POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: struga - Postuar me: March 19, 2009 6:24 pm
Email

eriola

Nese ne trupin tend ndien dicka me rendesi, ndalu para vetvetes ne qetesi, mbylli menimet thellohu ne shpirt, dil nga bota hyn ne shpirtin tim

Qyteti: struga - Postuar me: March 19, 2009 6:21 pm
Email

eriola

Ditet po kalojn e muajt po afrohen zemra ime e shkret pret me ty bashkohet!

Qyteti: struga - Postuar me: March 19, 2009 6:20 pm
Email

eriola

Qyteti: struga - Postuar me: March 19, 2009 6:12 pm
Email

eriola

Qyteti: prizren - Postuar me: March 19, 2009 11:04 am
Email

luna_ks

do te dua dikur dikan por kurr sakand si dikur qe kam dasht dikand...

Qyteti: ????? - Postuar me: March 18, 2009 11:05 pm
Email

lina

Qyteti: TIRAN - Postuar me: March 18, 2009 5:23 pm
Email

INDRITI___IT

per ty po jetoj per ty po vuaj po me jap pak dashuri se dhe un ti jetoj me ty _PER ILDEN

Qyteti: tiran:::::::::::::::::::::::::::::: - Postuar me: March 18, 2009 5:00 pm
Email

INDRIT___IT____________MILAN

Le te vdes me ty te jetoj me ty.le te digjemi me flaket e zjarrit qe ndez te dy:::::::::::::::::

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 18, 2009 3:14 pm
Email

Flori

Gjethet e pemes mbi ty rane
Pikat e shiut mbi mua
Si dy te pa njohur u pame
U degjua fjala te dua
U perserit me mijera zera
U end ne cdo skaj
Kryqin pa dashur bera
Zot na ruaj seshte faj....


Si dua fjalet vlere ato skane
Me pelqejne veshtrimet
Kur kuptimplote jane
Me mjafton nje buzeqeshje per te kuptuar cmendon
Si dua fjalet se vetem me shkaterrojne....

Do te ti fal syte e mi
Por smund te kesh shikimin tim
Duhet te mi kthesh prape
Do te ti fal buzet e mia
Por smund te kesh buzeqeshjen time
Duhet te mi kthesh te lutem
Do te ta fal zemren
Por smund te ndiesh si une
Te lutem ma kthe prape
Neqoftese dicka te vecante kam
Mos ma kerko
Nuk ke shpirtin tim......

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 18, 2009 3:07 pm
Email

Flori

Godite zemren time nese ke fuqi. Por kujdes se vritesh. Brenda saj je " ti ".....


Qielli eshte xheloz dhe qan vetem shi
se une dua nje engjell
qe se ka ai....


Per qiellin per yjet
Per token qe mbi supe na mban
Per gezimin per trishtimin
Per deklaratat qe njeri tjetrit i thame
Per jeten per dashurine
Per syte qe qeshin e lotojne
Lerme te lutem ne jeten time
" Harrome "
Qe e kaluara te mos na sjell me dhimbje......

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 87 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]