POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: fribourg - Postuar me: August 8, 2011 1:04 pm
Email

iiisszz

Qyteti: fribourg - Postuar me: August 8, 2011 12:52 pm
Email

iiisszz

A spo e veren se po me mungon
A spo e veren se diken po e lendon
A spo e veren dikush po te dashuron
A spo e veren se dikush per ty po jeton
...........

Qyteti: Milano - Postuar me: August 8, 2011 12:16 pm

Oni

Me te then Te Dua me
duket pak mua,Me te then Zemer
eshte embel per ty,por me mir eja
e futu ne zemren time e shkoje sa
shum...Te dua ty

Qyteti: kosov - Postuar me: August 5, 2011 5:23 am
Email

EDITA

Qyteti: kosov - Postuar me: August 5, 2011 5:23 am
Email

EDITA

Qyteti: hani i elezit - Postuar me: August 4, 2011 1:28 am
Email

elfat

Q'do Sekond Mendoj Per Ty Q'do Minut Perseri Medoj Per Ty Qdo Ore Perseri Medoj Per Ty Q'do Dit Mendoj Per ty Q'do Jav Mendoj Per Ty Qdo 'Muaj Medoj Per Ty .... Po Ty Per Mua Dert Se Ki .....

Qyteti: FUSHE-KRUJE - Postuar me: August 3, 2011 12:29 pm
Email

BRIKENA

MOS E LENDO ZEMREN
QE AQ SHUME TE DON
DHE ME FJALE TE RENDA
KURRE MOS E QELLO
SE NE VEND TE GJAKUT
NGA KJO THIKE E MPREHTE
DO TE PIKOJE VETEM DHIMBJE
TANI DHE PERJETE

Qyteti: FUSHE-KRUJE - Postuar me: August 3, 2011 11:46 am
Email

BRIKENA

KURRE MOS ME HARRO
EDHE NESE DO TE VDES
NE XHAMIN E DRITARES
E KAM SHKRUAJTUR "TE DUA"
KI KUJDES
NESE NJE DITE DO TE KTHEHESH
DHE MUA DO ME KERKOSH
NE CDO QOSHE PALLATI
EMRIN TIM DO TE LEXOSH
DO TE QASH PER NJE CAST
POR PRAP DO TE PUSHOSH
DOT S'DO ME GJESH
VEC NE ENDERR DO TE ME SHIKOSH

Qyteti: gostivar - Postuar me: July 30, 2011 10:06 am
Email

ardita

mes neve dyve qendron nje lum qe per tu bashkuar na pengon shum , ma fale dashurin me mesove si dashurohet me ty asgje smbetet enderr por e gjitha realizohet, edhe pse ti qeter kund jeton e un qeter kund jetoj mos harro se vec per ty mendoj dhe shum te dashuroj " te dua sa esht bota qosh e skaj te dua deri ne vdekje dhe pas saj"

Qyteti: cerrik - Postuar me: July 29, 2011 11:58 am
Email

ROXHERS IBRAHIMI

Te dua shum
Por ti se di
Zemra ime renkon
Qe pran ste ka ty.

Edhe pse larg meje qendron Edhe pse zemren sma afron Un ty prap te ndjej
E ka fajin kjo zemra ime
Qe gjithmon jeton me ato kujtime.

Shpreosoj qe nje dit ta kuptosh
Se gjithcka je per mua
Shpresoj qe nje dit tme besosh
Se sa shum te dua.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 37 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]