POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: london - Postuar me: February 14, 2012 12:16 am
Email

mentor carleone

Qyteti: gjakove - Postuar me: February 11, 2012 4:59 pm

Altina

Qyteti: Kukes - Postuar me: February 11, 2012 4:17 pm

Besa

Kush prish pune nga dashuria i ardhte hakut perendia

Qyteti: Kukes - Postuar me: February 11, 2012 4:14 pm

Besa

Dashuro sa te jet jeta por kurr mos perfundo si Romeo e Zhulieta.

Qyteti: angel falls WY usa - Postuar me: February 11, 2012 3:03 pm
Email

Jorida Kanani Jackson Mj!!

Dashuria e tij .
Dashuria e tij jeton,
Dhe per te do te kem mall
Gjithnije.
C'do zemer qe ai preku .
C'do jete qe ai ndryshoij.
C'do mendim qe ai e
Frymezoi .

Postuar me: February 2, 2012 6:15 pm
Email

Nesa

Qyteti: tiran - Postuar me: January 29, 2012 6:15 pm
Email

egli

Qyteti: Peja - Postuar me: January 19, 2012 4:46 pm

Etina

Eh,ta dish sa shum te dua!!!
A e din sa e sa her jam zgjuar naten e kam kriju per ty?
A e din sa her per nje merzitje te vogel me lot i kam lag kto sy?
A e din se dita nuk lind e as diell nuk ndricon nqs sms ty nuk te dergoj?
A e din se po sme shkrujte ti nata ska ardh se dielli nuk perendoi?
... A e din qe dhe shiu esht i ngurt para teje e nuk me lag kur jam me ty?
A e din se qielli vrenjtet e lujta vyshket nese merzitemi ne te dy?
A e di?...e din se sa te dua,sesa castet me ty i deshiroj?
A e di se cdo nate ndjej dridhje ndjej munges e them ku je o shpirt te te perqafoj?
A e din sa do ta dhuroja nje puthje nese pran meje do ishe?
A e din se nqs jam me ty gjith boten do kisha e ndoshta dhe ti do e kishe? Jo pra nuk e din. . .ende ka shum per te then,ka shum per te shprehur,shum per te degjuar. . .ateher do e kuptosh nese nje shpirt i bardh i pademtuar me par te mbron me fanatizem brenda saj?te nxjerr anet me pozitive te mundshme,e atyre negative su kushton vemendje.a e di se diku ekziston dikush qe e mban aq fort te fshehur zemren tende..ti di dicka,por serish nuk mjafton. . .duhet kohe ta kuptosh,duhet vemendje ta perceptosh....se din askujt vec meje se cfar je ti per mua,e sme mbetet gje tj vecse te kendoj refrenin "eh ta dish sa shu te dua"!!!

Qyteti: Prizren - Postuar me: January 16, 2012 11:56 am
Email

Besian hoxhaj

MITROVICA
Ibri derdhet ne qetsi gjemon nata iken ne zemer te lenduar mbesin gjurmet e saj.
Zveqanin e puth agimi me rrezet e para si nana femin oh zemra te ndrydhra nga mjirimi kur do te gezoni lirin.O shok degjom kam lind ku Pelcet zemra e gurit ku tokes i vjen era ne vatren e skamjes hije mjerimi lum i djerses e gjakut.
Koder zhveshur pa mburoje ku vuajn dallgat e stuhit permbi gjak qe rrodh si kroje shperthyen gongjet e lumturis.

Qyteti: struga - Postuar me: January 15, 2012 11:29 pm
Email

Madrit

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 30 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]