POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: lushnje - Postuar me: March 26, 2009 5:06 pm
Email

eldi

Engjuli im
Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.

Qyteti: lushnje - Postuar me: March 26, 2009 5:05 pm
Email

eldi

NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR ,LAMTUMIR PER JET,PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI
,MOS NE ZEMREN TENDE,KA ZA VEND TJETER DASHURI,E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME
LOT,E TE MALLKOJ ,TY O IDIJOT,KU E LE PREMTIMIN,O DJAL QE MA DHE,JE DUKE E SHKEL, AS
PAK SPO E SHE,SE ME DO VEQ MUA ,NE DASHURI U BETOVE,QE I DO TJERAT KURR SME
TREGOVE,ZOTI TE DENOFT ,QE ME LE TE VETMUAR ,POR MUA EDHE ME SHUM ,NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR

Qyteti: prishtina - Postuar me: March 26, 2009 7:43 am
Email

xoni

varrin ma marofshi te dera e gjamir mbi varrin shkruani ka vdek prej DASHURIS

Qyteti: durres - Postuar me: March 25, 2009 2:59 pm
Email

dritan

dashuria eshte aq delikate sa nje kokerr vez midis ca patatesh per yllin timm

Qyteti: memaliaj - Postuar me: March 25, 2009 1:57 pm
Email

marildo

Kur jetes time i mungonte nje engjell zoti te dergoi ty kur mendoja se fati me kish len vetem ai na bashkoi te dy tani smendoi me as per engjell e as per vetmi sepse ti je engjelli im ne parajsen dashuri

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 24, 2009 5:29 pm
Email

Flori

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 24, 2009 5:27 pm
Email

Flori

Qyteti: gjilan - Postuar me: March 24, 2009 3:15 pm
Email

hyska

U takuam para disa vitesh ne ty u dashurova
fati nuk na bashkoj
e un per ty gjith jeton lotoj

Qyteti: vushtrri - Postuar me: March 24, 2009 1:14 pm
Email

LiNdA

sa yje ka qielli smundesh me i numru sa te don zemra ime smundesh me e besu...!! <3<3

Qyteti: berat - Postuar me: March 24, 2009 11:51 am

anonimi i dashurise

dashuria eshte nje gje shum e bukur por duhet ta kuptosh

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 82 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]