POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Has - Postuar me: May 5, 2010 1:13 pm

Lupita

Hena dhe yjet jane deshmitare per dy te rinje qe sapo jan ndare. Vajza jetonte me lot ne sy,djali kish harruar qastet qe kaluan te dy. Ne heshtje u ndan ata pergjithmone. Ne donim te dinim: Vajza pse me s'jeton!! Shpirti i saj preferoj qetesine sesa ne kete jete te gjate te jetonte pa syte e tije. Ne varrin e asaj vajze ishin shkruar disa fjale: 'kjo vajze vdiq nga vetmia kete vajze e vrau dashuria'. Para se te vdiste nje shprehje ajo tha 'SA TE JETE DASHURIA QETESI NE SHPIRTE NUK KA'.

Qyteti: gjakov - Postuar me: May 5, 2010 9:31 am
Email

Dona

Sa u mesova mir me ty,, ndarja zemren ma ka thy.. Shum,shum jam merzit,, si ka java veq shtat dit,, si ka shtat por shtadhjete mi,,per ate qe eshte ne vetmi.. Shpirti jem o shpirti jem,, fjalen e fundite nuk ta them,,duhete zemra gur me kan lamtumir dikujt me i thon.......

Qyteti: gjakov - Postuar me: May 5, 2010 9:21 am
Email

Lira

Prap zemra rreh sa here te takojj,,koha qe na ndav asgje nuk ndryshoj.. Prap jemi afer,,por nuk jemi bashk,, Jo kurr nuk munda me jetu pa te dasht.. Dil nje here nga zemra ime,,dil si loti nga kta sy.. Vetem njehere ta di ne kete jete si jetohete pa te dasht ty...

Qyteti: shkup - Postuar me: May 5, 2010 6:03 am
Email

dona

dashurija e vjeter
sot prap e pash vetm e shikova e asgje si thash e uli kokoen sikur nuk shikonte e pash se ne faqe loti i pikonte e di se me do ende si me par por familja e tij prej meje e ka ndar deshti me me ndal me mi than ca fjal gabimet e bera gjitha me ja fal te uroj fat ne dashurin tjeter dhe ta harosh dashurin e vjeter.

Qyteti: shkup - Postuar me: May 5, 2010 6:02 am
Email

vane

Ndoshta tani je i lumtur,ndoshta i merzitur,ndoshta ket mesazh fare se ke pritur,nuk mund te flas prandaj te shkruaj,a te pelqen JETA kur un per ty VUAJ.

Qyteti: Viti - Postuar me: May 4, 2010 4:04 pm
Email

shaha

Thone se njeriu me engjuj nuk dashurohet Dot,,,Sepse njeri jeton ne qiell tjetri ne tok,,,Por un nga ky rregull Beje perjashtim sepse unn Kam Gjetur ENGJULLIN TIM!!!

Qyteti: Viti - Postuar me: May 4, 2010 4:03 pm
Email

shaha

Mos u dashuroni ne Bankat SHkollore se sju del ilaq as ne Barnatore

Qyteti: ferizaj - Postuar me: May 4, 2010 2:22 pm
Email

djellza

oj ardit nuk te kam marak se merita qkasmas po thot per ty

Qyteti: struge - Postuar me: May 4, 2010 12:06 pm
Email

bina

Ne vajzat e Belices e kemi zakon ja falim zemren atij qe e meriton,nuk jemi tradhetare e as te frikshme por ne dashuri jemi te rrezikshme.

Qyteti: gjakov - Postuar me: May 4, 2010 8:37 am
Email

Lira

,,PER TY,, Per dikende qe me mesoj,, te jem vetvetja.. Me mesoij te dua,, pa me kerkuare asgje.. Me beri te kuptoj,, se ne kete bot nuk duhet,, te kerkosh diqka,, per te falur nje buzeqeshje.. Ty te gjeta,, ne ate buzqeshje.. Te gjeta ne qdo hap,, te jetes sime.. Duke te te bere pjes,, te pa ndare te zemres sime...

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 60 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]