POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Durres - Postuar me: May 2, 2010 7:34 am
Email

toni

me mungon puthja, jote me mungon dielli i kesaj bote me mungon endra jetime, me mungon ti jeta ime ,nese vjen koha te me thuash lamtumir, te lutem zemra ime asnje cast te mos vuash ,se nuk dua ti shoh te perlotur un ata dy syt e tu ,Mos vuaj zemer vuaj un per tyyyyyyy..!!!!!!!!!!!

Qyteti: prizren - Postuar me: April 30, 2010 3:32 pm
Email

bona

mbyll syt te flej me ty ne enderr jam jetoj mbi re e ty ne krah te kam filloj tet puth po dot nuk ndaloj do jepja dhe jeten qe kjo enderr te vazhdoj "te dua sami shum bona "

Qyteti: elbasan - Postuar me: April 30, 2010 1:39 pm
Email

krisilda

dashuria eshte e bukur dhe dashuro ne jete por kujdes mos perfundosh si romeo e zhuliet.

Qyteti: Prishtina - Postuar me: April 29, 2010 5:33 pm
Email

Jeton.

Qyteti: dragash - Postuar me: April 29, 2010 12:10 pm
Email

grundi

a e din qe sonte diku jan dy sy qe nuk mund te mbyllen nga malli per ty a edin qe sonte diku ne nje dhom eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon

Qyteti: Prishtina - Postuar me: April 28, 2010 4:16 pm
Email

Jeton.

Hanes Sime

Te dua yll i nates qe mi lustron endrrat me pluhur komiz e i ben drit mendjes time qe krekon ndjes tek ti.
I ulem ne gjunj arsyes endrres dhe vepres i lutem paqe per meshir dhe varrit per qetsi.
ndryshe krjet.
ste dua si para 8 muajve

Qyteti: vrell - Postuar me: April 28, 2010 5:44 am
Email

fitore

te dua te dua ti nuk me beson pyete zemren time ajo te tregon

Qyteti: GJilan - Postuar me: April 26, 2010 11:29 pm
Email

resul

Pran dritares rri,veshtroj veren dhe nxehtesin e saj qe po wie,me gjith ket stin te bukur po me vie nje fije shpres se me te do te vish edhe ti,jam nji njeri me fat qe e pres nje wajz sikurse ti ...1111

Qyteti: GJilan - Postuar me: April 26, 2010 11:25 pm
Email

resul

Ti per sy je shum e bukur
por ne zemer e shumtuar
vec me rrena po jeton
cka poj ke shkatron...!!!
tash rruget naj ndahen
nga un je i lir
tjetres i them mir se erdhe
e ty lamtumir ..!!!

meso si dashurohet
ndoshta nuk esht von
pse vet po mashtrohesh
por nuk e kupton

Mas se e kuptuen sa von esht kjo bot,
ti mendon me kthim,
por un te them kthim ma nuk ka
esht githcka e kot,
tregom sa sa e sa her gabimet ty ti fala,
nuk mesove asgje prej tyre,
shkove ike pa as ne menyre,
e tash kshyre, ne qfar gjendje paske mbet,
rruga te humbet ne per obor,
se pa mua nuk mundesh me gjet,
edi nuk esht let, por prap mos i thuj ,vetes kjo nuk esht e vertet,
meso ce ti te jetojsh pa mua,
meso te jetojsh pa fjalen te dua,
se kjo jet prap po vazhdon, e shpejt po kalon, e tash je e lir
edhe pse ende shpirtin tend dicka te mundon, por jo mua mos me bon fajtor, se pse dashurin ton ty ta lash ne dor,

Qyteti: Prishtina - Postuar me: April 26, 2010 4:25 pm
Email

Jeton.

Dashuri Kohore

AI qe te ben te qash
ai dhe te don
Nuk ka ma lumturi per ty
se kur lotet ti fshin e dashura
kur te flet per te ardhmen
kur syt i shkelqejn nga endrrat
nga dashuria
liria
qfardo tjeter
Buzeqesh moj se te don endee
Thuaj se djelli perendon qdo dit
por kur jam me ty aii siken kurr
Buzeqesh moj ose ik pergjithmon.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 62 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]