POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: gjakov - Postuar me: May 28, 2011 10:26 am
Email

llzaeid

pa nje djal nuk ka jet pa djal nuk ka dashrui te lutem mos shko te dua jon te dua pa mas etsi je ylli im moj rrushi im

Qyteti: maqedoni(kercove) - Postuar me: May 27, 2011 3:54 pm
Email

dushka

dikur ne nje kohe
jeta ishte harmoni
para ca muajsh
vertet fantazi...

pas asai kohe
brenda nje dite
gjithqka u shkaterrua
e nje yll nga un ikte

nje engjull parajse
disa here me tregoi
por aspak nuk dexhova
e ajo shance larg shkoi..

me vjen keq tash ta them
por ja qe shpirti me dhemb
besova ne dikend
se aspak se ka merituar
gjithqka qe bera ishte e gabuar..!

Qyteti: puka - Postuar me: May 22, 2011 8:19 pm
Email

x-person

Ne zemer te kam futur,me qeles te kam mbylur,qelesin ma kane tretur ne zemer me ke mbetur..............

Qyteti: Gjakovv - Postuar me: May 20, 2011 6:00 pm

Valoni

te deshta pertej vdekjes ashtu Dashurova un por prap s`ja fali dot vetvetes qe s`te Deshta paaaak me Shuuum

Qyteti: drenas - Postuar me: May 19, 2011 7:40 am
Email

tina

e kaluara vdes e tashmja jeton kujtimet mbeten dhe jeta vazhdon ...

Qyteti: Prishtin - Postuar me: May 18, 2011 1:59 pm
Email

Linaa

Mos me thuaj as tdu,as sdu se ti segziston per mu.

Qyteti: vore - Postuar me: May 16, 2011 10:31 pm
Email

juli

Hape zemren dhe vajto
Hape librin dhe lexo
Hape dritaren dhe shiko
Te kam ne zemer mos
Harro......

Qyteti: Tirand - Postuar me: May 16, 2011 7:04 pm
Email

Eda

Kur gjithcka eshte e bukur duket sikur koha kalon shpejt duket sikur po lulzon dhe papritur ne rrem te keputet nje dege . Dashuria ecte me hapin tim dhe une ecja me hapin e saj jeta me kishte afruar nje dhurate dhurata me e bukur qe del pastaj . E doja shume dhe ai me donte shume cdo minut e sekond te vetem i thoshim njeri tjetrit te dua cdo nate i lutesha henes dhe yjeve qe te kujdeseshin per te vetmin njeri ne bote qe per te do te jepja cdo gje . Pas disa vitesh dashuri mora nje lajm te zi do te vdisja se shpejti se zemra ime sdo rronte ne perjetsi . Kur e mori vesh lajmin ai me tha vetem nje fjale do te te dua jeta ime deri sa te jem gjalle . Qe te vazhdoja perkrah tij duhej te ma dhuronte zemren tjeter tjeter njeri . Jashte shtetit duhet te ikja te gjitha forcat duhet ti mblidhja per lumturine time dhe te atij duhet te mposhtja vdekjen per te vetmen dashuri. Kur te fillonte nje jete re doja qe ai te me priste atje me nje perqafim te forte ku ta ndjeja veten ngrohte . Dheu shpresen ndermori kur mora vesh se zemren ai ma dhuroi kur mora vesh se ajo rreh tani ne kraharor dhe une vuaj largimin e tij me deshperim . Ai trendafil dhe leter qe gjeta me treguan se si shkoi jeta me treguan se sa shume durova dhe qe per te jetuar dashurine time sakrifikova . Kishte dy fjali ne fund JETA ME DHA DASHURINE TENDE PER TE JETUAR UNE TY TA DHUROVA ZEMREN QE KURRE PER T'MOS ME HARRUAR . . . . . . Poezi per te gjith ju . . . !

Qyteti: Tirand - Postuar me: May 16, 2011 7:03 pm
Email

Eda

Kur gjithcka eshte e bukur duket sikur koha kalon shpejt duket sikur po lulzon dhe papritur ne rrem te keputet nje dege . Dashuria ecte me hapin tim dhe une ecja me hapin e saj jeta me kishte afruar nje dhurate dhurata me e bukur qe del pastaj . E doja shume dhe ai me donte shume cdo minut e sekond te vetem i thoshim njeri tjetrit te dua cdo nate i lutesha henes dhe yjeve qe te kujdeseshin per te vetmin njeri ne bote qe per te do te jepja cdo gje . Pas disa vitesh dashuri mora nje lajm te zi do te vdisja se shpejti se zemra ime sdo rronte ne perjetsi . Kur e mori vesh lajmin ai me tha vetem nje fjale do te te dua jeta ime deri sa te jem gjalle . Qe te vazhdoja perkrah tij duhej te ma dhuronte zemren tjeter tjeter njeri . Jashte shtetit duhet te ikja te gjitha forcat duhet ti mblidhja per lumturine time dhe te atij duhet te mposhtja vdekjen per te vetmen dashuri. Kur te fillonte nje jete re doja qe ai te me priste atje me nje perqafim te forte ku ta ndjeja veten ngrohte . Dheu shpresen ndermori kur mora vesh se zemren ai ma dhuroi kur mora vesh se ajo rreh tani ne kraharor dhe une vuaj largimin e tij me deshperim . Ai trendafil dhe leter qe gjeta me treguan se si shkoi jeta me treguan se sa shume durova dhe qe per te jetuar dashurine time sakrifikova . Kishte dy fjali ne fund JETA ME DHA DASHURINE TENDE PER TE JETUAR UNE TY TA DHUROVA ZEMREN QE KURRE PER T'MOS ME HARRUAR . . . . . . Poezi per te gjith ju . . . !

Qyteti: elbasan - Postuar me: May 16, 2011 6:57 pm
Email

iliros

dy pika loti lagen faqen time kur ti me the dil nga zemra ime.. perse e dashur sillesh keshtu me mua perse me thua me ty ste dua..i thash zemres te harroj por ajo sme degjoj mes fjalesh e lotesh kur te kujtoj veten time mallkoj ate dit kur dashurin time ty ta dhurova dhe me von lamtumiren tende mora...ta jam borxhli qe me le nje kujtim nje e vyshkur ne shpirtin tim..

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 42 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]