POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: kumanovaa - Postuar me: July 27, 2011 7:32 pm
Email

silviii

Spoo Duu Moo Kurgjoo Po du me Nejjt N'vetmii Zemren e Pata T'kuqe taashh Muu Boo Krejt Bardhh e Zii Se ka Mo At Ngjyr ,Qee e Pat Sii DikuuR 2zemraa I PATAA pO Dikush Njoo Maa Muur

Qyteti: tirane - Postuar me: July 27, 2011 11:54 am
Email

angela

te dua,sepse...se di,te dua ty...sepse je dashueia ime pare...ndoshta jam e vogel e se kuptoj mire dashrine...ndoshta thjesht fantazoj e enderroj..por te pakten nje dashuri e kam..te dua sepse ti me fal dashuri...sme njeh mire e ndoshta ste njoh mire...por dicka e di...duhemi e do te dua gjer ne perjetesi.!! te dua jeta ime XH<3

Qyteti: brugge - Postuar me: July 22, 2011 12:13 am
Email

Kened

kom qef met pa ty
kam qef met kqyr ne sy
kam qef kur jem na vetem ne te dy
kam qef e du shum ngat meje met pas
e urrej kur ste shoh e uurreej pa mas

Qyteti: junik - Postuar me: July 21, 2011 2:33 pm
Email

gramonda

Kjo eshte nje bote e vecante, e cila ndodhet atje ku eshte kulmi i dashurise, sepse dashuria eshte vetem dashuri dhe jo interes, atje ku modestia nuk eshte hipokrizi por eshte menyre e te qenit, atje ku toleranca mer kuptimin e veretet, si shikimi i vetes nepermjet tjetrit.
Nuk ka rruge tjeter orientimi ne kete realitet qe e quajme jete per te dale pertej reve qe na mbulojne, vecse duke respektuar nje kod te ri, duke degjuar ate qe na thote shpirti yne.
Brenda shpirtit mund te arrish ato qe ne jeten matriale jane teresisht te privuar nga ekzistenca, me forcen e shpirtit mund te takosh miq qe i kupton dhe te kuptojne. Aty te bota e shpirtit nuk ka kufi midis mua dhe tjetrit, prandaj forca e shpirtit e gjykon njeriun pertej gjeografise, pertej kufijve dhe epokave, pertej iluzioneve te tij, pertej gabimeve apo meritave qe i kane njohur te tjeret. Ne shpirt bota eshte ne duart tona prandaj ne e udheheqim ate sikur femiju i pafajshem dhe i padjallezuar.
Ti dish kufijte do te thote se shpirterisht i ke kaluar ata. Kufijte me te pameshirshem jane at ate padukshmit dhe te japin ndjenjen e nje lirie iluzore.

Qyteti: Gjakovaaaaa cittty - Postuar me: July 21, 2011 1:42 pm
Email

No Name

Qyteti: shqiperi etnike - Postuar me: July 20, 2011 9:44 pm
Email

Dushka

e mallkoj boten
e mallkoj veten time
qe besova dikend
qe ish rritur me mashtrime
qe kur ate e njohta
jeta mu be ferr
ska me as drit
gjithqka u kthy ne terr
jetoje jeten
ashtu si di ti
harrom edhe mua
se skam nevoj me per ty..!
byyyuShKa...!

Qyteti: kercov(Zajaz) - Postuar me: July 17, 2011 9:07 pm
Email

|) |_| $ |-| |< @

kur krejt lumturia fillon
krejt ka e mira osht ka shkon
sa mendon qe je bash mir
dikush thell te vret ne shpirt

mendon se gjithqka esht mir
por ne fakt esht shum keq
sa mendon qe je e lumtur
dikush sherrin ta ka ndreq

po keshtu kalon jeta
her me tmira her me te kqia
ruju o vlla ndon ma shum
se sherrin sot ta ben dhe fmia..!

Qyteti: Greece - Postuar me: July 16, 2011 7:14 pm
Email

Sidorela

Te dua i dashur te dua un ty po me iken truri per ata dy sy

Qyteti: gostivar - Postuar me: July 8, 2011 3:17 pm
Email

azra

Mos vuaj per dike qe kurre ste mendon...mos qaj se ai se meriton...mos u frikso se koha gjithcka dote sheroi...AI NUK TE DESHI LERE LE TE SHKOII.........

Qyteti: vushtri - Postuar me: July 8, 2011 1:15 pm
Email

fjolla

une kam deshir te lexoj poezi sepse me pelqejn shum kam shum deshir te lexoj nshum poezit tjera sepse kur te rritemdo te behem mjeke sepse me pelqenn shum mjeksia . ju faliminderit nga fjolla beqiri

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 38 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]