POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Prishtin - Postuar me: October 2, 2009 6:12 am

Besa

Qyteti: prizren - Postuar me: October 2, 2009 3:57 am
Email

luta

Ishin ditet me te lumtura per ne dy,une isha e re e ti ishe i ri, por pa dashur ta pranoj me erdhi lajmi zi.

Qyteti: austri - Postuar me: October 1, 2009 6:01 pm

sevii

dy zemra jemi,nje shpirt kemi,me mir te vdes,se pa ty te mbess..
sedi cme ndodh kur jam me ty,kur me shikon me ata sy,kur me buzeqesh me ledhaton,koke e kembe ti me pushton.

Qyteti: prizren - Postuar me: October 1, 2009 7:57 am

albana

kerko ndihme te zoti qe te te shpetoje prej mallkimit tim-kerkoi falje perendise pse e vrave shpirtin tim-por edhe ti nje dite do vuash por askush zdo te qendroje prane-sepse do te vrase ajo zemer kur dikure ti eke vrare.

Qyteti: bathore - Postuar me: September 29, 2009 1:56 pm
Email

gazmir

me mijra vjet
me mijra shekuj
ne zemren time
ke per te fjetur
do jesh martuar
e do kesh femij
po per mua do mbetesh
e njejta DASHURI.....

Qyteti: matiqani adadad - Postuar me: September 28, 2009 12:14 am
Email

Shirini

Te dua Te dua deri sa te vdes a me do ti mua pergjigjen ne akullore e pres..Mpueq I llave ju bre ju pershnes te tonve mpueq prap

Qyteti: therande - Postuar me: August 27, 2009 12:49 pm
Email

poni

Kur ty te thone
se nderrova jete
mos u mundo
per te me gjete

gjej nje arsye
ngusheloje veten
prej sot pa mua
e kalon jeten

ska me dhurata
nuk ka as lule
thike shum te mprehte
ne zemer me ngule

me fal qe me vete
smundem te marr
tash foleja ime
gjindet ne varr

harrom mua te lutem
dhe gjeje nje tjeter
tani shpirti im
shkon ne boten tjeter

ta le nje amanet
kurr mos e harro
eja te varri im
dhe me vizito

atje qenka e rende
jeta ne vetmi
por me mire atje
se me te renden tradheti

a je tash e gezuar
kur une nuk ekzistoj
kur per jete e mot
te tjetri te dhuroj


ne varrin tim
nuk ka shum hapsire
kjo jete e vetmise
qenka e veshtire ................

Postuar me: August 27, 2009 9:01 am
Email

Fidani

Kush Mendon vetem per Ty ?

Kush Enderron vetem per Ty ?

Kush po Jeton vetem per Ty ?

Kush eshte ne Gjendje me Vdek per Ty ?

Kush ta Don te Miren ma Shum se Une Ty ?

Kush Mundohet me te ba te Lumtur Ty ?

Kush ta Fali Zemren Ty ?

Kush Nuk po te Harron Ty ?

Kush i Qendroj Besnik Dashuris Ndaj Teje ?

Kush ta Din Vleren Ty ?

Kush te Don ma Shum se Une Ty ?

Kush e Meriton Zemren Tane ?

Kush e Meriton me kan me TY ?

Qyteti: dikun larg - Postuar me: August 26, 2009 12:30 am
Email

ajoo

..see un ty te z gjodha me te miri nder shoket qe ti ke pas i pari me fole dhe mendova se nuk ki mem dasht se bashku kaluam dhe krijuam me te bukuren dashuri por prap e vetmuar kujtoj ditet me ty dhe netet me ty SA MKA MAR MALLI MET PA nuk kam dasht me ty me u nda dite e nat une te kujtoj e kurr nuk do te harroj, sa her qe me mer mallli per mme te pas ndonjeher ne perqafin dal naten ne dritar dhe ma mall t kujtoj dhe qaj shpirti im sa mka mar malli met pa nuk kam dasht me ty me u nda dit e nat te kujtoj e kurr nuk do te harroj

Qyteti: dikun larg - Postuar me: August 26, 2009 12:06 am
Email

ajoo

E din ti cila je,edhe shoqet tua krejt me ren
Si perket natyres tem,emer nlirik me permen
Kshtu qe ulu me 1 qosh kape jastakun me 2 dur
Fjalt qe jom ka i thom nuk ki mi harru kurr
Sikur tishum kon bashk ishum kon qift ideal
Sjena e skena per mu kon asnihere zemer mfal
Nejse per neve zemer kerkuj si han
Shkurt e shqip jena si 2 pika uj noqean
Kjo ver shkoj kan me shku edhe shum tjera
Nashta kit vjesht kujtimin per ty ,me ty e mer era
Nashta neser del nqytet e nin veten nsiklet
Kur um sheh me tjeter kon,ti dur ngjepa ec vet
Gati kejt i kom harru,qika e mir kupto
Kur tum sheh kryt mos e ul,as rrugen mos e ndrro
E di qe je e fort e di qe veten din me majt
Prap se prap duhet me kesh,edhe nuk duhet me kajt
Une sta kom inati e ti sdi a ma ki mu ti
Nashta qitash se sheh po ma von e sheh qe ke gabu
E kena marr 1 destinim ku mbrapa ska kthim
Me ardh puna deri ktu,une se kom pas qellim
Kejt u kry kshtu qe po ja thom tvertetes
Une temen e kom kry kshtu qe faj nuk I qes vetes
Une dola veq edhe 1 sen pot a thom
Neser a mlyp a jo,as qe mintereson

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 67 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]