POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: gjakov - Postuar me: June 23, 2010 7:26 pm
Email

TinChe

Nese nuk te flas mos mendo se tkom harru, por kjo osht nga rrespekti qe kom se ne heshtje prap veq ty te duu.....


<3

Postuar me: June 23, 2010 6:26 pm
Email

nora

.E deshta nje djal un shum teper
I fala gjithcka ishte nje faz e vjeter
Aq shum qe e deshta cso dit kam lotu
Nje dit e mora vesht se ishte feju
Deshta ta theras e urime tja bej
Por sma mbante shpirti smundem ta duroj
Mendova se me do por isha gabim
Me la mua e shkoj ne rugen pa kthim
Nje dit e takova dhe deshta ta ndal
E fejesen urime tja bej
Njeher e shikova dhe loti me ra
Tu e kthye koken dhe ai me pa
A ndjeu dicka ende se kuptoj
Por perseri un smundem ta haroj

Qyteti: dibra - Postuar me: June 22, 2010 2:35 pm
Email

lori

ca pika loti pikojn
nga syte e mij
pikojn nga malli
qe kane per ty,

kjo zemra ime vuan
dhe renkon ka frik
nga ti se mos e harron
tani qe larg teje
jam dite e nate

mendoj per ty ne
zemer te kam dhe
kurre s'te harroj
se di sa me do se din

sa te dua shume malle
kam per ty shume
malle ke ti per mua...

Qyteti: elbasan - Postuar me: June 21, 2010 2:29 pm

Lenci

Ne mengjes nuk ha buk se mendoj per ty, ne drek nuk ha buk se mendoj per ty,ne darke nuk ha buk se mendoj per ty,naten nuk flej gjume se me hahet buk.

Qyteti: kosov - Postuar me: June 21, 2010 12:45 pm
Email

deaaa

e mora goten me pi uj por mu kujtua se qenka jeta AVENTUR

Qyteti: Malishev - Postuar me: June 20, 2010 9:29 pm
Email

Pajti thaqi

Nisja Zemer e vajto Deri sa ti bjen drita Territ Nisja zemer e Vajto Se ra Loti i Gaankssterit

Qyteti: korish - Postuar me: June 20, 2010 6:22 pm
Email

djellza

te uroj gjdo te mir ne jet ne ide drejtsi ne nerva qetsi ne familje harmoni dhe shum fat ne dashuri

Qyteti: gjakov - Postuar me: June 19, 2010 7:21 pm
Email

edona

Ulur jam ne dhom
ndalem dhe mendoi,
pse i gjith ky ftoht?
kur nuk ka debor?

Zemren e kam akull,
dhe trupi me ngrin,
se e kam nje plag
thell ne shpirtin tim.

A thua o zot?
ka njeri ne bot
qe mund te kuptoi
se per kend lotoi


Sonte qava shum
se ti me mungon
te kerkova ngado
dhe ste gjketa askund.


Shpirti po me dhemb
e loti po me rrjedh,
se do te takoi ty
me nuk kam asnje shpres.

Pse jeta eshte e hidhur
ket e di shum mir,
te jetoj ne ket bot
me nuk kam asnje deshir

Qyteti: gjakov - Postuar me: June 19, 2010 7:18 pm
Email

edona

Qyteti: gjakov - Postuar me: June 19, 2010 7:14 pm
Email

edona

me fal qe te thirra po zemra ka mall
a jetoj per ty apo me sjam gjall
a mendon per mua kur i vetem ndjehesh
a mendon n'ket jet ndonjehet te me kthehesh
a mendon per mua kur merzitesh shum
a te thot ndojhet zemra te vish prap te une
a jetoj dik ne kujtimet tua
a tmerr malli ndojher malli ty si mua
a mendon ndojher kur i vetem je

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 47 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]