POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Tirana - Postuar me: January 27, 2014 12:39 pm
Email

Ritaa

a thu ty zemra a pot kan?
ndergjegja a pot vran?
na sjena mo bashk na u ndam
jena kon mat mirt edhe tjert e pan
po rrenat e tjerve dashnin e shtyjten n'tjeter an
sa tkom dasht un s'krahasohen as yjet as qielli me han
kom dasht me ti thon do fjal qe noshta kurr sti kom than
amo kurgjo s'vlen mo se zemra jote zemren tem se man.

Postuar me: January 25, 2014 2:59 pm

QH

zemra ime
zemra jote
jane thesaret e kesaj bote

Postuar me: January 12, 2014 2:38 pm
Email

Analia

Dua qe zemren time me mur ta bllokoj se kam frik te dashuroj.kam frik qe zemra rahjet ti shpejtojt e pastaj nga zhgenjimi ti ndaloj .kam frik ti le ndjenjat te me pushtojne se nuk e shikoj me arsyen e ndoshta gaboj.kam frik nga vetja kur jam ne vetmi se me kthehen kujtimet,kujtimet qe kam nga ti .kam frik ne sy te shohe se mos lendohem nese kuptoj qe nuk me do.netve plot yje qe shkelqejne degjohet refreni i nje zemre qe vajton tingujt e lotve thelle te lendojne zemra loton se ka frik se djali qe do me nuk e dashuron.

Qyteti: Fier - Postuar me: January 12, 2014 2:28 pm
Email

Analia

Ne kembet e nje femre gjunjezohet dhe "mbreti rruges"se ligji i dashuris e shpalle gangisterin humbes.

Qyteti: Fier - Postuar me: January 12, 2014 2:24 pm
Email

Analia

Ne dritare jam duke pare po kerkoj syte e djalit qe zemren i kam fal.

E lutem te kthej koken nga une vetem syte ti shikoj asgje me shume.

E di qe kurre nuk do ta kem qe per te nje fantazem do te jem.

Qyteti: skopje - Postuar me: January 12, 2014 1:45 pm
Email

dhurata

E kam nje deshir ohh sa e thjesht me ti puth Buzet tjeter skisha desht :*

Qyteti: Tirane - Postuar me: December 23, 2013 11:43 am
Email

ANNA

nje yll dhe nje akull rane ne dashuri
duheshin e dy sa sduhej njeri
vuanin te gjoret se nuk takoheshin dot
se ylli i nxehte dhe akulli i ftohte

Qyteti: prizeren - Postuar me: December 14, 2013 1:07 pm
Email

eliza

Malet e larta i fryente stuhia rrolin kryesor eluan dashuria

Qyteti: Tirane - Postuar me: December 7, 2013 9:51 pm
Email

Ida

Me mungon buzeqeshja jote... me mungon ti..me mungon fjala te dua ,me mungojne ata sy..ata sy qe parreshtur TE DUA me thane me lot mbi faqe 1 premtim me dhane .

Qyteti: dragash - Postuar me: December 6, 2013 2:43 pm
Email

ensar

NE Gjum Rash
NE Ender Te Pash
Ne Kemb U Ngrita
E...a Bertita

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 3 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]