetesoj
Loti YT kur pikoj,Zemren time e Lendoj
Kur kuptova se jane Lote vuajtje,ta bera nje Lutje
Mos loto o Yll,se per ate qe po vuan Ti
Ai jam Une,
E une jame Ai,qe TE DUA SHUME!!!!!!!!!

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:47 pm
Email

mentor corleone

Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flak.
Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar.

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:47 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:46 pm
Email

mentor corleone

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 26 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]