POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Tirana - Postuar me: March 1, 2013 11:45 am
Email

Analia

Akulli dhe zjarri
akulli dhe zjarri
u dashuruan,
zemrat njeri-tjetrit ia dhuruan, zjarri kerkonte te puthte buzet e ngrira te molles se ndaluar,por kjo puthje solli tragjedin zjarri u shua , akulli u shkri...
Po me mire qe nga kjo bote iken se atje larte as u shkrin as u fiken.

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 1, 2013 9:23 am
Email

Linda

Mbi lekure do shkruaj emrin e tij,
Me eren luajme si femije,
Ne trupin tim vendos shpirtin e tij,
E keshtu jetojme bashke ne perjetesi.

Te dua flet zemra e zjarrte,
Ne muzgun e perhershem ngre fole,
Te lumtur ne pjedestalin e arte,
Engjej fluturues qe kalojne re me re.

E gjate kjo rruge e dashurise ,
me mermer rrethuar thelle ne gji,
eshte pasioj,lumturi, magji,
Mall qe gjithnje do e ndjejme gjithnje vec une dhe ti...

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 1, 2013 9:10 am
Email

Linda

Nje ere te re filloj te nuahase,
perceptim jo i ndjere me perplas
ne nje bote te bukur plot njerez
valle a mundem une njeherez?
Te ndjej per dike kaq shume?!
Te dridhem kur bie ne gjume?!
Te qaj sa here kujtoj qe ste kam?!
Te merzitem me teper nga sa jam?!

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 1, 2013 9:05 am
Email

Linda

Nen zerin e zogjve zgjuar mendoj,
Zgjuar?! Ndoshta thelluar ne melodi,
Aty ku qielli prek detin enderroj,
Aty ku papritmas shfaqesh ti!

Dhe luan me mua si vegim,
dhe une e lumtur vazhdoj mendoj,
Hpain tjeter si rrufe hedh me gezim
e nje mendim i ri fillon t'me tundoje.

Ne syte e tu shoh sh shprese,
ti je pasqyra e guximit tim,
thjesht dashuria qe sme le te vdes,
qe ngjall gjithmon tek une nje parim...

Te dhua shume i dashuri IM !

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 1, 2013 8:59 am
Email

Linda

Mbi dallge noton kujtimi yt,
duke ecur ne perendim e shoh,
pa dashur dicka ndjej ne fyt,
asnje fjale asnje tingull nuk me ngroh.

Qendroj e strukur ne nje cep,
e heshtur e mbytur ne vaj,
natyra e eger po me jep
ndjesine "e tepert" ne cdo dteaj.

Nje vorbull mendimesh kalojne pertej meje,
vjedhurazi rrethojne te tashmen me mall,
Humbasin e flene ne nje rreth vetmije
dhe rralle zgjohen sh rralle...

Postuar me: February 26, 2013 12:03 pm
Email

Ronnela

Bylbyli ne deeg sa bukur Kendon ja puthsha buzet atij qe e Lexon..

Qyteti: Gjilan - Postuar me: February 23, 2013 4:38 pm
Email

Jetoni

Qyteti: Macedonia - Postuar me: February 22, 2013 10:37 pm
Email

A....

Prit i dashur mos bjer ne gjum dua te te tham se te dua shum pa ty gjum nuk kam dua tet kem pren se ngrohtesia jote ma ban ta jetoj kete jet me ty e jo vet...

Qyteti: turki ankara - Postuar me: February 21, 2013 8:04 pm
Email

natyra

se qme esht loshur shpiriti meryia m e katret du me i jadhan fund ksaj jejte aygje sme ka bet te kam prit me vite eite me u kthze bashk me je tu me kedha shum fjal epremtime sa shum jom mashture
sod ti ban darssem tmadhe me kurshq e me tupane pse kaq shum me lendove athu vall qka te bena te kam dasht me shum se veten patz e urrej dhe jeten me qejnen time betohem se kz esht fundi im nuk paska qens e shhkruar njeri tjetri me u tauk duhet me u pajtu me fatin jta duhet me vayhdu nuk paska qen es hkrujar njeri tjetri me u tkau duhet me u pajtu me fatin jet a duhet me vayhdi te kam dasht ma shum se veten patz e utrrej dhe veten se kz fundi im pranueo urimet emia edhe pse ma ti je qe pa funs d kom dasht edhe prap te due
nuk paska qen e shkruar njeri tjetri me u taku duhet me u ppajtu me fatin jeta duhet me vayhdu

Qyteti: Prishtin - Postuar me: February 14, 2013 9:38 am
Email

i dashuaruari pa vetdije

Oj ti qike me pika pika, a po hane gjerenika, rrnoft KOsova Republik.

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 9 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]