POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 18, 2009 3:04 pm
Email

Flori

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 18, 2009 3:03 pm
Email

Flori

Kur per ne varreza te me percillni. Nje grusht dhe eja me hidhni. E ju lutem mos derdhni lot . por me buzeqeshje percillmeni. te mermerte varrin se dua . Qe kur dheun te perkedhelesh me ato duar te te ndiej prane e te me degjosh kur te te them te kam lenduar. Kur lule te fresketa te me sjellesh te lutem mos i ujit me lot se te bukurit syt e tu moj nene te qajne si shikoj dot. E kur te largoheni mirupafshim mos me thoni . se me duket se do me harroni. Po do te vijme te te takojme serisht se edhe atje nen dhe mirupafshim lamtumire do te ishte per mua per jete....

Qyteti: gjilan - Postuar me: March 18, 2009 10:16 am
Email

Keni

Kur do te vdes a do te vish keto kujtime a do tmi bish permbi varr me mi lexu e une brenda duke vajtu

Qyteti: kumanova - Postuar me: March 18, 2009 9:41 am
Email

ajsi

me par kisha frik te puthja buzet tua dhe dridhesha e tera pran fjales te dua por tani e kuptova qe kam nevoj per ty si njeriu i verber qe kerkon sy

Qyteti: kumanova - Postuar me: March 18, 2009 9:38 am
Email

ajsi

kam frik te flej se do te endrroj kam frik te zgjohem se do te kerkoj kam frik te vdes se do te harroj kam frik te jetoj se shum te dashuroj

Qyteti: kumanova - Postuar me: March 18, 2009 9:34 am
Email

ajsi

kur te dashurohesh ulu dhe mendo ruaje te verteten mos gabo fjala dashuri shum leht shqiptohet por dashurija e vertet shum rend fitohet

Qyteti: kumanov - Postuar me: March 18, 2009 9:29 am
Email

ajsi

STOP policia jeni i arrestuar per vjedhje te zemres se huaj jeni i denuar me 100 puthje 1000 perqafime dhe burg te perjetshem ne zemren time

Qyteti: drenas - Postuar me: March 17, 2009 6:19 pm
Email

flavja

do te behem breshk rrugen ta kaloj a ty ku t kalojash ti toka do leshoj

Qyteti: Kukes - Postuar me: March 17, 2009 5:50 pm
Email

Drilon

Dashuria nuk eshte fjale jo,e as veper e kryeveper,ajo as nuk shihet e as nuk preket por perjetohet,dhe perjetimi eshte arma me e forte per ta shijuar ate.

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 17, 2009 5:35 pm
Email

Flori

I ulur pran hijeve te pishave shekullore . Kujtoj jeten time shkollore . Sa here moj e dashur te biesh ne mendime . Kujtoje ndonjehere dashurin time......
Ndodh shpesh te me thuash ste dua . Ndodh shpesh te thuash te kam harruar . Ndodh shpesh te thuash per ty kam mall. Te duash vertet kjo ndodh rrall....
Dua ta harroj ate emer . Por smund . Dua ta nxjerr jashte vetes . Por ajo me kujdes humb. Harroem neper libra . Ne cdo faqe del. Cdreqin e ka shkruar valle . Qe i pa shuar ne vite ngel. Degjoj nje kenge a melodi . Neper nota me shfaqet perseri.Rrend rrugeve te gjej pak ngushellim. Por jo ai emer eshte gdhendur brenda shpirtit tim...

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 88 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]