POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: prizren - Postuar me: April 10, 2009 4:35 pm
Email

albana

Ka te pakten 5 persona ne ket bot qe te duan deri ne piken qe vdesin per ty.Ka te pakten 15 persona qe te duan ne njefar menyre.Arsyeja e veteme qe je nje person te urren asht se don te jet si ti.Nje buzqeshje e jotja mund te ngazllej nje person qe nuk te do.Cdo nat dikush mendon per ty para se te flere.Paraqet boten per dikan.Nese nuk do ishe ti dikush nuk mund te jetonte.Je Special dhe Unik dhe per personin qe ti injoron prezencen e saj ajo te do.Kur ben budallakun ma te madh,ndonje gje e mir vjen nga ajo.Kur mendon se bota te kthen korrizin,shiko me kujdes:Je mbi te gjitha ti qe ja ke kthyer korrizin botes!!Kur mendon se ti nuk ke asnje mundesi,kur nuk ke at qe do,ka shum mundesi qe sdo ta arrish kurr.Nese beson tek vetja,heret apo von do ta kesh.Kujtohu gjithmon per komplimentet qe merr.Harroj fjalet e kqija.Thuaje gjithmon ate qe mendon per te tjeret,do te ndihesh me mir kur ata ta din.Nese ke nje mike te mir,jepi koh vetes dhe tregoi se cfare paraqet per te DRILON.Mpuq se je yll fare...

Qyteti: juniki - Postuar me: April 10, 2009 2:41 pm
Email

qendra

i kujtoj ato dit qe isha me ty e mallkoj vet qe te deshta ty se nuk e meritove dashurin tem kurrrrrrrr

Qyteti: struge - Postuar me: April 10, 2009 1:38 pm
Email

MiStEr RrELlo

mos thuaj TE DUA se shum po vuaj ti je e vetmja per mua por fati erdhi keshtu qe ti kurr ske me kuptuar sepse ka shum koh qe ti ke shkuar dhe ndoshta me ke harruar

Qyteti: peja - Postuar me: April 10, 2009 10:05 am
Email

niki-peja

Nese mesazhet e misa ste lejn rehat nese kur ta cingrroj te behem bajat nese tere kto te duken te kota por mos harro se per mu je e gjith bota

Qyteti: tiran - Postuar me: April 9, 2009 8:33 pm
Email

e vetmuara

ty te dua se je per mua
kur nuk do te lendoj sepse tjeter nuk dashuroj.

Qyteti: therand - Postuar me: April 9, 2009 5:10 pm
Email

dona

kush ma ka inat ne rrot te sames sen sjeni ka me bani veq vetin pe shkatrroni??

Qyteti: Tirane - Postuar me: April 9, 2009 2:43 pm
Email

Flori

I ulur pran hijeve te pishave shekullore . Kujtoj jeten time shkollore . Sa here moj e dashur te biesh ne mendime . Kujtoje ndonjehere dashurin time......
Ndodh shpesh te me thuash ste dua . Ndodh shpesh te thuash te kam harruar . Ndodh shpesh te thuash per ty kam mall. Te duash vertet kjo ndodh rrall....

Qyteti: Tirane - Postuar me: April 9, 2009 2:43 pm
Email

Flori

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....
Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......

Qyteti: Tirane - Postuar me: April 9, 2009 2:42 pm
Email

Flori

Postuar me: April 9, 2009 10:57 am

xxx

~NUK E DIN SE SA TE DASHUROJ~


E di se tash ti je me te mirin gjum, e ndoshta edhe endrra duke endrruar,ndersa une ketu jam vetem me veten time duke biseduar me pikllimin e shpirtit qe kam dhe plaget e zemres duke u munduar qe ti sheroj.
Ashtu sic eshte plot erresir kjo nat njashtu eshte edhe jeta ime e humbur dhe e fundosur ne erresir,ku vazhdimisht dita dites po me terhek edhe ma shum e ma shum erresira drejt vetvetes.E tani jam lodhur duke luftuar e munduar kunder kesaj erresire te vetmis e ndoshta duhet te pajtohem me erresiren dhe vetmin sepse ndoshta keto jan shoqeruese te perjetshme te jetes sime.
Athua pse fati keshtu qenka i pameshirshem ndaj meje,pse vazhdimisht po me kethen shpinen dhe dhurat te hidhur cdo here me dhuron.
I vetmi shpetim per mua ka mbet Zoti i madh ne te cilin besoj se nje dit do te me gezon dhe nuk do te me harron,ku me miresit e veta do te ringjall shpirtin tim te humbur dhe do te sheron zemren time te plagasur.
Shpresa me mban gjall se nje dit edhe per mua do te ket pranver dhe fati i lumturis e i dashuris do te troket edhe ne zemren time.
Si mundem te harroj njevajze qe e kam dashur e ti si mundesh te harrosh nje djal qe ne zemer te ka mbajtur ,Si ke guxim te harrosh ate qe kurr ste ka urrejtur Si ke force te largohesh nga ai qe te don per jet ......? qe per ty qdo gje ka sakrifikuar dhe gjithmon vetem ty te ka dashururar
Te lutem zemer eja veq edhe nje here te te puth dhe te tregoj se sa te dua e ndoshta edhe ti me ne fund do te me duash mua...................

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 78 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]