POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: sk - Postuar me: August 23, 2009 6:21 pm
Email

meri

pse sot nuk je sikur dje? pse per mua me nuk je? pse zemrat ne jet gabojn? pse ela zoti te dashurojm? pse kur na ngrin dielli e kuptojm pranveren? pse pa e humb je gje nuk ja dim vleren? pse pas gjdo ngjarje heshtja mbizotron? psee duhet ta dush dikend kur ai nuk te don....

Qyteti: peja - Postuar me: April 30, 2009 8:42 am
Email

fidan

kopjen teme ki me kerku po kot e ki se tash une te kom harru original e pate ne dor po nuk dite me perdor

Qyteti: Kelcyr - Postuar me: April 29, 2009 8:02 pm
Email

Leli

Kur vjen ti behemi tre un ti dhe dashuria kur iken ti prap ngelemi tre un imazhi yt dhe vetmia

Qyteti: Prizren - Postuar me: April 29, 2009 3:33 pm
Email

DoNa

E di qe te kam shok e di qe soqe me ke por keshtu e beri perendia ne mes nesh lindi dashuria ndoshta te pelqej apo ndoshta te nervozoj por te them te drejten shum te dashuroj a e din more qe gabova shokun qe pata shum e dashurova buzet ti afrova zemren ta dhurova e di qe gabova ty shoku im te dashurova (L)

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 6:56 pm
Email

Ergys

Mendoj per ty fantazoj
Dot se harroj
Diten kur te pash per here te pare
E bukur e sinqert pa mashtrime
Pran meje ecje ti dashuria ime

Mendoj sa shpejt u shua gjithcka
Per ty mendova se dashuria fund nuk ka
Po ja qe u gabova pa dashur
Zemren time trishtova

Mendoj se ska me rendesi
E kote e kote eshte tani
Gjithcka nisi si nje loje
Dhe shume shpejt perfundoj

Mendoj per castet e bukura
Kur ti ne krahet e mi fluturoje
Hidherimin ma largoje
Me fjale me puthje plot gezim
Mbushej Shpirti im

Mendoj per ty cdo nate
Cdo here qe shtrihem ne krevat
Mendja me ri tek ti
Dhe me veten flas si femi

Mendoj pa fund per ty
Mendoj se cdo gje ngeli aty
Aty ku nje puthje u tha
Aty ku nje vese shiu ra

Dashuria kaq e ka.

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 8:38 am
Email

Ergysi

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 8:37 am
Email

Ergysi

deshire ekam met pa, deshire ekam te them te du. po shume larg te kam. ah moje vajz e mire prit edhe pak se dita vjen. prit e prit se une po vi met marr, se per dashni tranova, se nga zemra te dua. dashuria mua ma tranoj, dite per dite edhe une jam tu prit per ty moje vajz, koha po na shkon, edhe as nje her me dor skam prek. prit moje prit se jan tu ardh me shume gzime met marr per nuse. prit edhe pak se gati erdha...Ergysi per .....

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 8:37 am
Email

Ergysi

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 8:36 am
Email

Ergysi

Qyteti: Shkoder - Postuar me: April 28, 2009 8:36 am
Email

Ergysi

eshiroj te behem lot e te vije ne ftyren tende e te theme se s`te kam harrua dhe te theme se shume te dua. Nje fjal e gzim te dua me zemer ty o shpirti im. Ergysi per .....

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 68 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]