POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE                                           Akullore.Com

Pezi Vjerrsha Poema Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: prizeren - Postuar me: March 15, 2009 10:23 pm
Email

cani

kur jeta nuk jetohet,kur e dashura te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi ashtu ndjehem un pa ty. lere lotin te pikoj te qet mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me kerko se gjithqka ka mbaru jeto e lumtur me at qe je fejuar...

Qyteti: ferizaj - Postuar me: March 15, 2009 1:30 pm
Email

arta

nese bota shembet e nese nuk muj te qej un e di qe jam e humbur sepse ti per mua je dashuri e pamundur
I LOVE YUO

Qyteti: lac - Postuar me: March 15, 2009 11:40 am
Email

aureli

shikoj henen dhe habitem shikoj qiellin dhe quditem shikoj yjet dhe mendoj si sma more nje here me goj.

Qyteti: korca - Postuar me: March 14, 2009 7:10 pm
Email

hirushja

nuk e di se si harrita te te dua por per kete ndjenj un nuk kam faj nuk ka rendesi nese ti nuk ndjen azgje per mua me ler e vetme te vuaj.dikush eshte ne zemren tende dhe un prej saj smun te te ndaj un ne heshtje do te te dua por ti mos me ver faj

Qyteti: preshev - Postuar me: March 14, 2009 5:09 pm
Email

xhanii

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 14, 2009 3:35 pm
Email

Flori

Nje dite do te te coj ne nje ishull te skrete e te te tregoj nje histori te vjeter. Te cilen e di vetem une e askush tjeter . nje vajze kish jetuar aty dikur e historine e saj kish gdhendur mbi nje gur. U perlota sapo lexova disa vargje . Ndjeva dhimbje per historine e asaj vajze . Nje djal kishte dashur ajo dikur . Por djali kete gje se kish ditur kurre . Ajo rinte e priste prej tij nje
veshtrim por djali perseri sja dhuronte ate kenaqesi. vajza cdo nate i lutej yjeve qe nje dite djali ta donte . Djali per vajzen ishte mbi cdo gje ndersa vajza per djalin sishte asgje. Tani qe vajza per djalin eshte mbi cdo gje . Ajo ka ikur e sjeton me . Ne qoftese dhimbje ndien kur lexon kete histori mos u shfaiqeso se te njejtin gabim ke bere dhe ti....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 14, 2009 3:34 pm
Email

Flori

Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 14, 2009 3:33 pm
Email

Flori

Nese nje puthje te dhuroj. Mekatin do marr nga buzet e tua . E gjith bota le te me gjykoje . Do ta bej se te dua . Nese te dashurosh eshte mekat vertet . I madhi zot te digjem ne ferr te me ler perjete...

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 14, 2009 3:33 pm
Email

Flori

me kerkove nje buzeqeshje . Me mijera te dhurova . Me krrkove nje puthje me to te pushtova .Me kerkove nje cast gjith jeten ta dhurova . Me kerkove lotet po per to sta jap dot ate kenaqesi....

Qyteti: Tirane - Postuar me: March 14, 2009 3:31 pm
Email

Flori

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.....

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 90 nga 133   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]