POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Philadelphia - Postuar me: July 5, 2011 5:22 pm
Email

Jeta

Trupi me dridhet kur ty tkam pran
Zemra shpejt me rreh kur tkam menjan
Fjalet humbasin ne pranine tende
Ato te ethura i ndjej ende.

Si shpjegohet ky reaksion
Pse mendja me sme funksionon
Ti me con ne nje bot tjeter
Me ben te haroj jeten e vjeter.

Zemer me thua vall ate qe ndjen
Dashuria e vertet nje her vjen
Mbase ate qe ndjej quhet dashuri
Ose mbase esht obsesion qe kam per ty.

Qyteti: prizeren - Postuar me: July 4, 2011 6:34 pm
Email

dona

sa te dua sa te dua vetem ti je per mua emrin tend kurr un nuk do ta harroj....<3<3

Qyteti: Prishtin - Postuar me: July 3, 2011 5:06 pm
Email

Genta

S`ka dashni pa xhelozi
Fjala Te dua u bo shprehi
ike shkove e m`le nwetmi.
Ma shkatrrove ket rini.

Jeta mori fund kur ike ti
Shkove ne veri
Dhe ti .Ti nuk u kthewe
Perseri.

Te dashurova ne mosh te re
E nga jeta s`munt t`tlargoj
Sa her qe me kujtohesh ti
Unne qajj e qajj e lotoj

Qyteti: strug - Postuar me: June 30, 2011 5:39 pm
Email

hana

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty

Qyteti: DURRES - Postuar me: June 30, 2011 9:45 am
Email

ANITA HOTI

MENDOJA SE TE DOJA POR JO KAQ MARREZISHT TANI QE JAM LARGUAR E NDJEJ THELLESISHT.

Qyteti: drenas - Postuar me: June 29, 2011 12:47 pm
Email

genta

nje zemer e kam kan nuk i kam dy ata qe pata ta dhurova ty eshte e paster si loti mos luaj me te se te vret zoti

Qyteti: korce - Postuar me: June 28, 2011 2:32 pm
Email

erialba

Se di pse ende te dua dhe pse ka kohe qe jemi ndare dhe pse ti me dhe duart te dua ndoshta me shume se me pare Ne syte e tu mban nje tjeter nje tjeter i puth buzet e tua dhe pse ka kohe qe jemi ndare se di pse vazhdoj te te dua Ti perqafohesh me nje tjeter si per te me cmendur mua mos u merzit se ia ke arritur qellimit qe kur me bere te te dua.

Qyteti: nga .....? - Postuar me: June 25, 2011 11:21 am
Email

mimini

Qyteti: fier - Postuar me: June 24, 2011 8:33 am
Email

eriola alicanaj

Ndoshta nje dite do te degjosh
Muziken qe pelqeja me shume
Ndoshta do te pelqeje ritmi
Por sdo ta ndiesh si une

Ndoshta nje dite ne zemer
Do te kujtohem une
Ndoshta do te me urresh
Por nga urrejtja do te me duash me shume

Dhe ndoshta nje dite cfaredo
Do te mundohesh te krijosh poezi
Por si te miat nuk mundesh
Se vuajtjet e mia si di!!!

Qyteti: gjilan - Postuar me: June 22, 2011 5:02 pm
Email

besa

Nese prej meje mendja ste hiqet,nese per mua zemra te digjet,ateher afrohu dhe me prit pak mua,se do te vi qe te te them TE DUAA...

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 39 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]