POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Peja - Postuar me: December 13, 2011 2:12 pm
Email

LindA

Sikur ti ta dije
Se sa shum te dua
Asnje cast i/e dashur
S`do te rrije pa mua.

Por cfar te them une tash
Kur ti e din shum mir
Te, te dashuroj dhe mos te, te kam afer
Eshte shume, shume e veshtir.

Andaj te pyes o shpirt
Si t`ja bejm ne tash
Qe t`mos jemi vetem
Por gjithmone te jemi bashk.

Ah moj Perendi
Pse jeten sma gezon
Qe zemra ime te ket prane
At qe vertet shum e dashuron.

Kur ne do jem bashk
Kjo dit, shpresoj qe te vjen
Qe zemra ime e lodhur
Pran tendes te flen. <3

Qyteti: Tirane - Postuar me: December 5, 2011 4:30 pm
Email

Kamela

Nje kujtim ne dore e mbaj
Nostalgji qe ne shpirt e kam
Nje kujtim nga ajo nate, ne cdo moment me ben te qaj...
Ti ke shku..larg ke shku
Pa e lene asnje gjurme
Se do te kthehesh kam nje shprese..Per cdo dite me mall te pres..
Ate kujtim qe ti ma dhe..
Eshte kujtim qe ne gisht e mbaj..Permes saj kurre sdo te haroj... Syte e mi jan mbushur vaj...
Se beson sa shum te du..
Sa te jete jeta do te pres..
Ate unaze qe ti ma dhe...
Eshte kujtim qe kurr nuk vdes...

Qyteti: Durres - Postuar me: December 4, 2011 7:26 pm
Email

Anduel Gjaci

Qyteti: Durres - Postuar me: December 4, 2011 7:24 pm
Email

Anduel Gjaci

Me mungon buzeqeshja jote,
me mungon ylli i kesaj bote.
Me mungon endrra jetime
me mungon ti zemra ime

Qyteti: Durres - Postuar me: December 4, 2011 7:23 pm
Email

Anduel Gjaci

nje nate ne pyll
nje vajz si yll
qante e bertiste
se nuk donte te te humbiste,
vraponte e vraponte ngado qe te degjonte,
donte te te arrinte por fryma ju zinte.

Postuar me: December 4, 2011 6:53 pm

Entela

Rri e mendoj per kete jet qe po jetoj ne kete mes je edhe ti qe dua me shum se cdo njeri

Qyteti: rahovec - Postuar me: December 2, 2011 5:49 am
Email

dexa

qe nga toka e deri ne qiell po i lutet zotit nje vajz e mjer kete dashuri per kete vajz kurr mos e refuzoni sepse gjithmon do te pendoheni.

Qyteti: korca - Postuar me: November 21, 2011 7:59 pm
Email

monos

me prit sot ne enderr se do vi por mos u tremb perseri fli nuk do te trokas as do te te zgjoj por do te puth ne buz e pastaj do shkoj ...

Qyteti: paris - Postuar me: November 20, 2011 12:04 pm
Email

mirijeta

kujtimi i par te dashuroj me mall kujtimi i dyt te dashuroj me shpirt kujtimi i tret te dashuroj perjet

Qyteti: Tetove - Postuar me: November 19, 2011 11:31 am

Mimoza Moza

Te dua per ty vuaj,Te dua per ty shkruaj,Te dua per ty enderoj,Deri ne vdekje ty ste haroj.....kiss....

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 34 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]