POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: prizren - Postuar me: April 14, 2009 3:33 pm
Email

linda

let bahet termet lete dhridhet toka pasi stekam afer net shkatrohet toka

Qyteti: prizren - Postuar me: April 13, 2009 3:13 pm

luri

Mos e ler asnjehere personin qe do per nje person qe pelqen, pasi nje dite personi qe pelqen do te te lere per personin qe do.

Qyteti: prizren - Postuar me: April 13, 2009 3:11 pm

luri

> >Marrim 12 muaj dhe i pastrojme mire e mire nga trishtimi, krenaria e tepert, urrejtja, zilia, frika dhe stresi.

> >Ndajme secilin prej tyre ne 28 ose 31 dite sipas rastit, ne menyre qe sasia te namjaftoje per nje vit te tere.

> >Cdo njeren prej diteve e pergatisim vecante duke e ndare ne tri pjese: nje pjese pune, nje qetesi dhe nje gjalleri me humor.

> >Pasi i kemi ndare shtojme mbi secilen: nje luge tolerance, nje fije bon sens dhe nje pike shprese.

> >Mbi masen e pergatitur hidhet shurup dashurie.

> >Fillojme dhe punojme brumin duke shtuar nje dore kurajo dhe me pas e pjekim me buzeqeshje dhe me nje filxhan kafe ose caj sipas rastit.

Qyteti: prizren - Postuar me: April 13, 2009 3:07 pm

albana

Kam rene ne pusi te dashurise tende
dhe armet i kam dorezuar pa kusht nuk di per cfare te te pyes sonte
je engjell apo djall qe more mendte e mia?
se kam rene ne pusi te dashurise tende...Dri...

Qyteti: p - Postuar me: April 13, 2009 3:02 pm

luri

ah koha e shkret po shum shpejt iki pa u par e gjithmon tuj te kerkue po ti me ikje u mshefshe nga krimineli i cili bani nje gabim te madh po nuk jam vrases un prap te dua si ma par po ti pse pse nuk ma dhe munsin qe te shoh ni her pse a nuk e meritoj pse po me mundon e tash kur ti si engjull u shfaqe po un si tja baj si ta bindi zemren se ti je ajo qe dikur ishim bashk e tash jo faji asht i imi ket nuk e mohoj po sikur veq nje her qoft edhe e fundit nje minut te shoh dhe te perqafoj qe ta shuaj mallin qe shum shum gjat po me mundon per ty vetem per ty aman te lutem mos me mundo se me ka marr malli per ty e zemren ta qecoj .te dua dhe do te dua pergjithmon.

Qyteti: prizren - Postuar me: April 13, 2009 2:57 pm

luri

Thuhet qe duhet nje minut per te vene re nje person special, nje ore per ta vleresuar, nje dite per ta dashur edhe nje jete per ta harruar.

Qyteti: ferizaj - Postuar me: April 13, 2009 2:00 pm
Email

arta

me fal qe hyra ne zemren tende po trokit me fal qe te deshta me fal qe per ty mendova me fal qe von e kuptova se ne ty u dashurova

Qyteti: Fier - Postuar me: April 13, 2009 11:32 am
Email

Genti

66) LAMTUMIRE E PERLOTUR
Gjithcka le pas hirin e dashurise
Lamtumiren e perlotur te brishtesise
Ecen zemra ajo nuk ndalet
Ne kreshtate flakeve ajo skapet

Lametumira e perlotur zhduket
Neper shi ajo laget e dehet
Rrugen e ndricon flaka e zemres
Betejen humb dhe pas nuk kthehet

Frika e kap zemren e shpirtin tim
Skajet e dhimbej mposhtin nje gezim
Lamtumire e perlotur ne syte e mi
Neper shi lagem ashtu si dhe ti

Qyteti: shkup - Postuar me: April 13, 2009 9:48 am
Email

girlll

te dua te dua por ti smebeson pyeete zemren time AJO te tregonn..!

Qyteti: tirane - Postuar me: April 12, 2009 8:11 pm
Email

arlinda

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 75 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]