POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: vushtrri - Postuar me: May 8, 2010 7:47 am
Email

lirja

Qyteti: shkup - Postuar me: May 7, 2010 8:36 am
Email

vane

Qdo dite e mire rikujtohet,
Qdo i vetmuar nje dite do te dashurohet,
Qdo dashuri e vdekur nje dite do te ringjallet,
Qdo gabim i bere nje dit do te falet.

Qyteti: shkup - Postuar me: May 7, 2010 8:02 am
Email

vane

Me duaj nje ore
Te te dua nje dite.
Me duaj nje muaj
Te te dua nje vit
Me duaj nje shekuj
Te te dua edhe e vdekur.

Qyteti: shkup - Postuar me: May 7, 2010 7:57 am
Email

vane

Pasaporta ime
Emri-Te dua
Mbiemri-vetem ty
Lindur-per ty
Gjinia-me ty
Vendi-ne zemren tende
Kombesia-ne ty e dashuruar
Afati-kurr skam per te te harruar.

Qyteti: struga - Postuar me: May 6, 2010 3:50 pm
Email

lona

jam e lumtur dhe krenare,se jam vajze belicare,e kam zemren te fort si gur,gjaku im si flamur,jam e ashper me armiq,djemt e tjer si ferm iq.sguxon kush me mu me lujt,smundet kush me mbo me vujt,jam e bukur jam e mir,djemt me lusin me kan deshir,por un zemren ja kam fal vetem djalit zeshkan

Qyteti: Prishtina - Postuar me: May 6, 2010 9:12 am
Email

Jeton.

Qyteti: Prishtina - Postuar me: May 6, 2010 9:01 am
Email

Jeton.

Vetmia ti dhe une

Te dorzohem vetmi te luash me mua
Me te vetmen lutje
Qe te mbeturat e mija
Ti shuash
Te tritesh
Ti hash
Qfar te besh sme ben
Vetem zhduki
Shpirtin futma ne nje labirint
Me kryqzime engjujsh
Dhe tek porta ma ler qelsin
dua ta perbij at
Qe te mos dal me nga ketu
Mos ta ndij friken
Mos ta ndjej keqardhjen
Asgje most e ndjej
As buzeqeshje qe vjen mbas lotit
As ylberin mbas shiut
as ast qe svjen kurr
e per mua esht e bukur
Me leni ne vetmi
Se dhe kjo me duket teper
Ne kete bot te krypur
Ne kete kete port
Me mbishkrimin e vetem
Ka vdekur.

Qyteti: shkup - Postuar me: May 6, 2010 8:11 am
Email

vane

Kudo qe te ikesh dashuria prap te gjen.

Qyteti: klina - Postuar me: May 6, 2010 7:59 am
Email

dija

dite mendoj naten rri pa gjum digjem pervlohm se te dua shum

Qyteti: klin - Postuar me: May 6, 2010 7:43 am
Email

dija

ka shum yje ne qell qe mundem ti shohim ka shum njerz te mir qe un i shoh ti je ivetmi njeri i mir qe un te njoh

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 59 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]