POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 17, 2009 5:34 pm
Email

Flori

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 5:51 pm
Email

Flori

Skam dashur sy te shohin yjet e nates
edhe pse ata jane te dashurit e zemres time
Skam dashur vesh te degjojne pershperima shpirtrash
Edhe pse dikush duhet ti degjoje
Skam dashur buze qe rrjedhin nga syte e pa shprese
Skam dashur nje jeteku ndahen padrejtesisht
" Dhimbja,urrejtja dhe dashuria "
Une dua vetem nje cope qiell
Ku te shkruaj gjith deshirat e mia......

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 5:51 pm
Email

Flori

Gjethet e pemes mbi ty rane
Pikat e shiut mbi mua
Si dy te pa njohur u pame
U degjua fjala te dua
U perserit me mijera zera
U end ne cdo skaj
Kryqin pa dashur bera
Zot na ruaj seshte faj....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 5:50 pm
Email

Flori

Per qiellin per yjet
Per token qe mbi supe na mban
Per gezimin per trishtimin
Per deklaratat qe njeri tjetrit i thame
Per jeten per dashurine
Per syte qe qeshin e lotojne
Lerme te lutem ne jeten time
" Harrome "
Qe e kaluara te mos na sjell me dhimbje......

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 5:49 pm
Email

Flori

Dikur harrova te hyja brenda teje
Dhe nuk mendova ta beje ti
Dikur harrova perse jetoja
Por ti ma kujtove perseri
Dikur rrugen sec harrova
Dhe qortimin lexova ne syt e tu
Dikur ndoshta harrova vetveten
Dikur harrova ti ishe ketu
Eh dikur harrova te te shoh ne sy
E te te thosha " te dua "
Keshtu sot dashuria me harroi "mua "....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 12:13 pm
Email

Flori

Godite zemren time nese ke fuqi por kujdes se vritesh brenda saj je ti .....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 16, 2009 12:10 pm
Email

Flori

Luante reja e gezuar
E dielli e ndiqte plot gaz
Te thuash se ishin miqesuar
Tek lodronin tok bashke
Por syte diellor dhelperak
Se pane me rezen gri
Ndoshta u fsheh pas pallatit qellor
A ndoshta pas rezeve te tij.....

Qyteti: Prizren - Postuar me: March 16, 2009 9:44 am
Email

Orhan Gashi

Qyteti: pz - Postuar me: March 15, 2009 10:43 pm
Email

caki

nese s'je me mua mbaje kujtim nese te lind djal leja emrin tim nese je shqiptare si shqiptare qendro nese je tradhtare ma mir mos jeto.....

Qyteti: prizeren - Postuar me: March 15, 2009 10:35 pm
Email

cani

sot ke diten e marteses,e un fundin e ksaj jetes, edhe guri sduron dot ka me plas sa kjo zemer sa shum te ka dasht. un si hen e ti si djell ti ne drit e un ne terr, e per darsem ta qoj ni dhurat zemren time qe sa shum te ka dasht le te shkatrrohet e gjith bota se kto vite ishin te kota qe ti fala ty e jeten time ne dor ty ta lash..

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 89 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]