POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: tirane - Postuar me: April 15, 2010 5:51 pm
Email

sweety

nje mall i tmerrshem frymen ma zuri,
dhe zemra coptuar mbet si e mpire,
dhemb e mjera zemer sesht copez guri,
por dhe copza gurit srri vec e ngrire,
qava shum se ti je shum larg,
te jetosh larg meje je denuar,
netet e errta i rreshtova varg,
por thone qe fati eshte i shkruar,
bertita per ty por zeri me ishte mekur,
kerkova dashurine tende se mban emrin tim,
pershperisja se pa ty mbeta e vdekur,
dhe gjith jeta ime do mbeste nje kujtim,
ti sje ktu diku ke merguar,
e un mbeta thjesht pa ty,
ke marr peng zemren time ndoshta pa kuptuar,
por e pranoj qe fati im ish ky,
do iki diku larg larg teje,
syt te ndahen se jemi ne fund,
por dhe njeher shikim ktheje ,
se un sdo jem sdo jem kerkund,
dashuria jone do mbese kujtim i vjeter,
ndoshta vdekur ndoshta gjall do jem,
vendin tim do ta zere nje tjeter,
por mbi kujtime perseri te dy do fleme,
sdua te largohem me nje deshire te shfrenuar,
dua te largohem e te fshihem neper nate,
te dhimbka shum nje dashuri e harruar,
dashuron me shum kur dhimbja eshte e gjate,
e keshtu nisa te kerkojakudo neper bote,
dashurine tende arsyen per te jetuar,
por askund ne bote es gjeta dot,
ish brenda meje e se kisha kuptuar,
pas shum kohesh te them perseri te dua,
se kjo ndjenje me dha jeten,
dua te di ame do me mua?
te lutem zemer thuam te verteten,
ndoshta sjam me un ndoshta eshte nje tjeter,
se largesia jone ish teper e gjate,
dhe ndjenja ime mbet ne kete cop leter,
ska gje shpirt thjesht spaskam fat,
por eshte nje "ndoshta"qe me shton pasigurine,
kthej koken pas gje pa kuptuar,
shoh trishtimin qe fle mbi dashurine,spaska gje me te shemtuar,
e malli djeg zemeren e ben hi,
se ditet pa ty skan mbarim,
te te them sa te dua ndoshta se di,
smjaftojn fjalet shpirti im...............per zemren time qe sesht ktu me mua por qe mka marr shshshshshum malli

Qyteti: mitrovic - Postuar me: April 15, 2010 11:15 am
Email

yllka

SME ITERESON TE TJERET QA THON DO TE SHUHET dashurija jon se itreson le te flasin krejt sdote dahem so 100 vjet

Qyteti: korc - Postuar me: April 14, 2010 12:34 pm
Email

susana

Kur te thash te dua
te thash me gjith zemer
te shikova ne sy
me hyre ne zemer
kur ti putha buzet me hyre ne jet
pra pjes e zemres time
sot e 100 vjet

Postuar me: April 14, 2010 10:10 am
Email

Ester

Ne Gjyqin e dashuris fajin ma hidh mua dhe un si e denuar do te them "TE DUA SHPIRT TE DUA"

Qyteti: gostivar - Postuar me: April 14, 2010 6:48 am
Email

ardi

nga zemra del malli nga syri del loti sa te dua une ty e di weq zoti..

Qyteti: prizren - Postuar me: April 14, 2010 1:22 am
Email

ergida

virgjiniteti eshte ndertim pa leje me mir me ta prish un se sa komuna

Qyteti: prizren - Postuar me: April 14, 2010 1:18 am
Email

ergida

nese mendon se me ke harruar mos harro se kurr te harruarit nuk i harrojn ata qe i kan harruar

Qyteti: pz - Postuar me: April 14, 2010 12:57 am
Email

eurela

NE KLASE HYRI PROFESORI

HAPI CANTEN ME NXITIM
NXORI FLETET DHE FLETORET
THA SE DO TE BEJME PROVIM ,
VAJZA BRUNE E TRISHTUAR
PER PROVIM S'KISH MESUAR
DJALI ANASH KUR E PA
BERI KOPJEN E IA DHA
VAJZA BRUNE E GERUAR
HAPI FLETEN ME NXITIM
POR MBI TE PA TE SHKRUAR
"SA TE DUA SHPIRTI IM

Qyteti: Shkup - Postuar me: April 12, 2010 7:43 pm
Email

Ennis

Zemra e vajzes eshte si gur neqofte se hi nuk del me kur.....Zemra e djalit eshte si hotel nuk dihet kush hin e kush del

Qyteti: peja - Postuar me: April 11, 2010 3:17 pm
Email

zeshkanja

jeta ime pa ty ska drit jeta ime pa ty ska lumturi me beso o shpirrti im se pa ty kurr skom me gjet lumturi me boso oi jeta ime se pa ty askush zdo tjem ne ket bot se ti je permua gjith lumturia qe e kam njet te duaa shumm shpirrti Jemm..

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 65 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]