POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Podijev - Postuar me: March 3, 2012 5:16 pm
Email

Lindaa

S'do te shkoj gjate nje roman do te shkruhet -vdiq per dashuri ne titull
do te thuhet...DO t'jemi personazhe vetem une e ti ,kete ngjarje do ta dij
qdo plak e femij, ngjarje te tille s'do te kete n'histori sepse n'mes te
sheshit do t'ndodh nje tragjedinje...vajze e re do te vdes per ty, Per dike
qe kurre se diti qfare ndjen, do e vras veten edhe pse s'ia vlen...Ajo do
te behet simbol i dashurise, do te vdes per ty shebetor i tradhetis, Do i
kaloj valentinon ,Romeun e xhyljeten, sepse n'mes qytetit per ty e jap
jeten...do te kalojn vite e ti do t'jesh martuar, edhe pse e vdekur do te
jem ne mesin tuaj ,e kur femijet e tu romanin ta lexojn ,une jam shum e
sigurt se diq s'do te kuptojn...E pse ai nuk e deshti babin do ta pyesin,
babi do te hesht e lotet do ta mbysin, edhe pse s'me vrave do t'ndihesh me
faj, tragjedia ime do te bej me vaj, sepse jam e bindur se do te lotosh
nese jo per mua romanin kur ta lexosh...Do ti marresh femijet prane vetes
do i ulesh me lot duke treguar romanin do ta ulesh, kur te perfundosh do
t'thuash se ska vlere, do i genjesh ata ashtu si qdoherdo, t'thuash se kjo
ngjarje eshte gje e trilluar, sigurt ndonje shkrimtar e ka imagjinuar...Se
kam vdekur per ty nuk do te jete mjaft, sepse te me duash kurr nuk ishe i
afte.............

Qyteti: ferizaj - Postuar me: February 29, 2012 4:34 pm
Email

un

♥' Dashuria ka 1 problem, sa me shum afrohesh aq me shum te dhemb.

Qyteti: skenderaj - Postuar me: February 25, 2012 8:57 am
Email

qendresa eeddii kastrati

Nese me merr malli,a mundem me te thirr,te dalim se bashku si dy shok te mire,nuk do prekim temen se cfar ishim dikur ne. por do flasim per dashurin tende e timen te re........

Qyteti: Tirane - Postuar me: February 24, 2012 2:28 am

Fatos Tota

Sikur dashuria te kishte,2 emra.une do te isha shpirti,ti do te ishe zemra.Shpirtin do ta ndaja me ty,qe ne zemren tende,te "jetojme te dy"...

Qyteti: zurich - Postuar me: February 17, 2012 9:09 am
Email

AlBiOnA

Qyteti: Durres - Postuar me: February 16, 2012 9:12 pm
Email

Anduel Gjaci

sa her te shoh ne sy me vjen qe te qaj
se di ca me mungon esht zemra e saj
se di a me do a ke me ndjenj per mu
per ty boj gjithcka se vec ty te du

me mall i kujtoj ato castet me ty
castet me te bukura vec per ne te dy
e di qe kena gabu e di qe jena merzit
e di qe kena qajt por prap jena bashkangjit
e ndjej frymarjen tende kur ty te mendoj
filloj te ndjej gjithcka vegime po shikoj
filloj te enderroj buzen tende ta kafshoj
lehtas po lotoj buzeqeshje me dhuroi
se loti kur pikoi dicka me tregoi
ajo esht per ty zemren e saj ta dhuroi
dicka brenda vetes me tha mos e lendo
duaje me shpirt dhe kurr mos e tradhto
po du me bo gjithcka qe te fal lumturi
po du me qen me ty deri nperjetsi
zemer se te dua me thuaj a kam faj
se di pse po qaj sa her jam ne krahet saj

sa her te shoh ne sy me vjen qe te qaj
se di ca me mungon esht zemra e saj
se di a me do a ke me ndjenj per mu
per ty boj gjithcka se vec ty te du

te lutem me afro ti ne krahet e tu
se di pse ndihem bosh ket gjo spo e du
se di pse po qaj kur ti lehtas me perqafon
zemer vec ty te du skam vend per askend
po du me tpas perher ty ne krahet e mi
po du me nejt me ty se ndihem ne vetmi
shum endrra te bukura me ty po i shikoj
sa e sa ndjenja un po po perjetoj
buzeqeshja jote ne zemer mua me ka hy
sa her qe e kujtoj dashni kam per ty
dhe pse jeta paska qen kaq mizore
tkujtohen ato caste kur kapeshim per dore
tkojtohen ato caste kur ishim vec ne te dy
tkujtohen ato lot qe dilin kur shihja ato sy
s'tkerkoj tme dush apo tme harrosh
tkerkoj vec 1 gje qe te me kujtosh

sa her te shoh ne sy me vjen qe te qaj
se di ca me mungon esht zemra e saj
se di a me do a ke me ndjenj per mu
per ty boj gjithcka se vec ty te du

Qyteti: london - Postuar me: February 14, 2012 12:23 am
Email

mentor carleone

Qyteti: london - Postuar me: February 14, 2012 12:22 am
Email

mentor carleone

Qyteti: london - Postuar me: February 14, 2012 12:18 am
Email

mentor carleone

Qyteti: london - Postuar me: February 14, 2012 12:17 am
Email

mentor carleone

Nese sme do me
Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur
Prape do te vuaj.

Do lendosh nje zemer
Qe brenda te mban
Do vrasesh nje shpirt
Qe per ty po qan.

Do humbesh nje dashuri
Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri
Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 29 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]