POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: memaliaj - Postuar me: March 20, 2009 5:01 pm
Email

marildo

ti je syri un jam loti ti je engjelli un jam zoti ti je buza un jam fjala ti je deti un jam vala ti je flladi un qetesia qe te dy jemi dashuria

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:46 pm
Email

Flori

Nese nje puthje te dhuroj. Mekatin do marr nga buzet e tua . E gjith bota le te me gjykoje . Do ta bej se te dua . Nese te dashurosh eshte mekat vertet . I madhi zot te digjem ne ferr te me ler perjete...

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:45 pm
Email

Flori

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:45 pm
Email

Flori

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:44 pm
Email

Flori

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:43 pm
Email

Flori

Qyteti: tirane - Postuar me: March 20, 2009 4:42 pm
Email

Flori

Qyteti: tiran - Postuar me: March 19, 2009 9:28 pm
Email

kozari

DY ZEMRA JEMI NJE SHPIRT KEMI MEMIR TE VDES SE SA PA TY TE MBES ZEMRA MU ME DRIDHET SA HER TE KUJTOJ MEBTA I VETMUAR KURR NUK TE HARROJ EDHE NESE VDES NE ATE BOTE TE PRES,TE DUA DHE DO TE DUA DER SA TE VDES

Qyteti: ferizaj - Postuar me: March 19, 2009 8:32 pm

lena-toni

Qyteti: struga - Postuar me: March 19, 2009 6:27 pm
Email

erii

gjithemon Me pelqen edhe pse ste njoh shum mire, me pelqen por e kam teper veshtir,esht veshtir kur ende se di kush je kur ste njoh e nuk me njeh !!!

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 86 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]