POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Viti - Postuar me: January 3, 2012 8:52 pm

xhele

Zemer Ne dy ne u ndame me ♥ te perlotur.
Cdo nate qante gjak nje ♥ e gjakosur.
Ishte ♥ ime qe pikonte gjak .
Te dy largesia na vrau pak nga pak.
Nk e di arsyen perse ty te pashe.
... Kur ti u largove hapu varr i thash.
Se te doja shume dhe akoma te dua.
Do doja qe vetem une te qendroja ne krahet e tua.
Por ti tani nje tjeter perqafon.
Edhe pse ajo ty nk te meriton.
Edhe pse ♥ ime marrezisht te dashuron.
Edhe pse nk ishte e shkruar te jetonim ne te dy.
Edhe pse ♥ ime e coptuar ende te do ty.

Qyteti: Viti - Postuar me: January 3, 2012 8:51 pm

xhele

‎‎Nese e Lendove 1 Femer kaLLzxom qka Fitove ` KaLLxom qka morre ? ` Ski fitu as ski marr sen ` Veq e Theve ni Zemer Qe ty t`ka pas mbrenda ` Mos LuaJ me NdJenJat e tJerve nese ti nuk Ki ndJenja ` ` JetoJe jeten qysh duheT me jeTue ` mos i rreJ nJerzt qe T`doJn` se ZoTii ka meT denue

Qyteti: Viti - Postuar me: January 3, 2012 8:51 pm

xhele

‎‎`Uunn nnuuKK gabOwwa nnuuuKK kkee ffaajjii jjeemm.
.`Nuuk diittet mmem majjtt.nuukk mma Dittet vLerenn Tem
.`Daashhniiiaa nuuuk kkaa vdddEeKK.ajjO haLa jjetTOn
.`diittaa ee rree wiiieenn..Diiqqkka POOmm muunnggOOn.
.`gjdO sekuueenncc e majj n`mmeenn gjdO fjal qe ma ki thON
... .`ttash ku mmett femmnna qe e dOjshee shum LArg e ki lOOnn.
.` ka me kaLu kOh e nashtaaa kem mu Taku T*wjeter.
.`kaa mm e kaLuuu 1jet e un sskOm me dashT tjetter.
.`kOm ppass Dashhniii pper`ty pO ndrryshhe e menOwa.(L)
.`sska ppass sekrreeT n`jetten ttem*qqe ty nuuk tta kallxOwa.

Qyteti: Viti - Postuar me: January 3, 2012 8:50 pm

xhele

Menddojm Pa E Kkuptuar Qffar.
Shpresojm Kkur Eshte E Kote.
Qajm Pa E Derdhuar Asnje Pik Lot.
Dashurojm Personin E Gabuar.
Qeshim Kur Te Tjeret Jan Te Trishtuar
...Urrejm Ate Qe E Dashurojm.
Ecim Dhe Z`dim Se Ku Shkojm.
Flasim Gjera Qee S'duhet Ti Themi.
E Kerkojm Ate Qqe S'mund Ta Kemi.
Qddo Gje Qqe Bejm Eshte Shumm Gabim.
Jetojm Ne kKete Jete Pa Asnje Qellim....♥♥♥

Qyteti: Viti - Postuar me: January 3, 2012 8:49 pm

xhele

Qyteti: mitrovic - Postuar me: January 1, 2012 11:49 am
Email

Besa

nese shikon yjet qe e kryqezojn qiellin osht lot i henes qe pikon per diellin nese me sheh mua me lot ne sy jan lotet e mallit qe pikojn per ty

Qyteti: Tirana - Postuar me: December 22, 2011 4:27 pm
Email

Kamela

Malli per ty!!!
Ditet jane shekuj,kur me ty nuk jam...Netet jane vite kur pran nuk te kam...Oret jane muaj kur zerin nuk ta degjoj...Minutat jane jave kur syte smund te ti shikoj...Sekondat dite te tera kur buzet smund te ti shijoj....

Qyteti: Tirana - Postuar me: December 22, 2011 4:22 pm
Email

kamela

Nuk te shoh, por te kujtoj, Nuk te kam po ste haroj, Nuk do jem por egzistoj, Nuk bej gjum por te mendoj,Nuk je ti por jan kujtime, Nuk jan lot por jane vajtime,Nuk jane plumba por vajtime qe e vrane DASHURINE TIME...

Qyteti: Elbasan - Postuar me: December 17, 2011 6:26 pm

Entela~leo

Sa yje ka qielli ti s'mund ti numerosh,sa dallg ka deti ti s'mund ti kalosh sa rreze ka dielli ti s'mund ti shikosh sa te dua une ty ti s'mnud ta imagjinosh

Qyteti: Elbasan - Postuar me: December 17, 2011 6:14 pm

Entela~leo

Zemra e femres eshte si gur po hyre nuk del kurr,ndersa zemra e mashkullit eshte si hotel si te duash hyn e del.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 33 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]