POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Jax Fl Usa - Postuar me: August 12, 2013 9:48 pm
Email

Jorida Kanani

Nje nate me henen po mbyllet serisht Ti je aq larg sa ste prek dot Henen e shohim bashke te dy une ketu e ti ne nje tijeter Bote !!!

Qyteti: vlore - Postuar me: June 18, 2013 3:04 pm

romeo

Nuk jam poet te shkruaj poezi fjalen te dua e shkruaj per ty anija ne det sa bukur lundron ti puthsha buzet ty qe e lexon

Qyteti: vlore - Postuar me: June 18, 2013 3:01 pm

romeo

Dhe kur filloj lexoj mendja tek ty me ri dhe mendoj kur do rrim nje dit te dy.

Qyteti: prilep - Postuar me: June 18, 2013 12:43 pm
Email

shum te dua

Ne ZeMeR Me Ke HyR.
Ne CeLs Te KaM MbYll.
CeLsI EsHtE TrEtUR
Ne ZeMeR Me Ke MbEtUr...

Qyteti: muradem - Postuar me: June 11, 2013 4:56 pm
Email

elvira

weqq (1) Luttje Zottitt qdo her ja bojj
tt'Luttna Zott mundsoma (1) ditt atto tta Takojj :$)h

Qyteti: deggendorf . Germany - Postuar me: June 9, 2013 1:25 am
Email

Arxhend Halimi

Kom menu qe um don e kisha pas gabim mu mthojke tduu e me tjetrin ntakim :S

Qyteti: Peja - Postuar me: May 25, 2013 12:24 pm
Email

Denissa

Nje Dit ee Pyetta Zemren Pse u Dashurova Nt'y
Zemra Um Tha Ta Boni Me Syy

Qyteti: St.Agustin,Florida - Postuar me: May 19, 2013 7:38 pm
Email

Jorida Kanani

Heshtije.
Kur une te pyeta a "Ame do "
Mu pergjigje thijesht "Po"
Une te pyeta " Po sa "
Ti qeshe lehte dhe me the
"" Sa me ska "" Kur une te
pyeta gjer per vdekije
Pergjigje prisja por mora
vec " HESHTIJE."
Nga zemra ime : Rudina Teodorushi !!! viti i botimit te shkolles te mesme Isuf Gjata Korce Albania Viti 2002 shkruar nga :Jorida Kanani .

Qyteti: St.Agustin,Florida - Postuar me: May 19, 2013 7:19 pm
Email

Jorida Kanani

Nje nate me Hene !!!
Nje nate me Henen ,
po mbyllet serisht .
Ti jeaq shume larrg sa s'te
prek dot Henen e shohim bashke te dy .
Une ketu ti ne nje tijeter
Bote !!!
Nga :Jorida KANANI .

Qyteti: St.Agustin,Florida - Postuar me: May 19, 2013 7:10 pm
Email

Jorida Kanani

Te gjithe ne kete Bote .!
Te gjithe ne kete bote mbeten vetem , vetem fare cuditerisht lotedhe trishtim shpirtat na i tretin , dhe dashurine na i helmuan gabimisht .
Valle keshtu perse te ndodhe ?
Perselumturia zgjat fare pak , dhimbjen njeriu perse ta lodhe edhe ai dashurine
larg vetes e flak ?
E shohim veten mes dhimbjesh , E shohim veten mes lotesh , hidherimesh , Dhe per cudi nuk qajme as qeshim por thelle ne shpirt
brenda vetes trishtimin - shume heshtin .
Une eci neper dhimbje dhe e di .
Eci mbi gjithe vuajtiesh mbytet me lote mbi trishtim
si une ecen edhe ti ,
dhe si ty mbi to shkel e gjithe kjo bote.
Kush na krijoi kaq fat keqe ?
Kush mbi ne hodhi mallkim /
Pse i dashuruari eshte i deshperuar te heqe ?
Ku nje dore mbytese e zhytine harim ( fer ).
Nje dore dreqi na krijoi ,
nje djall i zi mbi ne urretije derdhi ,
Me gojen e tije te peshtire na mallkoi edhe neveritshem
shpirt gjak e helm te nxire kulloi
Dhe ne harruam dashurine , haruam puthjen e perijtshme
haruamsi te dashurojme maije s'dime ne se jetojme .
Une pa pritur te humba ty , ty dashurija ime e mijere por lote zderdha , Se si ne te dy tani vuajne edhe shume te tijere .
Tani te shoh tek largohesh dashurija ime .
Tek iken larg me fytyre te zbete largohu nga kjo bote djalli . Sa s'te kane gjakosur dhembet e saj te mprehte harroje puthjen time zemer i'ke e mos mendo per mua s'dua te me shohesh kur te helmohem me dhimbje per te fundit here po te them qe te dua .
Po te them qe te dua po te them ne se e ndonese e ndijen , aty ku ikja jote mos kete me kthim .
Une pa pritur te humba ty ty , dashurija ime e mijere por lote zderdha , se si ne te dy tani vuajme edhe shume te tijere .!
Nga : Jorida Kanani

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 6 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]