POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: St.Agustin Florida - Postuar me: May 19, 2013 6:18 pm
Email

Jorida Kanani

Kam frike .
Kam frike te te dua vetem per pak fare lumturi fitova por per cudi sa shpejt deshtova vetem per pak
dashuri tu pergjoerova
por sa inatmekot tekti shpresova vetem per pak shprese tu luta te me jepije por ti i pa bese me ndijenjat time luajte nuk te kuptoj as ty as dashurine Nis me gezim dhe fundi gjithmone deshprim .
Kam frike te te dua i dashur kam frik po , po nga vetmija kam frike nga dhimbja ,trishtim kam frike nga dashurija , tradhetija jo , jo te lutem kuptoje ketefjale vetem nga ty nuk dua ta degjoj ,vetem nga ty i dashur , Nuk dua zhgenijm te pesoj .Te te lutem me kupto e me duaj ' Vetem per ty kam nevoje Perputhje e fjale te embla . Vec prej teje dua ti degjoj Mos me mbulo edhe ti me zhgenijime
Mos me mashtro i dhashuri im Dhe kete shpirt qe fort te do Mos e genje mos e torturo te lutem
<< Te Dua >>
me pishman Mos me thuaj Nuk dua te genjesh as veten as mua Ju trembem loteve te mija kam frike mos shpirt Ma pushton vetmija .
Nga : Jorida Kanani .

Qyteti: St.Agustin Florida - Postuar me: May 19, 2013 5:37 pm
Email

Jorida Kanani

Ti !!!
Ti ike nga mua per mos ardhur me
njere edhe per gjithmone me
the po te le
E une ne mes lotesh s'te thashe asnje fjale
ne bulevardin e eret eca ngadale ,
Me trupin qe me dridhej hapat hidhja duke thithur
ajer , dhimbjen nga vetija nxirja buzen e kafshoja nga dhimbja qe ndieja , Me gjithe shpirt te doja por dhe te urreja .
Hena lart ne qiell me bente shoqeri , mes drites te saj me kujohesh ti rruges ku ne ecem aq gjat te dy ,po i laj me lotet qe me ridhnin nga keta dy sy .
Gjithcka brenda meje e ndieja te rende dhimbja qe me shponte trupin por si gjemb .
Pa pritur filloj te binte dhe shi ate here u shumfishuan edhe lotet e mi nje e fotohte e hidhur me pati pushtuar kur s'te kisha ty per te me mbuluar .
Ashtu e trishtuar eca edhe pak .
Qielli bashke me Henen ndezi disa flak me mbuloj prej tyre nje tjieter
ngrohtesi .
Por asnjehere si e ngrohta qe me jepije Ti !!!
Nga : Jorida Kanani
Shkruar kete Poeme reth viteve 2002 ndimuar mikesha ime Rudina Todorushi eshte perhapur dore pas dore shpresoj tju pleqej nje nga Poezite time me te preferuara , me respekt J.Kanani!!

Qyteti: Jacksonville , Fl .Usa ( Korce Alb ) !! - Postuar me: May 15, 2013 10:25 pm
Email

Jorida Kanani .M.J.

Une eci neper dhimbje !!!
Une eci neper dhimbje , edhe e di eci mbi gjithe vuajtjesh mbytet ne lote mbi trishtim si une ecen edhe ti edhe si ty , mbi to shkel e gjithe3 kjo bote kush na krijoi kaq fat keqe?
Kush mbi ne hodhi mallkim ?
Pse i dashuruari eshte i deshperuar te heqe Ku nje
dore mbytese e zhytu ne harrim Nje dore dreqi na krijoi , nje djall i zi mbi ne urretijen derdhi , me gojen e tij te peshtire na mallkoi edhe neveritshem shpirt gjak e helm te nxire kulloi
Dhe ne harruam dashurine
harruam puthjen e
perjeteshme , haruam si te dashurojme Madije S'dime nese jetojme.
Une pa pritur te humba ty ty ,
dashurja ime e mjere po lote zderdha , se si ne te dy
tani vuajne edhe shume
te tijere !!!
Nga :Jorida Kanani .M.J.//.

Qyteti: Jacksonville Fl Usa ( Korce Alb ) !! - Postuar me: May 15, 2013 10:07 pm
Email

Jorida Kanani M.J.

Te gjithe ne kete Bote
mbeten vetem !!!
Te gjithe nekete bote mbeten vetem ,
vetem fare cuditshmerisht
lote e dhe trishtitm shpirtat na i treten , dhe dashurine na i helmuan gabimisht .
Valle keshtu perse te ndodhe ?
Perse lumturija zgjat fare
pak , Dhimbja njeriun perse ta lodhe edhe ai larg vetes e flak ?
E shohim me veten mes dhimbjesh , mes lotesh hidherimesh ,
edhe per cudi nuk qajne as qeshin Por thelle brenda
vetes trishtimin heshtim .
Tani te shoh te largohesh
Tani te shoh te heshtesh dashuria ime
Tek iken larg me fytyre te zbete Largohem
nga kjo bote djalli Sa s'te
kane gjakosur dhembet e saj
te pmrehte .
Harroje zemren ,puthjen time ike e mos mendo me per
mua s'dua te me shohesh
kur te helmohem me dhimbje
Per te fuhdit herre po te them te dua pote them ,
ndonesee se ndijej po te them qe te ikesh i qete qe
larg meje te tretesh edhe ti ne harrim atije ku ikja jote mos kete me Kethim .//.
Nga : Jorida Kanani .M.J.//.

Qyteti: Jacksonville Fl {Korce &#8594; Alb } - Postuar me: May 9, 2013 2:02 am
Email

Jorida Kanani M.J.

&#9827; Dashuria e tij jeton .
Dhe per te do te kem mall ,
gjithnje .
C'do &#9829; zemer qe ay perku ,
C'do jete qe ay ndryshoi ,
C'do mendim qe ay e Frymezoi !!!
&#9829;J.K.J.&#9829;

Qyteti: Struga - Postuar me: May 1, 2013 7:56 pm
Email

Olaa

Te kam dash, ti nuk me ke dash Te dua , ti nuk me do mua Por un ende do te duaj ty shpirti im <3 <3

Qyteti: tirane - Postuar me: April 25, 2013 7:39 pm
Email

eri

nen pranin e loteve mesazhet tona po lexoja e kuptova qe dashuria qe kam pas per ty mi kishte verbuar syt ishte ajo dashuri qe nuk me kishte len te kuptoja se kush ishe ti ishte ajo dashuri e sinqert qe kisha per ty qe sme la kurr te heq dor se dashuri nje femer si ti edhe se tani jemi ndar nuk ka rendesi se ne krahet e kujt je mos harro me ke len plag ne zemer para zotit do jesh pergjegjese per kete cdo ndjenj qe ta kam shpreh ta kam then me sinqeritet cdo dit te thoja nga nje kompliment gjithmon te rrije shum e ftoht ndaj meje por un prap nuk hiqja dor se mendoja se ndonje dit edhe ti do dashuroheshe mbas meje po kjo mbeti enderr per mua DO TE DUA DERISA TE VDES QOFSH E LUMTUR PERGJITHMON ZEMER

Qyteti: therand - Postuar me: April 11, 2013 6:33 pm
Email

bleron lubovci

Ti mendon qe nuk te du... Ti mendon qe te kam harru ....shumm gabon o jeta ime ....ti sdel kurr nga zemra ime&#9829;te dua florentina

Qyteti: Tetove - Postuar me: April 10, 2013 8:16 pm

Florim mereme 2 te martuar

Te dua florim te dua mereme te dua i dashur te dua oj karamele dhe nje poezi vjen nga vajza jon semra te dua pa mase te dua pa durim te dua me teper se shpirtin tim........kissssss....;-)

Qyteti: Tetov - Postuar me: April 10, 2013 7:53 pm

Melisa

Te pres ti shkon te theras nuk n.degjon te dua s.me kupton

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 7 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]