POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:26 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: london - Postuar me: March 20, 2012 7:24 pm
Email

mentor corleone

Qyteti: prizren - Postuar me: March 14, 2012 8:59 pm

lola

me mir nje mesazh i vonuar sesa nje dashuri e harruar me shkronja diamanti duket qart e shenuar te dua ....je i pa harruar

Qyteti: prizren - Postuar me: March 9, 2012 10:54 am

liridona

Qyteti: tirane - Postuar me: March 8, 2012 10:39 pm
Email

denis

Nuk te shoh, por te kujtoj, Nuk te kam po ste haroj, Nuk do jem por egzistoj, Nuk bej gjum por te mendoj,Nuk je ti por jan kujtime, Nuk jan lot por jane vajtime,Nuk jane plumba por vajtime qe e vrane DASHURINE TIME...

Qyteti: tirane - Postuar me: March 7, 2012 6:29 pm
Email

Denis cani

te Duash dike e pran te mos e kesh...... esht sikur te kesh vdekur dhe ne varr te mos te jesh

Qyteti: shkup - Postuar me: March 7, 2012 5:52 pm
Email

alban

DHIMBJA dhimbeje ndjen zemra ime e cila s'pushon se rrahuri per ty,loton me heshtje sepse nuk te ka ty prane,aty ne heshtje ajo gjen qetesine e perjetshme por perseri dhibja nuk shuhetpor vazhdon te rritet...Sa her ne mendime futem me del imazhi yt sikur me je prane,sikur me jep force per te vazhduar perpara,por jo perseri kjo force pushtohet dhe zbehet nga dhimbjae cila pushton mendimet..Ah sikur....te jemi bashk do te mbuloja me puthje dhe me perqafime dhe do te qendroja me ty prane qdo mbremje ne breg te detit duke shijuar zjarrin e perendimit te diellit i cili nuk do ta shuante dashurin tone por do te fillonte nje dit e re me nje dashuri dhe nje ndjenje me te fuqishme se e djeshmja...ah sikur,por jo nuk ka "sikur"sepse eshte ajo dhimbja e cila e mbyt edhe at ndjenje per shprese se ndoshta nje dit...!por perseri ajo nuk te le te mendosh per nje dit dit ne te ardhmen,per te ka vetem rendesi e tashmja dhe nuk te le te jetosh me iluzjone...Nga frika se mos lendohesh apo lendon te tjere fillon mbyllesh ne vetvete dhe izolon te gjitha ndjenjat brenda shpirtit...duke e ditur se aty s'mund te futet njeri pervec dhimbjes e cila jo vetem qe na pushton por edhe na meson qe te mos lendojme perseri te tjere..Zemra e vetme tani vazhdon te lotoje e mbyllur duke e pritur qe nje dite do te vish perseri.Jeta eshte nje, dhe dashurin e sinqerte e njeh vetem zemra..prandaj asnjeher mos lendoni te tjera zemra sepse nje dite nje zemer do ta thyej edhe tenden.dashuroni me zemer dhe beni mike dhimbjen dhe jo armike sepse nje dite do ta keni perkrah..kete dhimbje nuk ja uroj askujt por dashuri pa dhimbje nuk ekziston..kujtesa bashkon ate qe fati ndau...alban

Qyteti: prishtin - Postuar me: March 5, 2012 1:32 pm
Email

lira

mos i merr qdo lule qe ti falin brigjet,kujto nje zemer qe per ty po digjet, kujto nje zemer qe per ty po vuan askush ne kete bote mallin tend sma shuan.......

Qyteti: Podijev - Postuar me: March 3, 2012 5:20 pm
Email

Lindaa

vetem per te per at qe me beri te besoj se nuk duhet te vdes njeher jo ateher kur doja te vdisja ngase nuk kisha arsye te jetoj nuk kisha asnje motiv , pastaj erdhi ai ashtu pa pritur si asnje me par me beri per vete dhe me dha nje pjes te rinis se vet nje rini qe un e kisha kaluar pak me par se ai me beri te besoj se akoma jam e bukur dhe ashtu ndjehesha ne duart e tij derisa ledhatonte duart e mia ato duar te njoma qe nuk ekishin prekur aske me par me preken mua ato buze qe sishin puthur me pare me puthen mua ai ze i embel qe me thonte te dua e gjeti diku te humbur shpirtin time dhe e beri te lumtur ai ze qe me thonte se nuk jam e vetedijshme per bukurin time per bukurin e syve te mi ai vetem ai me beri te jetoj dhe te heq dore nga vdekja qe ngadal po me bente per vete dhe sonte vetem per te po shruaj per me te dashurin tim ngase e dua dhe nuk kam turp ta pranoj edhe pse nuk do te jet imi asnjeher un prap e dua dhe nje dit do ta le te lir ta zgjedh fatin e vet ngase un nuk jam fati i tij fati im ka vdekur dhe un do mbetem vetem perseri ne kerkim te vdekjes.!!!:S:S

Qyteti: Podijev - Postuar me: March 3, 2012 5:19 pm
Email

Lindaa

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 28 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]