POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:45 pm
Email

mentor corleone

Qe kur ti ke ikur asgje gje ska kuptim
Se ti bir je ajer per zemren e shpirtin tim
Mendoj shume per ty Dhe per largesin
dhe zemra brenda plas.eja bashke te rrime

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:44 pm
Email

mentor corleone

Shoh detin e kalter, Dhe dielin plot shkelqim
I zhytyr ne mendime ,Mbyll syte me trishtim
E ne nje cast te bukur ,Ndjej parfumin tend
Shoh.po ti sje. dhe dhimbja, ze prape vend.

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:43 pm
Email

mentor corleone

If I could have just one wish,
I would wish to wake up everyday
to the sound of your breath on my neck,
the warmth of your lips on my cheek,
the touch of your fingers on my skin,
and the feel of your heart beating with mine...
Knowing that I could never find that feeling
with anyone other than you.

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:42 pm
Email

mentor corleone

Look into my heart,
your name it whispers.
Beholding our sacred love
Life seems now worth.

Look into my soul
to you it belongs
your trust and faith
makes it grow strong.

Look into my eyes
they speaks all love
The words you seek,
my lips cannot utter.

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:42 pm
Email

mentor corleone

Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

I lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje
zemer nga kombesia
Jam SHQIPTAR ne LIEBE

Sjam ""TRADHTAR""

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:40 pm
Email

mentor corleone

*****SEGZISTOJ PER TY*****
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
*****SEGZISTOJ*****

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:40 pm
Email

mentor corleone

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:38 pm
Email

mentor corleone

Djelli humb shkelqimin kur fshihet nen rre.Ashtu edhe zemra ime kur ty nuk te sheh.Do ti lutem cdo ylli qe shkelqen aq shume te te puth e te te shoh kur nuk mundem un!
______________

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:36 pm
Email

mentor corleone

Oh sa shume te dua
nuk dua te te dua,
lutem te te harroj
pse ndodhi kjo me mua?
Jetoj per ty,
syte i hapi ne mengjes
shikoj a te shoh, zemra vec per Ty rreh
ne cdo sekonde te kujtoj.

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:27 pm
Email

mentor corleone

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 27 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]